News

Czy Alan Wake 2 wprowadzi Nową Grę+ już w tym miesiącu?

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak04.12.20236 min.
Czy Alan Wake 2 wprowadzi Nową Grę+ już w tym miesiącu?

Alan Wake 2 z nowym trybem gry to zapowiedź trybu Nowa Gra Plus, który ma trafić do gry jeszcze w grudniu. Twórcy obiecują w nagrodę nowe niespodzianki dla graczy.

Kluczowe wnioski:
 • Alan Wake 2 zebrał pozytywne recenzje i 8 nominacji do The Game Awards.
 • Twórcy zapowiedzieli tryb Nowa Gra Plus z utrudnioną rozgrywką.
 • Aktualizacja z nowym trybem ma trafić do gry jeszcze w grudniu.
 • W nagrodę gracze otrzymają nowe strony manuskryptów i materiały wideo.
 • W planach są też dwa duże dodatki: Night Springs i The Lake House.

Alan Wake 2 z nowym trybem gry

Alan Wake 2 trafił na rynek kilka tygodni temu i od razu zebrał bardzo dobre recenzje, zdobywając przy tym aż 8 nominacji do nagród The Game Awards 2022. Ale to nie koniec nowości. Twórcy z Remedy Entertainment zapowiedzieli, że gra zostanie wzbogacona o nowy tryb rozgrywki - Nowa Gra+.

Nowy tryb gry ma trafić do Alana Wake'a 2 jeszcze w tym miesiącu, czyli w grudniu, na święta Bożego Narodzenia. Będzie to miły prezent dla fanów gry. Co dokładnie obejmie tryb Nowa Gra+ i na czym będzie polegał?

Na czym będzie polegał tryb Nowa Gra+?

Tryb Nowa Gra+ nie będzie rewolucją. Twórcy chcą umożliwić graczom ponowne przejście gry z zachowaniem wcześniej zdobytego ekwipunku i ulepszeń postaci. Tym razem jednak na wyższym poziomie trudności.

Dlaczego warto podjąć to wyzwanie? Twórcy obiecują nowe nagrody w postaci dodatkowych stron manuskryptów czy materiałów wideo, które pogłębią wiedzę graczy na temat uniwersum Alana Wake'a.

Recenzenci zachwyceni sequelem gry

Alan Wake 2 zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków. Chwalili oni m.in. klimatyczną oprawę graficzną, świetną historię i rozbudowany system walki. Pozytywnie o grze wypowiedział się także polski recenzent - Eugeniusz Siekiera.

Sequel spotkał się z dużym entuzjazmem graczy, którzy od 12 lat czekali na kontynuację przygód pisarza Alana Wake'a. Pierwsza część, która została wydana w 2010 roku, zdobyła status kultowej gry, więc oczekiwania były ogromne.

Alan Wake 2 to prawdziwy majstersztyk pod względem fabuły i klimatu grozy.

Czytaj więcej: Odkryj Remaster The Last of Us Part II i jego nowy tryb – szczegóły czekają!

Nominacje do The Game Awards 2022

Potwierdzeniem wysokiej jakości Alana Wake'a 2 jest aż 8 nominacji do tegorocznej prestiżowej gali The Game Awards 2022, która odbędzie się 8 grudnia.

Gra Remedy Entertainment powalczy m.in. o tytuł Gry Roku obok takich hitów jak Elden Ring, God of War Ragnarok czy Horizon Forbidden West. Szansę na wygraną ma także ścieżka dźwiękowa produkcji stworzona przez zespół Poets of the Fall.

Najlepsza gra akcji Najlepsza muzyka i ścieżka dźwiękowa
Najlepsza narracja Najlepszy występ
Najlepsze efekty wizualne Najlepszy dźwięk
Najlepszy surowy projekt audio Najlepsza gra niezależna

Zapowiedź trybu Nowa Gra Plus

Czy Alan Wake 2 wprowadzi Nową Grę+ już w tym miesiącu?

Twórcy gry Alan Wake 2 z firmy Remedy Entertainment zapowiedzieli już wcześniej wprowadzenie nowego trybu rozgrywki - Nowa Gra+. Ma to być rozszerzony poziom trudności z dodatkowymi nagrodami dla najbardziej zagorzałych fanów.

Tryb ten pojawi się najprawdopodobniej już w grudniu, czyli w najbliższych tygodniach, jako prezent gwiazdkowy dla graczy. Nowa Gra+ pozwoli na ponowne przejście gry z zachowanym ekwipunkiem, ale na wyższym poziomie trudności. W zamian twórcy obiecują nowe materiały, które poszerzą wiedzę o uniwersum.

Dodatkowa zawartość w Nowej Grze+

Twórcy nie zdradzili dokładnie czego możemy się spodziewać w nowym trybie gry poza ogólnymi wzmiankami o „nowych materiałach”. Wiemy jednak na pewno, że wśród nagród pojawią się m.in.:

 • Dodatkowe strony rękopisu głównego bohatera.
 • Nowe materiały wideo.

Znając dotychczasową twórczość Remedy, możemy się spodziewać, że te dodatki wzbogacą fabułę gry i uniwersum o ciekawe detale.

Premiera trybu jeszcze w grudniu?

Tryb Nowa Gra+ dla Alana Wake'a 2 ma trafić do gry jeszcze w grudniu 2022 roku, czyli za niespełna miesiąc. Tak przynajmniej sugerował ostatni tweet twórców.

Byłaby to dobra okazja, aby ponownie zanurzyć się w mrocznym świecie na święta Bożego Narodzenia. Po prezentacji na tegorocznych The Game Awards, aktualizacja z nową zawartością byłaby kolejną okazją do promocji gry.

Pozostaje czekać na oficjalny komunikat twórców. Być może poznamy dokładną datę update’u już na nadchodzącej gali TGA 2022.

Nowe nagrody i zawartość w trybie

Co zachęci graczy do kolejnego przejścia Alana Wake'a 2 w trybie Nowa Gra+? Twórcy obiecują nowe nagrody i zawartość, które poszerzą wiedzę fanów na temat uniwersum gry.

Nie podano dokładnej listy, ale na pewno możemy liczyć na dodatkowe strony manuskryptu pisarza oraz materiały wideo z rozgrywki. Być może pojawią się także dodatkowe nagrania wywiadów z bohaterami, nowe dokumenty lub wskazówki fabularne.

Twórcy zwykli chwalić się bogactwem swoich produkcji pod kątem fabuły i „głębokości” uniwersum. Dlatego nowa zawartość w trybie Nowa Gra+ na pewno nie zawiedzie fanów i dostarczy im wielu godzin dodatkowej zabawy.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem najnowsze informacje na temat gry Alan Wake 2. Przybliżyłem czytelnikom szczegóły dotyczące trybu Nowa Gra+, który ma trafić do produkcji jeszcze w grudniu. Opisałem na czym tryb będzie polegał - graczom umożliwi ponowne przejście gry z zachowanym ekwipunkiem, ale na wyższym poziomie trudności. W zamian otrzymają dodatkowe materiały fabularne.

Ponadto wspomniałem o bardzo dobrym przyjęciu kontynuacji przygód Alana Wake'a zarówno przez krytyków, jak i graczy. Produkcję pochwalił między innymi polski recenzent - Eugeniusz Siekiera. Alan Wake 2 zebrał też aż 8 nominacji do nagród The Game Awards 2022, co świadczy o jego wysokiej jakości.

Starałem się zebrać w jednym miejscu wszystkie najświeższe i najważniejsze informacje na temat Alana Wake'a 2, którymi warto się podzielić z graczami. Liczę, że artykuł dostarczył fanom gry ciekawych i przydatnych wiadomości. Zachęcam również do śledzenia na bieżąco kolejnych zapowiedzi i wieści od twórców z Remedy Entertainment.

Mam nadzieję, że artykuł spotkał się z zainteresowaniem czytelników. Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie dotyczące wpisu, zostawcie komentarz poniżej. Postaram się na niego odpowiedzieć i uwzględnić Wasze uwagi w kolejnych tekstach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nowości Prime Video premiery na Amazon Prime
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Wszystko, co musisz wiedzieć o Farm51: Od historii po nowości
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Najlepsze gry z Ben 10: Ranking i opinie o najciekawszych grach
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły