Gry

Czy Grand Theft Auto 6 ujawniono przed czasem? Odpowiedź Jasona Schreiera

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk27.12.20234 min.
Czy Grand Theft Auto 6 ujawniono przed czasem? Odpowiedź Jasona Schreiera

Logo GTA, które od lat rozpala wyobraźnię graczy na całym świecie, znów jest na ustach fanów. Tym razem za sprawą doniesień o przedwczesnym ujawnieniu szczegółów na temat wyczekiwanej gry Grand Theft Auto 6. W artykule przyglądamy się komentarzom Jasona Schreiera na temat rzekomego wcześniejszego planu prezentacji tytułu przez studio Rockstar oraz przedstawionym przez dziennikarza dowodom.

Kluczowe wnioski:

 • Według francuskiego portalu Rockstar Mag pierwotny plan zakładał późniejszą prezentację gry.
 • Przeciek miał zmobilizować studio do wcześniejszej zapowiedzi tytułu.
 • Schreier przekonuje, że data ogłoszenia się nie zmieniła.
 • Jako dowód podaje fragment raportu finansowego Take-Two, przygotowany z wyprzedzeniem.
 • Pracownicy Rockstara grożą im konsekwencje prawne za ujawnianie poufnych informacji.

Czy Grand Theft Auto 6 ujawniono przed czasem?

Zapowiedź kolejnej odsłony kultowej serii GTA wywołała prawdziwą burzę wśród graczy. Nie brakowało przy tym zamieszania i kontrowersji. Kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem tytułu, dziennikarz Jason Schreier poinformował na łamach Bloomberga o planach studia Rockstar. Jego artykuł wskazywał, że deweloperzy nie byli zadowoleni z przedwczesnego wycieku informacji. Co więcej, premiera miała odbyć się później.

Artykuł wywołał lawinę spekulacji na temat rzeczywistych planów twórców GTA 6. Czy gra faktycznie została zaprezentowana przed czasem? Przyjrzyjmy się bliżej całej sprawie.

Pierwotny termin ujawnienia gry

W odpowiedzi na tekst Schreiera głos zabrał Chris Klippel, założyciel francuskiego serwisu Rockstar Mag. Stwierdził on, że zapowiedź miała początkowo nastąpić w drugiej połowie tygodnia. Według Klippla środowe ogłoszenie było więc reakcją na przeciek, która miała uciąć spekulacje.

Trudno ocenić wiarygodność tych rewelacji. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że sam Rockstar zdecydował się nie komentować sprawy. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na rozwój wydarzeń.

Srogie konsekwencje za przecieki

Bez względu na to, czy gra faktycznie została pokazana przedwcześnie, czy też nie, w studiu Rockstar z pewnością zawrzało. Ogłoszono tam wewnętrzne dochodzenie mające na celu ujawnienie źródła przecieków.

Jak donosi Bloomberg, Sam Houser, współzałożyciel firmy, miał przypomnieć pracownikom o surowych konsekwencjach prawnych grożących osobom ujawniającym poufne informacje. Niewykluczone więc, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kim jest domniemany informator?

Tożsamość osoby, która przekazała kluczowe szczegóły na temat GTA 6 przed oficjalną premierą wciąż pozostaje nieznana. Wśród podejrzanych wymienia się zarówno obecnych, jak i byłych pracowników studia Rockstar.

Krąg poszukiwań zawęża fakt, że informacje trafiły uniquely do redakcji Bloomberga. Być może już wkrótce opinia publiczna pozna odpowiedź na nurtujące wszystkich pytania.

Czytaj więcej: Pytania 5 sekund - 1000 pytań na randkę lub imprezę w 5 sekund 💥 Nowe pytania codziennie!

Czy data premiery się zmieniła?

Kwestią kluczową pozostaje, czy zapowiedź GTA 6 faktycznie została przyspieszona w reakcji na przeciek. Zdaniem Jasona Schreiera wcześniejsze ujawnienie tytułu to jedynie teoria, która nie znajduje odzwierciedlenia w faktach.

Na dowód przedstawił fragment raportu finansowego firmy Take Two z entuzjastyczną reakcją na ogłoszenie GTA 6. Skoro raport był przygotowany na długo przed premierą, oznacza to niezmienność pierwotnych planów.

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć tę kwestię. Być może kolejne dni przyniosą nowe rewelacje rzucające światło na całą sprawę. Do tego czasu pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać premiery wyczekiwanego od lat tytułu.

Kontrowersyjna gra

Czy Grand Theft Auto 6 ujawniono przed czasem? Odpowiedź Jasona Schreiera

Niezależnie od zamieszania wokół przedwczesnej prezentacji, sama gra od lat wzbudza emocje i kontrowersje. Oskarżana jest o propagowanie przemocy i brak szacunku dla prawa.

GTA 5 sprzedanych egzemplarzy 170 mln
Szacowany budżet GTA 6 ponad 500 mln dolarów

Z drugiej strony trudno odmówić serii GTA ogromnej popularności i wpływu na branżę. Dwucyfrowa sprzedaż kolejnych odsłon tylko to potwierdza.

Jak widać, kultowy tytuł od lat podziela graczy. Nic więc dziwnego, że jego zapowiedź, nawet jeśli kontrowersyjna, tak elektryzuje środowisko.

Kiedy premiera gry?

Według nieoficjalnych doniesień Gra Theft Auto 6 ma zadebiutować pod koniec 2023 lub na początku 2014 roku. Gra ma trafić na konsole nowej generacji - PS5 i Xbox Series X/S.

Dokładna data premiery wciąż pozostaje owiana tajemnicą. Pikanterii dodaje fakt, że pierwszy zwiastun produkcji ujrzał światło dzienne niemal 9 lat po poprzedniej odsłonie serii.

 • GTA V - premiera w 2013 roku
 • GTA VI - spodziewana premiera około 2023/2024

Przerwa pomiędzy kolejnymi grami z cyklu nigdy wcześniej nie była tak długa. Tym większe emocje wzbudza fakt, że szósta odsłona popularnej serii wreszcie ujrzała światło dzienne.

Podsumowanie

Z pewnością jeszcze nie raz Grand Theft Auto 6 będzie dostarczać piętnaście minut sławy. Zapowiedź gry, nawet jeśli faktycznie miała miejsce przed czasem, z pewnością przejdzie do historii gamingu.

Kontrowersyjna i poruszająca wyobraźnię seria od lat elektryzuje graczy. Szósta odsłona z całą pewnością podtrzyma tę passę. Pozostaje mieć nadzieję, że spełni także rozbudzone oczekiwania.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły