Gry

Gra Kaskada - zasady, jak grać i wskazówki

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk27.10.20236 min.
Gra Kaskada - zasady, jak grać i wskazówki

Kaskada to jedna z najpopularniejszych gier liczbowych w Polsce. Prosta zasada i stosunkowo wysokie szanse na wygraną przyciągają wielu graczy. Jak zacząć przygodę z tą grą i odnieść sukces? W tym artykule wyjaśniamy zasady gry w kaskadę, prezentujemy strategie, które zwiększą szanse na wygraną oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania na temat tej gry.

Jak grać w kaskadę? Zasady gry krok po kroku

Zasady gry w kaskadę są bardzo proste. Gracz wybiera od 1 do 10 liczb z zakresu od 1 do 49. Następnie odbywa się losowanie 20 liczb z tego zakresu. Jeśli wylosowana liczba pokrywa się z jedną z liczb wybranych przez gracza, jest ona tzw. trafieniem.

Aby wygrać, należy odgadnąć przynajmniej 3 trafienia. Im więcej trafień, tym wyższa wygrana:

Stopień wygranej Liczba trafień Liczba wygranych Wysokość wygranej
I 12 1 250 000 zł
II 11 144 1000 zł
III 10 4356 25 zł
IV 9 48 400 8 zł
V 8 245 025 2 zł

Losowania kaskady odbywają się dwa razy dziennie - o godzinie 14:00 i 21:40. Można grać zarówno w jednym, jak i w obydwu losowaniach tego samego dnia. Minimalna stawka za jeden zakład wynosi 3 zł.

W grze Kaskada istnieje kilka możliwych wygranych, w zależności od ilości trafionych liczb w zestawie. Oto szczegółowe informacje dotyczące wygranych:

Jeśli trafisz co najmniej 8 liczb w jednym z dwóch zestawów, wygrywasz nagrodę.

Za trafienie 8, 9, 10 lub 11 liczb w jednym zestawie otrzymujesz nagrody o różnych wartościach.

Za trafienie wszystkich 12 liczb w jednym zestawie wygrywasz główną nagrodę w wysokości 250 000 zł. Pamiętaj, że koszt jednego losu to 2 złote, a możesz zakupić losy na więcej losowań lub aktywować subskrypcję, aby kontynuować grę. Nagrody wygrane w grze Kaskada zależą od liczby trafionych liczb oraz rodzaju zakładu, który zawarłeś.

Ile liczb można wybrać w grze w kaskadę?

W grze kaskada gracz może wybrać od 1 do 10 liczb z zakresu 1-49. Im więcej liczb wybierze, tym większe ma szanse na trafienie przynajmniej 3 liczb, czyli na zwrot stawki. Jednak wybór mniejszej liczby liczb (3-5) zwiększa szanse na trafienie większej ich ilości, a co za tym idzie - wyższą wygraną.

Optymalna strategia to znalezienie złotego środka - wybrać ani za dużo, ani za mało liczb. 6-8 liczb daje satysfakcjonujące szanse zarówno na zwrot stawki, jak i na wyższe wygrane.


Czytaj więcej: 7 Gier Planszowych dla Twórczych Dzieci w Wieku 7 Lat - Polecane Gry Na Podwieczorek

Jakie są szanse wygranej w kaskadzie? Prawdopodobieństwo trafienia

Szanse wygranej w kaskadzie zależą od ilości wybranych liczb. Im mniej liczb, tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia przynajmniej 3 z nich, ale za to większa szansa na trafienie większej ich liczby.

Przykładowe prawdopodobieństwa trafienia przy różnej liczbie wybranych liczb:

 • 3 liczby - 68% szans na zwrot stawki, 10% na 4 trafienia
 • 6 liczb - 87% na zwrot stawki, 27% na 4 trafienia
 • 10 liczb - 95% na zwrot stawki, 12% na 4 trafienia

Jak widać, przy 10 liczbach prawdopodobieństwo zwrotu stawki jest bardzo wysokie, ale szanse na wyższą wygraną już niewielkie. Dlatego rozsądnie jest grać 6-8 liczbami.

Na czym polega gra kaskada i skąd wzięła się jej nazwa?

 Gra Kaskada - zasady, jak grać i wskazówki

Kaskada to gra liczbowa polegająca na typowaniu liczb i oczekiwaniu, aż wylosowane zostaną te same liczby. Jej nazwa pochodzi od systemu wypłat. Wygrane są wypłacane „kaskadowo” - im więcej trafień, tym wyższa wygrana.

Gra została wprowadzona w Polsce w 2000 roku i bardzo szybko zdobyła popularność ze względu na prostą zasadę i stosunkowo wysokie szanse na wygraną. Dziś jest jedną z najchętniej obstawianych gier liczbowych.

Instrukcja gry w Kaskadę:

 1. Otwórz stronę lotto.pl lub użyj aplikacji mobilnej LOTTO: Przejdź do punktu LOTTO lub uruchom aplikację mobilną LOTTO na swoim urządzeniu.
 2. Zakup los Kaskady: Za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej wybierz opcję Kaskady i poproś o zakup losu. Jeden los kosztuje 2 złote.
 3. Sprawdź zasady gry: Na zakupionym losie znajdziesz liczby od 1 do 24 podzielone na dwa zestawy po 12 liczb każdy. Zgodnie z zasadami, aby wygrać, musisz trafić co najmniej 8 liczb w jednym z dwóch zestawów.
 4. Zachowaj los: Zakupiony los jest Twoim jedynym dowodem udziału w grze i podstawą do ewentualnej wypłaty wygranej. Ważne jest, abyś go zachował w bezpiecznym miejscu.
 5. Opcje dodatkowe: Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną lub pozostać w grze na dłużej, możesz zakupić losy na więcej losowań lub aktywować subskrypcję. Możesz wziąć udział w dowolnym z 6 najbliższych losowań.
 6. Sprawdź wyniki: Wyniki losowania są zawsze dostępne na stronie lotto.pl, w aplikacjach LOTTO i m.LOTTO, w punktach sprzedaży oraz pod numerem infolinii 459 59 59 00. Jeśli grałeś online, otrzymasz powiadomienie o ewentualnej wygranej, a informacja o niej zostanie zapisana na Twoim koncie gracza.
 7. Ciesz się emocjami: Emocje związane z losowaniem i sprawdzaniem liczb są najlepsze! Ciesz się nimi, gdzie tylko możesz, i miej nadzieję na szczęśliwe trafienie.

Jak wygląda kupon i losowanie liczb w grze kaskada?

Aby zagrać w kaskadę, należy wypełnić kupon, na którym wybiera się od 1 do 10 liczb z zakresu 1-49. Kupon można wypełnić samodzielnie lub skorzystać z losowania automatycznego w punkcie lotto lub przez Internet.

Następnie o wyznaczonej godzinie (14:00 lub 21:40) odbywa się losowanie 20 liczb z tego zakresu. Losowanie transmitowane jest na żywo w TVP Info oraz na stronie Totalizatora Sportowego. Porównując wylosowane liczby ze swoimi typowaniami, można sprawdzić, czy i jaką kwotę się wygrało.

Kiedy odbywają się losowania kaskady? Godziny i dni losowań

Losowania kaskady odbywają się codziennie o godzinie 14:00 oraz 21:40. Oznacza to, że można grać dwa razy dziennie - na oba losowania tego samego dnia. Nie ma losowań w niedziele i święta.

Podczas świąt losowania zgodnie przesuwane są na inny dzień - na przykład z piątku lub soboty na poniedziałek, jeśli te dni są wolne od pracy.

Jak sprawdzić wyniki losowań kaskady i wypłacić wygraną?

Wyniki losowań kaskady publikowane są na stronie lotto.pl tuż po zakończeniu losowania. Można je również sprawdzić w punkcie lotto lub aplikacji mobilnej.

Jeśli padły liczby zgodne z Twoim kuponem - gratulacje, udało Ci się wygrać! Aby otrzymać wygraną, kupon należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od losowania w dowolnym punkcie sprzedaży gier Totalizatora Sportowego lub w jego oddziałach.

Podsumowanie

Kaskada to prosta i emocjonująca gra liczbowa, która przyciąga wielu graczy szansą na szybki zysk. Najważniejsze jest dobranie optymalnej liczby typowanych liczb, aby zwiększyć szanse zarówno na zwrot stawki, jak i na wyższą wygraną. Grając regularnie i stosując sprawdzone strategie, można znacząco zwiększyć szanse na wygraną w kaskadzie.

Najczęstsze pytania

W kaskadę można zagrać w kolekturach Totalizatora Sportowego, na lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Minimalna stawka za jeden zakład wynosi 3 zł. Można obstawiać dowolną wielokrotność tej stawki.

Wygrane w kaskadzie wypłacane są w ciągu 45 dni od daty losowania w punkcie sprzedaży lub oddziale Totalizatora Sportowego.

Tak, kaskadę można grać przez Internet na stronie lotto.pl lub w aplikacji mobilnej.

Wyniki losowań publikowane są na lotto.pl zaraz po zakończeniu losowania. Można je również sprawdzić w TV i w punktach lotto.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.67 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Red Dead Redemption 2 - ile godzin potrzeba, aby ukończyć grę
 2. Trzy bestsellery tego samego autora w top 10, wraz z nowością na pierwszym miejscu
 3. Fast & Furious 6: Podsumowanie wydarzeń z filmu i opinie fanów
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Jak ustawić bind jump throw w CS:GO: Zwiększ precyzję
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły