Gry

Gra planszowa This War of Mine - Kup w sklepie z gramami planszowymi

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk28.10.20235 min.
 Gra planszowa This War of Mine - Kup w sklepie z gramami planszowymi

Gra planszowa This War of Mine to intrygująca propozycja dla fanów gier o ciężkich tematach. Przenosi nas w mroczny świat wojny, w którym przetrwanie zależy od podejmowanych decyzji. Sprawdź wszystkie informacje na temat tej niezwykłej gry.

Gra planszowa This War of Mine - najważniejsze informacje

This War of Mine to gra planszowa na motywach gry komputerowej o tym samym tytule. Została wydana w Polsce w 2016 roku przez wydawnictwo Galakta. Autorami gry są Michał Oracz i Jakub Wiśniewski. Gra przeznaczona jest dla 1-6 graczy w wieku od 18 lat.

Tematyka gry jest dość mroczna i porusza trudne kwestie związane z wojną oraz przetrwaniem w ekstremalnych warunkach. Rozgrywka toczy się w realiach oblężonego miasta, w którym grupa cywilów próbuje jak najdłużej przetrwać. Gracze wcielają się w role tych cywilów i podejmują trudne decyzje moralne, by zdobyć jedzenie, leki i inne niezbędne zasoby.

Gdzie kupić grę planszową This War of Mine?

Grę This War of Mine można kupić w wielu sklepach z grami planszowymi, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Oto kilka propozycji:

  • Sklep Rebel (rebel.pl) - cena ok. 170 zł
  • Merlin.pl - cena ok. 150 zł
  • Sklep Planszowy (sklep-planszowy.com.pl) - cena ok. 180 zł
  • Sklep G3 (sklep-g3.pl) - cena ok. 160 zł

Warto też szukać okazji na Allegro lub Ceneo, gdzie czasem pojawiają się atrakcyjne promocje. Najlepiej kupować grę u sprawdzonych sprzedawców, by mieć pewność, że otrzymamy oryginalny i kompletny egzemplarz.


Czytaj więcej: Najlepsze gry o zombie i apokalipsie - poznaj świat pełen żywych trupów

Jaka jest fabuła gry This War of Mine?

Fabuła This War of Mine osadzona jest w oblężonym fikcyjnym mieście Pogoren, które jest targane wojną domową. Nie jesteśmy żołnierzami walczącymi na froncie, ale zwykłymi cywilami próbującymi przetrwać w tym piekle. Musimy zadbać o dostęp do jedzenia, ciepłych ubrań, lekarstw i innych zasobów niezbędnych do przeżycia. Nocą wyruszamy na niebezpieczne wyprawy poza schronienie, by zdobyć te dobra. W dzień odpoczywamy, leczymy rany i radzimy sobie z traumami. Cały czas trzeba podejmować moralnie wątpliwe decyzje - czy kraść jedzenie z opuszczonych domów? Czy ignorować prośby o pomoc? Tylko od nas zależy los naszych bohaterów.

Jak przebiega rozgrywka w grze This War of Mine?

 Gra planszowa This War of Mine - Kup w sklepie z gramami planszowymi

Na początku rozgrywki każdy z graczy dobiera swoją postać - bohatera, którym będzie sterować. Każda postać ma inne umiejętności i cechy, które pomogą jej przetrwać. Następnie wspólnie budujemy nasze tymczasowe schronienie, dobierając różne pomieszczenia i udogodnienia. Każdego dnia otrzymujemy też losowe wydarzenie fabularne, które komplikuje rozgrywkę.

Sednem rozgrywki są nocne wyprawy poza schronienie. Gracze wspólnie decydują, gdzie się udać i jakie przedmioty zebrać. Muszą unikać patroli i niebezpiecznych napastników. Zdobyte dobra dzielą między siebie w schronieniu. W dzień leczą rany, odpoczywają i planują kolejne wyprawy. Wygrywa ten, kto przetrwa do końca wojny lub jak najdłużej.

Ile kosztuje gra planszowa This War of Mine?

Cena gry This War of Mine w większości sklepów wynosi około 150-180 zł. Jest to cena sugerowana przez wydawcę. Oczywiście zdarzają się sklepy, które proponują grę w niższej cenie, nawet poniżej 130 zł. Warto wypatrywać promocji i okazji, dzięki którym można nabyć tę pozycję taniej.

Biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania, mnogość elementów i poruszanie trudnych, poważnych tematów - cena wydaje się adekwatna do tego, co oferuje gra. To propozycja dla wymagających graczy, a nie tylko dla okazjonalnej rozrywki.

Dla ilu graczy przeznaczona jest gra This War of Mine?

This War of Mine przeznaczona jest dla 1-6 osób. Grając w pojedynkę wcielamy się w całą grupę ocalałych. Przy większej liczbie graczy każdy steruje inną postacią. Im więcej graczy, tym bardziej złożona i wciągająca rozgrywka. Najlepiej sprawdza się w gronie 3-5 osób. Wtedy każdy ma realny wpływ na podejmowane decyzje.

Jakie są wymagania wiekowe gry This War of Mine?

Ze względu na poruszanie drastycznych i mrocznych tematów, gra This War of Mine przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych graczy. Sugerowany minimalny wiek to 18 lat. Młodsi gracze mogą nie poradzić sobie z ciężarem podejmowanych decyzji i przeżyć traumę. Gra zdecydowanie nie jest odpowiednia dla dzieci.

Czy gra This War of Mine jest polecana dla dzieci?

Zdecydowanie nie. Mimo że gra nie zawiera drastycznych scen, to porusza bardzo mroczne tematy - głód, choroby, śmierć, rozpacz. Dzieci mogą nie poradzić sobie emocjonalnie z podejmowaniem trudnych decyzji i odczuwać silny stres. Dlatego This War of Mine jest przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, którzy rozumieją kontekst historyczny i moralny przedstawionych wydarzeń.

Podsumowanie

This War of Mine to niezwykła gra planszowa, która w dojrzały sposób przedstawia okrucieństwo wojny widziane oczami cywilów. Mierzymy się nie tylko z trudnymi wyborami, ale też własnymi słabościami i ograniczeniami. Gra porusza i skłania do refleksji, choć rozgrywka jest emocjonująca. Jeśli szukasz gry, która zostanie w pamięci na długo - warto sięgnąć po This War of Mine.

Najczęstsze pytania

Gra działa już w pojedynkę, ale najlepiej sprawdza się przy 3-5 osobach.

Tak, polskie wydanie zawiera elementy i instrukcję w języku polskim.

Przeciętna partia zajmuje 1,5-2 godziny. Czas może się wydłużyć przy większej liczbie graczy.

Nie, gra unika drastycznych obrazów, ale porusza mroczne i trudne tematy.

Dodatki do This War of Mine można kupić w tych samych sklepach co podstawową grę. Nie są niezbędne do rozgrywki.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Red Dead Redemption 2 - ile godzin potrzeba, aby ukończyć grę
  2. Trzy bestsellery tego samego autora w top 10, wraz z nowością na pierwszym miejscu
  3. FIFA 16 vs FIFA 18: Co się zmieniło między tymi dwoma?
  4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
  5. Blood bowl: Co nowego w trzeciej odsłonie gry?
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły