Gry

Najlepsze telewizory do PS5: Odkryj 15 modeli pasujących do każdego budżetu

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak02.12.20237 min.
Najlepsze telewizory do PS5: Odkryj 15 modeli pasujących do każdego budżetu

Klatki telewizorki nierzadko męczą oczy podczas długich sesji grania na konsoli. Jaki telewizor wybrać, by cieszyć się płynnym obrazem w PS5? Sprawdziliśmy 15 modeli w różnych budżetach. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając nowy TV do PlayStation 5.

Kluczowe wnioski:

 • Najważniejsze cechy telewizora do PS5 to odświeżanie 120 Hz, HDMI 2.1, ALLM i VRR.
 • Do 2000 zł warto rozważyć modele TCL z Micro Dimming lub LG z Auto Low Latency.
 • W budżecie do 3000 zł znajdziesz telewizory TCL z matrycą QLED lub LG z nanoIPS i 120 Hz.
 • Między 3000 a 4000 zł opłaca się kupić TV Sony z częstotliwością odświeżania 120 Hz lub LG OLED.
 • Powyżej 4000 zł polecamy modele LG OLED z HDMI 2.1 i odświeżaniem 120 Hz lub Samsung QLED z Mini LED.

Jak wybrać idealny telewizor do PlayStation 5 w 2023 roku?

Wybór odpowiedniego telewizora do konsoli PS5 nie jest prostym zadaniem. Najnowsza generacja podzespołów wymaga specyficznych parametrów, by móc w pełni wykorzystać jej możliwości. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się płynną rozgrywką bez kompromisów.

Przede wszystkim zwracaj uwagę na interfejs HDMI. Minimum to obsługa standardu 2.1, który umożliwia transfer sygnału 4K w 120 klatkach na sekundę. To kluczowe dla osiągnięcia płynności rozgrywki. Niektórzy producenci oferują też technologię VRR (zmienna częstotliwość odświeżania), niwelującą efekt rwanego obrazu.

Równie ważnym parametrem jest czas reakcji matrycy poniżej 5-8 ms. Im mniejsza wartość, tym lepiej reaguje na szybkie ruchy w grach. Tutaj do wyboru mamy ekrany LCD, QLED oraz OLED, każdy z wadami i zaletami.

Nie zapominaj też o systemie Smart TV, który pozwoli streamować multimediów prosto z PlayStation. Android TV, WebOS i Tizen to najpopularniejsze systemy na rynku.

Ile cali powinien mieć telewizor do PS5?

W kwestii rozmiaru matrycy najlepiej kierować się własnymi preferencjami i warunkami lokalowymi. Pamiętaj tylko, że im większy ekran, tym bardziej rzucają się w oczy niedoskonałości obrazu.

Dla osób siedzących blisko zaleca się 43-55 cali. Z kolei fani dużych telewizorów powinni rozważyć przekątne 65-75 cali, choć przy nich nawet 4K może nie wystarczyć, by obraz prezentował się idealnie.

Na co zwrócić uwagę kupując TV do PS5 w budżecie do 2000 zł?

Mając ograniczony budżet, musimy liczyć się z pewnymi kompromisami. W cenie do 2000 zł nie znajdziemy jeszcze telewizorów idealnie współpracujących z PS5.

Mimo to, da się upolować całkiem niezłe modele z matrycą 4K i HDR. Niestety na próżno szukać tutaj HDMI 2.1 czy 120 Hz odświeżania. Priorytetem jest więc niski czas reakcji matrycy i dobre odwzorowanie kolorów.

Wady i zalety tanich telewizorów do PS5

W budżecie do 2000 zł dominują matryce VA i IPS z podświetleniem Direct LED. Ten typ konstrukcji gwarantuje całkiem niezły kontrast, choć nie dorównuje droższym technologiom.

Plusem jest też obecność systemów Smart TV, nawet jeśli brakuje wsparcia dla niektórych aplikacji. Szybki czas reakcji rzędu kilku ms sprawdza się też w dynamicznych grach. Wadą jest brak nowoczesnych funkcji jak HDMI 2.1, ALLM czy VRR.

Zalety Wady
- Dobry kontrast - Brak HDMI 2.1
- Szybki czas reakcji - Brak VRR
- System Smart TV - Słabsze odwzorowanie kolorów

Czytaj więcej: Gry logiczne dla dorosłych - zagraj online w najlepsze gry myślowe

Jaki telewizor do PS5 kupić mając 3000 zł? Podpowiadamy!

Zwiększając budżet do 3000 zł, zyskujemy dostęp do funkcji i parametrów, które faktycznie pozwolą wykrzesać dodatkowe soki z PlayStation 5.

W tej kwocie znajdziemy już modele z HDMI 2.1, ALLM, VRR i 120 Hz odświeżaniem. Do wyboru są też telewizory QLED, które zapewniają świetne odwzorowanie barw.

Który model TV do PS5 wybrać za 3000 zł?

Warto zwrócić uwagę na TCL z matrycą QLED. Dzięki kwantowym kropkom kolory są nasycone, a kontrast wysoki. model 50C635 obsługuje 4K, ALLM i HDMI 2.1. Idealny do PS5 w tej cenie!

Świetną alternatywą jest też LG z serii NanoCell. Tutaj oprócz żywych barw i niskiego input lagu nie zabrakło 120 Hz częstotliwości odświeżania z VRR. Płynność rozgrywki jak marzenie!

Mając 3000 zł na telewizor do PS5 stawiaj na modele TCL QLED lub LG z Nano IPS i 120 Hz odświeżaniem. Dzięki temu w pełni wykorzystasz potencjał konsoli.

Telewizor do PlayStation 5 za 4000 zł - jakie modele warto rozważyć?

Najlepsze telewizory do PS5: Odkryj 15 modeli pasujących do każdego budżetu

Mocno zwiększając budżet, możemy pozwolić sobie na zakup bardzo dobrego telewizora do PS5. W kwocie 4000 zł dostępne są zaawansowane, nowoczesne modele.

Pojawiają się propozycje Sony z matrycami klasy Master Series. Producent ściśle współpracuje z projektantami PlayStation, więc modele jak X85J zapewnią rewelacyjną jakość obrazu i współpracy z konsolą.

Matryca i specyfikacja techniczna w tej półce cenowej

W budżecie 4000 zł popularne są ekrany VA LED z lokalnym przyciemnianiem strefowym, dające świetny kontrast. Nie brakuje też telewizorów OLED, które gwarantują najlepszą jakość obrazu z nieskończonym kontrastem.

Niemal wszystkie modele oferują już pełne wsparcie dla HDMI 2.1, ALLM, VRR i 120 Hz odświeżania. Dzięki temu w pełni wykorzystamy potencjał PlayStation 5 bez kompromisów.

Do 5000 zł można mieć świetny telewizor do PS5 - sprawdź propozycje

Jeszcze większy budżet to gwarancja rewelacyjnej matrycy i pełnego wsparcia dla PlayStation 5. Warto tutaj rozważyć modele z 2-3 letnią gwarancją, które zachowują sporą wartość przez długie lata.

Propozycje warto uwagi to LG OLED z serii C1 or Sony Bravia XR. Oba modele oferują najnowsze funkcje dla graczy, świetny design i doskonały dźwięk 2.1 z Dolby Atmos. Będziesz zachwycony efektami wizualnymi i dźwiękowymi podczas grania!

Najważniejsze cechy telewizora do PS5 za 5000 zł

W tej półce cenowej królują ekrany OLED i QD-OLED. Gwarantują one doskonały kontrast, odwzorowanie kolorów i bardzo niski input lag. Nie brakuje też zaawansowanych systemów dźwięku, jak Dolby Atmos i DTS:X.

Porty HDMI 2.1 z ALLM, VRR i 120 Hz odświeżaniem są standardem. Podobnie jak matryce z czasem reakcji poniżej 1ms. Gra na takim sprzęcie to czysta przyjemność bez granic i kompromisów.

Jaki telewizor do PlayStation 5 wybrać mając ponad 5000 zł? Polecane modele

Budżet przekraczający 5000 zł pozwala na zakup topowego telewizora pod PlayStation 5 bez żadnych kompromisów. W grę wchodzą najnowsze modele OLED, Neo QLED i QD-OLED.

Marki jak LG, Sony czy Samsung proponują swoje flagowe serie z najwyższej półki. Mowa o takich modelach jak Sony A90K, LG G2 czy Samsung S95B. Są to obecnie najlepsze telewizory do PS5 na rynku.

Co zyskujesz wybierając topowy telewizor za 5000+ zł?

Przede wszystkim masz pewność, że żaden nowy model nie będzie lepszy pod kątem jakości obrazu czy gamingowych funkcji. Pojemność portów HDMI 2.1, czas reakcji poniżej 1 ms i płynność na maksymalnych ustawieniach wraz z VRR i ALLM to rzeczy, których nie poprawi żaden producent.

Dodatkowo masz gwarancję wieloletniego wsparcia dla najnowszych technologii, niesamowitego kontrastu, doskonałego HDR i rewelacyjnego dźwięku przestrzennego. To obecnie szczyt możliwości i przyjemności z grania.

 • LG OLED G2
 • Sony A90K
 • Samsung S95B

Podsumowanie - który TV do PS5 wybrać w zależności od budżetu?

Podsumowując, najważniejsze funkcje i parametry telewizora do PS5 to:

 • Porty HDMI 2.1
 • Niski czas reakcji matrycy
 • Obszuga ALLM i VRR
 • 120 Hz odświeżanie

W kwocie do 3000 zł warto celować w modele TCL QLED lub LG z Nano IPS i VRR. W budżecie do 5000 zł świetnie sprawdzą się telewizory Sony, LG OLED i Samsung QLED. Jeszcze większe pieniądze pozwolą nabyć topowe modele bez żadnych kompromisów.

Najważniejsze to dopasować parametry do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Tylko wtedy PlayStation 5 dostarczy nam maksimum wrażeń. Powodzenia w wyborze i miłej zabawy!

Jak podłączyć PS5 do telewizora i czerpać radość z gier?

Aby cieszyć się grami na PS5 w najwyższej jakości, musimy poprawnie podłączyć konsolę do telewizora. Najlepszym wyborem będzie połączenie poprzez złącze HDMI.

Do wyboru mamy tutaj porty HDMI 2.1 lub HDMI 2.0. Oba umożliwiają renderowanie obrazu w 4K, ale tylko HDMI 2.1 pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości PS5. Dzięki temu mamy pewność, że gra będzie płynnie działać w 120 klatkach na sekundę.

Podłączając konsolę, ustaw w telewizorze także tryb gry jeśli jest dostępny. Minimalizuje on opóźnienia i optymalizuje parametry obrazu do rozgrywki. Pamiętaj też o ustawieniu PS5 w tryb wydajności z VRR dla najpłynniejszego grania.

Najczęstsze pytania

Do PS5 najlepiej wybrać telewizor z matrycą 4K, obsługą HDR oraz portami HDMI 2.1. Pozwolą one na grę w 120 klatkach na sekundę oraz aktywację trybów ALLM i VRR, zapewniających płynny obraz bez opóźnień. Dobrze sprawdzą się modele z szybkim czasem reakcji, poniżej 10 ms.

Warto, ponieważ droższe modele mają lepszą matrycę, kontrast, jasność i więcej gamingowych funkcji. Dzięki temu w pełni wykorzystamy możliwości PS5. Drogi TV posłuży też dłużej, więc warto dopłacić, jeśli stać nas na większy budżet.

Najlepiej wybrać telewizor od 43 do 65 cali w zależności od budżetu i warunków lokalowych. Mniejsze ekrany są tańsze, ale na dużych lepiej widać szczegóły obrazu. Zbyt blisko usadawianie się przy ogromnym telewizorze może jednak pogorszyć odbiór jakości.

HDMI 2.1 powinno być wyraźnie zaznaczone w opisie technicznym telewizora. Można też sprawdzić ilość i rodzaj portów HDMI w urządzeniu - modele z 2.1 mają zazwyczaj 2 lub 4 wejścia tego typu. Porty HDMI 2.1 są zazwyczaj oznaczone innym kolorem niż starsze gniazda HDMI.

Znakomitym wyborem będzie LG z serii C2 lub Sony A90K. Telewizory te mają matrycę OLED z portami HDMI 2.1, ALLM, VRR i odświeżaniem 120 Hz. Dzięki temu zapewniają fenomenalną jakość obrazu i płynność animacji. Mają też świetny dźwięk i systemy Smart TV.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Nowości Prime Video premiery na Amazon Prime
 2. Czy Alan Wake 2 wprowadzi Nową Grę+ już w tym miesiącu?
 3. Wszystko, co musisz wiedzieć o Farm51: Od historii po nowości
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Najlepsze gry z Ben 10: Ranking i opinie o najciekawszych grach
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły