News

Nieobliczalna - gwiazdy kina w zaskakującym filmie na podstawie książki Stachuli

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk21.05.20244 min.
Nieobliczalna - gwiazdy kina w zaskakującym filmie na podstawie książki Stachuli

O tym, że świat filmu i literatury splata się w coraz mocniejszym uścisku, wiemy już od jakiegoś czasu. Na ekrany kin trafia nowa adaptacja thrillera psychologicznego "Nieobliczalna" na podstawie książki Magdy Stachuli. W rolę głównych bohaterek wcieliły się Julia Wieniawa, Agnieszka Grochowska oraz Magdalena Cielecka, którym partnerują Paweł Małaszyński, Andrzej Seweryn i Dawid Ptak. Pełna napięcia historia kryminalna i obyczajowa wciągnie Was w labirynt kłamstw i zbrodniczych namiętności.

Niepokojąca książka Stachuli na ekranie

Nieobliczalna Magdy Stachuli to powieść, która zelektryzowała czytelników mrocznym thrillerem psychologicznym z wątkiem kryminalnym. Teraz nastąpił czas, by proza ożyła na dużym ekranie. Film nieobliczalna obsada to prawdziwa gratka dla miłośników rozrywki najwyższych lotów.

Reżyser Piotr Trzaskalski postawił na gwiazdorską obsadę, angażując czołowe nazwiska polskiego kina. W role głównych bohaterek wcieliły się Julia Wieniawa jako Adelina, Agnieszka Grochowska jako Martyna oraz Magdalena Cielecka w roli Alicji. Towarzyszą im Paweł Małaszyński, Andrzej Seweryn i Dawid Ptak.

Autorka książki nieobliczalnej Magda Stachula z wyraźnym zadowoleniem oceniła dobór aktorów. Jak sama przyznała, współpraca z tak uznanymi nazwiskami to marzenie każdego pisarza, a widzowie mogą spodziewać się prawdziwego kawału solidnego kina.

Gwiazdorska obsada przenosi thriller na ekrany

Fabuła filmu na podstawie książki nieobliczalnej wiernie odtwarza klimat powieści, a jednocześnie reżyser zdecydował o wprowadzeniu kilku modyfikacji na potrzeby scenariusza. Jak tłumaczy Magda Stachula, autorka pierwowzoru literackiego, zmiany były konieczne, aby możliwie najlepiej odzwierciedlić ducha książki.

Nieobliczalna gwiazdy w obsadzie to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów dobrej literatury, ale także wielbicieli wielkiego kina. Twórcy dbali o to, by obsadzić w rolach głównych prawdziwe tuzy polskiej branży filmowej. Gwiazdy polskie nieobliczalna film gwarantują prawdziwe, pełne emocji interpretacje postaci.

W thrillerze psychologicznym dużo dzieje się w umysłach bohaterów, więc zadanie aktorów było wyjątkowo wymagające. Trzeba przyznać, że obsada filmu nieobliczalna świetnie wywiązała się z powierzonego zadania, o czym przekonują się widzowie i krytycy.

 • Julia Wieniawa jako Adelina
 • Agnieszka Grochowska jako Martyna
 • Magdalena Cielecka jako Alicja
 • Paweł Małaszyński jako Wojciech
 • Andrzej Seweryn jako ojciec Wojciecha
 • Dawid Ptak jako Daniel

Czytaj więcej: Nowy system walki i misje poboczne przedstawione przez Twórców gry Avowed

Wciągające zwroty akcji w powieści i filmie

Zdjęcie Nieobliczalna - gwiazdy kina w zaskakującym filmie na podstawie książki Stachuli

Zarówno w książce nieobliczalnej, jak i w filmie nieobliczalna recenzja kryje się wciągająca historia pełna tajemnic, intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Thriller psychologiczny wciąga czytelnika/widza w labirynt półprawd, kłamstw i manipulacji, pokazując, że niewinne z pozoru relacje potrafią przerodzić się w piekło na ziemi.

Magda Stachula zdradza, że końcówka filmu na podstawie książki jest bardzo zbliżona do literackiego pierwowzoru. Reżyser uznał bowiem, że scenariuszowe rozwiązanie było nieco zbyt otwarte, więc zdecydował się przedstawić zakończenie bardziej wierne książce.

Finał sprawia, że widz zostaje z niedosytem, zastanawiając się, czy można było zapobiec tragedii i jak bardzo przekonania oraz pragnienia mogą zniewolić człowieka. Obraz skłania do refleksji nad wewnętrznymi demonami, a jednocześnie zapewnia mocną dawkę rozrywki na najwyższym poziomie.

Nie sposób odmówić filmowi nieobliczalnemu kunsztu wykonania - zarówno w sferze fabularnej, jak i aktorskiej. To prawdziwa gratka dla miłośników ciekawych historii, które nie tylko wciągają i wzbudzają emocje, ale również pozostawiają ślad w widzu na długo po seansie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kucyki Pony Gry - Gry MLP Online, Gry Pony
 2. Nowości dla graczy: Kontroler Turtle Beach Stealth Ultra dla Xboxa - poznaj jego możliwości
 3. Kompletny przewodnik po Farming Simulator
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Beyond good & evil 2: Najnowsze informacje o grze i rozwoju
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły