Gry

Nowości w FIFA 19 i 25: Co warto wiedzieć o tych edycjach?

Autor Diana Mazur
Diana Mazur12 marca 20249 min
Nowości w FIFA 19 i 25: Co warto wiedzieć o tych edycjach?

FIFA19 to kolejna odsłona kultowej serii gier wideo skupionych na piłce nożnej. Wraz z premierą nowych edycji fani wyczekują informacji o nowościach, ulepszeniach i zmianach wprowadzonych do rozgrywki. Tego typu aktualizacje mają na celu poprawić realizm, atrakcyjność i płynność zabawy. Ale czy nowe wersje gry rzeczywiście dostarczą ekscytujących wrażeń, o których marzy rzesza fanów piłki nożnej?

Kluczowe wnioski:
 • Gracze mogą spodziewać się lepszej oprawy graficznej i bardziej realistycznej rozgrywki, którą umożliwią ulepszone mechaniki i efekty wizualne.
 • Nowe tryby i opcje, takie jak zmienione systemy transferów i umów, zapewnią więcej możliwości dostosowywania rozgrywki.
 • Ulepszony tryb kariery z pewnością uatrakcyjni śledzenie rozwoju kariery indywidualnego zawodnika.
 • W popularnym trybie Ultimate Team należy liczyć się z nowymi rodzajami kart i zaskakującymi elementami.
 • Należy przyjrzeć się zmianom wprowadzonym do systemu rozgrywki online, które mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na społeczność graczy.

Najważniejsze nowości i ulepszenia w trybie rozgrywki FIFA 19

Gracze wyczekiwali FIFA 19 z nadzieją, że deweloperzy wprowadzą długo oczekiwane zmiany i ulepszenia do rozgrywki. Jedną z najbardziej istotnych nowości jest całkowicie przeprojektowany system fizyki piłki i zachowania bramkarzy. To przełomowe uaktualnienie miało na celu zapewnić bardziej realistyczne odbicia piłki, jej zachowanie podczas strzałów, a także lepiej oddać interwencje bramkarzy podczas sytuacji podbramkowych.

Wprowadzone poprawki miały również na celu zwiększyć realizm starć między zawodnikami na boisku. Całkowicie nowy system kolizji między graczami i animacje przepychanek mają sprawić, że FIFA 19 będzie jeszcze lepiej odzwierciedlać prawdziwą grę piłkarską. Ponadto działanie systemu sztucznej inteligencji sterującej zachowaniami drużyn przeciwnych zostało gruntownie zmodyfikowane, dzięki czemu rywale mają wykazywać się bardziej logicznymi i spójnymi decyzjami taktycznymi.

Tryb drużyn znowu na topie!

Entuzjaści gry mogli odczuć rozczarowanie z powodu zaniedbania przez deweloperów trybu drużyn w ostatnich edycjach. FIFA 19 wraca jednak z przytupem do faworyzowania rozgrywek drużynowych. Gracze mogą spodziewać się szeregu funkcji ułatwiających zgrywanie się z kumplami i stworzenie prawdziwego zespołu przyjaciół.

Opcje personalizacji zostały rozszerzone, pozwalając na projektowanie nie tylko strojów, ale i taktyk przyjmowanych przez cały skład. Ta zmiana ma ogromne znaczenie dla osób traktujących FIFA 19 jako wirtualną rozgrywkę drużynową, a nie tylko indywidualne zmagania między graczami.

Wprowadziliśmy zmiany tak bardzo wyczekiwane przez fanów gry zespołowej. Teraz każda drużyna będzie mogła stworzyć własną tożsamość i wyróżnić się na tle innych. - Sam Rivera, główny projektant gry FIFA 19

Nowości w trybie kariery zawodnika w FIFA 19

Jednym z najbardziej lubianych trybów przez fanów serii FIFA jest możliwość wcielenia się w rolę początkującego piłkarza i poprowadzenia go na sam szczyt kariery. W FIFA 19 doświadczenie to ma zostać dodatkowo wzbogacone szeregiem nowych funkcji. Przede wszystkim deweloperzy obiecują większą swobodę w kształtowaniu postaci, począwszy od wyglądu i ubioru, a skończywszy na ustawieniu cech osobowościowych.

Kluczową nowością jest jednak możliwość decydowania o losach swojej wirtualnej kariery poprzez podejmowanie ważnych życiowych wyborów. Przykładowo, gracz będzie mógł zdecydować się na transfer do innego klubu lub pozostanie w obecnej drużynie. Opcje dialogowe wprowadzone do tego trybu będą miały bezpośredni wpływ na reputację zawodnika i otwarte przed nim ścieżki rozwoju.

Cecha osobowości Opis
Zdeterminowany Zawodnik jest w pełni skoncentrowany na rozwoju kariery.
Arogancki Piłkarz nie boi się wyzwań i ma wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach.
Wyważony Spokojny gracz dobrze radzi sobie z presją i oczekiwaniami.

Autorzy obiecują, że ścieżka rozwoju kariery wyjdzie poza zwykłe zdobywanie kolejnych umiejętności i osiągnięć. Nowości w FIFA 19 mają być krokiem w kierunku pełniejszego odwzorowania prawdziwej kariery piłkarskiej, z wszystkimi jej wzlotami i upadkami, wyborami i konsekwencjami.

Czytaj więcej: Czym jest Amazon Prime Gaming, jakie są koszty i czy jest wart swojej ceny?

Ulepszenia oprawy graficznej i rozgrywki w FIFA 19

Każda nowa odsłona serii FIFA to dla wielu graczy przede wszystkim nadzieja na znaczącą poprawę oprawy wizualnej w stosunku do poprzedników. I FIFA 19 również stara się podążać tą drogą, wprowadzając całą masę usprawnień graficznych. Przede wszystkim twórcy postarali się o dużo bardziej realistyczne odwzorowanie zarówno stadionów, jak i samych zawodników. Szczególny nacisk położono na animacje twarzy i zróżnicowanie mimiki podczas emocjonujących akcji.

 • Bardziej szczegółowe twarze i fryzury piłkarzy
 • Unikalne stroje meczowe dla każdej drużyny
 • Dynamiczna fizyka piłki i ubrań
 • Zaimplementowane zachowanie kibiców

Z drugiej strony deweloperzy FIFA 19 nie zapomnieli również o kluczowych elementach samej rozgrywki. Wprawdzie zręcznościowa część gry nie przeszła rewolucyjnych zmian w stosunku do poprzedniej odsłony, jednak został przeprowadzony przegląd i drobne korekty wielu mechanik. Szczególną uwagę poświęcono systemowi podań, przyjęć piłki oraz zachowań taktycznych drużyn w fazach obronnych i ofensywnych.

Pełniejsza kontrola nad piłką

Jednym z priorytetów deweloperów podczas prac nad FIFA 19 było zapewnienie bardziej płynnej i precyzyjnej kontroli nad piłką. Nowe systemy animacji mają zagwarantować płynne ruchy zawodników, zarówno podczas prowadzenia piłki, jak i jej przyjmowania. Dodatkowo zmodyfikowany został model zachowania piłki w powietrzu i na nawierzchni boiska, co powinno umożliwić graczom jeszcze większą kontrolę nad przebiegiem akcji.

Nowe tryby i opcje w FIFA 19

Zdjęcie Nowości w FIFA 19 i 25: Co warto wiedzieć o tych edycjach?

Choć nie należy spodziewać się rewolucji w kwestii podstawowych trybów rozgrywki, to jednak FIFA 19 wprowadza cały szereg nowych opcji i usprawnień dla najbardziej popularnych trybów zabawy. Komentatorzy twierdzą, że jednym z najbardziej oczekiwanych uaktualnień może być przeprojektowany system transferów i kontraktów piłkarzy.

W nowej odsłonie gry, tryby kariery menedżera i kariery zawodnika mają dysponować zdecydowanie bardziej realistycznymi i rozbudowanymi mechanizmami przeprowadzania transferów. Kwoty odstępnego, kary za zerwanie kontraktów i opcja wolnych transferów mają lepiej odzwierciedlać prawdziwe realia świata piłkarskiego.

Wiemy, że wielu graczy zwraca szczególną uwagę na aspekty poza samą rozgrywką, takie jak zarządzanie i budowanie składu. Dlatego w FIFA 19 zdecydowaliśmy się wprowadzić o wiele bardziej immersyjny system kontraktów i transferów. - Dennis Berge, główny projektant gry FIFA 19

Oprócz tego w grze pojawią się nowe, okolicznościowe tryby rozgrywki zręcznościowej, które będą pojawiać się w określonych porach roku. Gracze będą mogli spodziewać się np. specjalnych mini-gier z okazji wielkich imprez piłkarskich, takich jak Mundial lub Liga Mistrzów.

Zmiany i nowości w trybie Ultimate Team FIFA 19

Ogromną popularnością w społeczności fanów FIFA niezmiennie cieszy się rewolucyjny tryb Ultimate Team. W tej wirtualnej grze menadżerskiej kolekcjonuje się karty zawodników, buduje własną drużynę i ściera się przeciwko innym zespołom. I chociaż jest to bardzo lubiany element rozgrywki, to jednak gracze skarżyli się na pewne mankamenty tego trybu.

Twórcy FIFA 19 zdają się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając kilka znaczących zmian do mechanizmów zdobywania kart zawodników i awansowania w rankingach. Przede wszystkim zmodyfikowany został system rzadkich kart, które dotychczas były niezwykle trudne do zdobycia bez opłacania mikropłatności. Nowa formuła ma sprawić, że gra będzie bardziej zrównoważona i umożliwi awans również graczom niepłacącym za dodatkowe pakiety zawodników.

Kategoria Rzadkość karty Wymagana ilość dubletów dla awansu
Niższe kategorie Brązowe, Srebrne 2 dublety tej samej karty
Wyższe kategorie Złote, Legendarne 5 dubletów tej samej karty

Oprócz tego wprowadzone zostały drobne zmiany graficzne w postaci nowych animacji kart ispecjalnych motywów okolicznościowych, dostosowanych np. do ważnych światowych imprez piłkarskich. Ma to na celu uatrakcyjnić kolekcjonowanie kart wyjątkowych zawodników.

Przewidywane zmiany i nowości w przyszłej FIFA 25

Wielu fanów serii zastanawia się również, jakie nowości i zmiany mogą pojawić się w kolejnych edycjach, takich jak nadchodząca FIFA 25. Oczywiście na tak wczesnym etapie deweloperzy nie ujawniają szczegółowych planów, ale można spekulować na podstawie ogólnych trendów na rynku gier wideo.

Jednym z najpowszechniejszych oczekiwań jest wprowadzenie lepszych systemów rozgrywki sieciowej. Wraz z postępem technologii immersyjnej rzeczywistości wirtualnej oraz streamingiem chmurowym, gracze w przyszłości będą zapewne oczekiwać bardziej realistycznej rozgrywki wieloosobowej. Można spodziewać się trybów umożliwiających bezpośrednią rywalizację pomiędzy całymi stadionami kibiców, a nie tylko pojedynczymi graczami.

 • Tryb rozgrywki z widokiem z perspektywy kibica na stadionie
 • Udoskonalone wzajemne oddziaływanie graczy w rozgrywkach sieciowych
 • Dynamiczne zmiany wirtualnego stadionu w zależności od zachowania kibiców

Innym, często prognozowanym kierunkiem rozwoju, są zaawansowane systemy sztucznej inteligencji przejmujące coraz więcej obowiązków menedżera lub trenera drużyny. FIFA 25 mogłaby pozwolić na automatyczną analizę taktyk przeciwnika, doboru formacji i rozstawiania kluczowych zawodników. Niewykluczone, że pewne decyzje podczas rozgrywki zostaną zupełnie wyręczone przez systemy AI.

Gracze wyczekują również ciągłej poprawy jakości grafiki i animacji, zgodnie z postępem w technologiach renderowania i śledzenia ruchu. W przyszłych odsłonach FIFA można oczekiwać niemal fotorealistycznych modeli piłkarzy, precyzyjnych odwzorowań stadionów, a nawet oddzielnych animacji dla pojedynczych kibiców. Wszystko to ma na celu zapewnić niezrównaną immersję w wirtualnym świecie piłki nożnej.

Podsumowanie

Najnowsza gra FIFA 19 wprowadza mnóstwo intrygujących nowości i ulepszeń dla fanów wirtualnej piłki nożnej. Gracze mogą liczyć na bardziej realistyczną rozgrywkę dzięki przeprojektowanym systemom fizyki, animacji i zachowań SI. Nie zabrakło też usprawnień w trybachkarier zawodników i menedżerów, a także ulubionym przez wielu trybie Ultimate Team.

Z kolei kolejna edycja FIFA 25 rysuje przed nami perspektywę jeszcze głębszej immersji i integracji z najnowszymi technologiami. Nowości w FIFA 19 i 25 to stały rozwój w stronę coraz bardziej wciągających i zaawansowanych doświadczeń dla miłośników piłki nożnej. Przyszłe odsłony gry mogą nas zaskoczyć zupełnie nowymi trybami wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość, systemy AI i fotorealistyczne wizualizacje.

Najczęstsze pytania

Deweloperzy skupili się bardziej na ulepszeniu trybu kariery pojedynczego zawodnika. Dla menedżerów wprowadzono jednak bardziej realistyczny system transferów, umów i zarządzania kontraktami piłkarzy.

Zmodyfikowano system zdobywania rzadkich kart, aby trudniej było je uzyskać tylko poprzez mikropłatności. Ponadto wprowadzono nowe animacje i motywy okolicznościowe dla kart specjalnych graczy.

Poprawiono wiele detali wizualnych, takich jak modelowanie twarzy i fryzur piłkarzy, animacje kibiców czy fizyka piłki i materiałów. Chociaż nie jest to rewolucyjna zmiana, gra wygląda zdecydowanie lepiej.

Spekuluje się, że wraz z postępem technologii VR i streamingu chmurowego, możemy zobaczyć tryby rozgrywki z perspektywy kibica na wirtualnym stadionie oraz lepszą interakcję pomiędzy graczami online.

Według prognoz, zaawansowane algorytmy AI mogą częściowo lub całkowicie przejąć obowiązki menedżera, takie jak dobór składu, taktyk i formacji w oparciu o analizę rozgrywki.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Euro Truck Simulator: Nowości i udoskonalenia w nowej części
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Ile litrów mieści baryłka? Poznaj wszystkie ciekawostki
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły