Gry

Odkryj unikalną nowość na Steam - tworzenie notatek w trakcie rozgrywki!

Autor Diana Mazur
Diana Mazur19.12.20234 min.
Odkryj unikalną nowość na Steam - tworzenie notatek w trakcie rozgrywki!

ciekawy opis steam - Kilka dni temu do bety klienta Steam trafiła interesująca nowość w postaci aplikacji do tworzenia notatek podczas rozgrywki. To niewielkie, ale niezwykle praktyczne narzędzie pozwoli graczom na szybkie zapisywanie przydatnych informacji, wskazówek oraz spostrzeżeń bezpośrednio w trakcie zabawy. Notatki będzie można dodatkowo przypiąć do okna gry, by mieć je zawsze pod ręką. Sprawdź, jakie jeszcze funkcje oferuje zaktualizowana beta popularnej platformy Steam.

Kluczowe wnioski:

 • Nowa aplikacja notatek w becie Steam pozwoli na wygodne robienie zapisków w trakcie gry.
 • Notatki będzie można przypiąć do okna rozgrywki, by mieć je zawsze na widoku.
 • Narzędzie działa offline i synchronizuje zapiski pomiędzy różnymi komputerami.
 • Oprócz notatek beta Steam wprowadza też inne ciekawe zmiany i usprawnienia.
 • Warto śledzić rozwój popularnej platformy gamingowej i testować najnowsze funkcje w wersji beta.

Czy aplikacja notatek trafiła do bety Steam?

Tak, w najnowszej wersji bety popularnej platformy Steam pojawiła się bardzo ciekawa nowość. Jest nią aplikacja do tworzenia notatek, która umożliwi wygodne robienie zapisków w trakcie rozgrywki. Dzięki temu praktycznemu narzędziu gracze będą mogli szybko zanotować ważne informacje, wskazówki czy spostrzeżenia bezpośrednio podczas zabawy.

Co istotne, notatki zapisywane są lokalnie na dysku i synchronizują się pomiędzy różnymi komputerami po zalogowaniu do konta Steam. Oznacza to, że nasze zapiski będziemy mieli dostępne na każdym urządzeniu, na którym korzystamy ze Steama. Bardzo wygodne rozwiązanie!

Jak działa nowa aplikacja do robienia notatek Steam?

Obsługa narzędzia do tworzenia notatek na Steam jest niezwykle prosta i intuicyjna. Wystarczy wywołać aplikację za pomocą skrótu klawiszowego i wpisać potrzebne informacje w otwartym okienku. Można formatować tekst, zmieniać jego kolor czy rozmiar. Gotowe notatki zapiszą się automatycznie.

Co więcej, stworzone przez nas zapiski będzie można dodatkowo przypiąć do okna aktywnej gry. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze notatki zawsze będą na wyciągnięcie ręki i widoczne podczas rozgrywki bez konieczności minimalizowania okna gry.

Gdzie można przypiąć notatki podczas gry na Steam?

Steam w najnowszej becie oferuje ciekawe rozwiązanie w postaci możliwości przypinania wybranych elementów interfejsu bezpośrednio na ekranie z uruchomioną grą. Oznacza to, że oprócz samej gry możemy wyświetlić nałożone na nią inne okienka, np. z notatkami, czatem, listą znajomych itp.

Funkcja przypinanych notatek działa podobnie jak wyświetlanie na ekranie informacji o postępie w osiągnięciach, znane z konsol Xbox. To naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, które na pewno docenią gracze zapisujący wiele przydatnych w trakcie gry informacji.

Jak korzystać z przypinanych notatek w grze?

Aby przypiąć notatki należy w prawym górnym rogu okna z grą kliknąć ikonę spinacza, a następnie z menu wybrać zakładkę z naszymi notatkami. To wszystko! Od tej pory wybrane przez nas zapiski będą widoczne na ekranie z uruchomioną rozgrywką. Co więcej, można przypiąć na raz nawet kilka różnych elementów np. czat, notatki, listę znajomych.

Ikona spinacza w prawym górnym rogu okna gry Wybór notatek z menu przypiętych elementów
Notatki przypięte do okna z uruchomioną grą Kilka elementów interfejsu przypiętych naraz podczas gry

Czytaj więcej: Etui Samsung Galaxy S9 - Skuteczna ochrona dla telefonu

Jakie jeszcze nowości wprowadziła beta Steam?

Choć bez wątpienia najciekawszą i najbardziej praktyczną z nowych funkcji Steama jest aplikacja do tworzenia notatek, to aktualizacja beta platformy przyniosła również inne interesujące zmiany. Przede wszystkim odświeżono interfejs biblioteki gier, usprawniając m.in. filtrowanie i sortowanie zgromadzonych produkcji.

Pojawiła się także możliwość otrzymywania rekomendacji nowych gier w oparciu o dotychczasowe preferencje i ogrywane tytuły. Zmiany objęły również usprawnienia techniczne silnika Steam, wraz z poprawą ogólnej płynności i stabilności działania klienta.

Najnowsza aktualizacja beta platformy Steam zdecydowanie zasługuje na uwagę i jest warta przetestowania. Szczególnie przyda się graczom robienie notatek podczas rozgrywki.

Gdzie można sprawdzić pełną listę zmian bety Steam?

Odkryj unikalną nowość na Steam - tworzenie notatek w trakcie rozgrywki!

Pełna lista nowości i zmian, które pojawiły się w ostatniej wersji beta klienta Steam, jest dostępna pod tym adresem. Znajdziemy tam szczegółowy opis wprowadzonych modyfikacji, w tym tych związanych z nową aplikacją do tworzenia notatek podczas grania.

Warto na bieżąco śledzić informacje na temat kolejnych aktualizacji testowych wersji platformy Steam. Pozwoli to jako jedni z pierwszych graczy wypróbować najnowsze usprawnienia oraz funkcje, które w przyszłości trafią do stabilnego klienta Steama używanego przez miliony osób na całym świecie.

Gdzie kupić kartę podarunkową Steam?

 • Kartę podarunkową Steam w atrakcyjnej cenie można kupić w sklepach:
  • Media Expert
  • RTV Euro AGD
  • Media Markt
 • Karty podarunkowe ze środkami do wydania w serwisie Steam znajdziemy także w ofercie Allegro.

To świetny pomysł na prezent dla gracza. Karty podarunkowe Steam pozwalają zasilić portfel w serwisie Steam, dzięki czemu obdarowana osoba może kupować interesujące gry, dodatki do gier oraz przedmioty w ramach mikropłatności w ulubionych produkcjach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Red Dead Redemption 2 - ile godzin potrzeba, aby ukończyć grę
 2. Microsoft mówi 'nie' dla Game Passa na konsolach Sony i Nintendo? Zgoda czy niezgoda?
 3. Fax piwo: Recenzje i degustacje najnowszych piw na rynku
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Zmiana ręki broni w CS:GO: Proste bindy i ich skuteczność w walce
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły