News

Odtwórca roli Geralta ma własną teorię o Wiedźminie 4: To ma sens

Autor Diana Mazur
Diana Mazur31 grudnia 20235 min
Odtwórca roli Geralta ma własną teorię o Wiedźminie 4: To ma sens

Odtwórca roli Geralta z Rivii - Doug Cockle, wypowiedział się otwarcie na temat swoich przypuszczeń odnośnie fabuły nadchodzącej czwartej części gier z serii Wiedźmin. Aktor obstawia, że akcja produkcji skupi się wokół postaci Ciri, córki przybranej przez Geralta. Według Cockle'a historia kontynuowałaby się więc bez udziału Białego Wilka, co oznaczałoby zmniejszenie jego roli. Niemniej aktor docenia współpracę z CD Projektem i pozostaje otwarty na ewentualny udział w kolejnych odsłonach popularnej serii gier RPG.

Cockle wypowiada się o Wiedźminie 4

Aktor Doug Cockle, znany z anglojęzycznej wersji głosowej Geralta z Rivii, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat fabuły nadchodzącej Wiedźmina 4. Cockle nie ukrywa, że z niecierpliwością czeka na telefon od studia CD Projekt i chętnie wziąłby udział w kolejnej odsłonie popularnej serii gier.

Aktor chwali przy tym współpracę z polskimi deweloperami. Twierdzi, że mógł zawsze liczyć na ich pomoc i wsparcie przy pracy nad serią. Dodaje również, że cały zespół CD Projektu to wspaniali ludzie, do których ma ogromny szacunek.

Cockle obstawia fabułę Wiedźmina 4

Pytany o swoją teorię na temat fabuły Wiedźmina 4, Cockle stawia na kontynuację przygód Ciri - przybranej córki Geralta. Przytacza fakt, że w książkach Sapkowskiego oraz grach Ciri potrafi podróżować między światami. Jego zdaniem scenarzyści mogliby wykorzystać ten wątek fabularny w czwartej części gry.

Najlepszą teorią jaką usłyszałem jest taka, że cała przygoda będzie od teraz koncentrować się na Ciri. W książkach i grze podróżuje między światami, to jedna z jej mocy, dlatego byłbym bardzo podekscytowany, gdybym zobaczył jej perspektywę w następnej części.

Cockle przyznaje, że oznaczałoby to zmniejszenie jego udziału w roli Geralta. Niemniej byłby podekscytowany takim obrotem spraw, bo pozwoliłoby mu to poznać dalsze losy bohaterów po zakończeniu trylogii gier z Białym Wilkiem.

Ciri kontynuatorką przygód wiedźmina

Teoria aktora zakłada, że to właśnie Ciri przejmie pałeczkę głównego bohatera od Geralta i poprowadzi fabułę Wiedźmina 4 oraz ewentualnego Wiedźmina 5. Taki scenariusz wydaje mu się najbardziej prawdopodobny i spójny z dotychczasową historią, stąd obstawia właśnie taki rozwój wydarzeń.

Czytaj więcej: Najświeższe zapowiedzi gier indie przed nadchodzącymi The Game Awards

Cockle chwali współpracę z CD Projekt

Doug Cockle nie ukrywa sympatii do twórców gier o wiedźminie. Podkreśla, że studio CD Projekt zawsze traktowało go fair. Gdy pojawiały się jakiekolwiek problemy przy współpracy, mógł na nich polegać i liczyć na wsparcie.

Aktor podsumowuje, że cały zespół deweloperów to wspaniali ludzie, do których ma ogromny szacunek i których bardzo ceni sobie jako partnerów zawodowych.

Nazwa robocza gry Polaris
Główny bohater Ciri
Premiera Nieustalona

Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4?

Odtwórca roli Geralta ma własną teorię o Wiedźminie 4: To ma sens

Jak na razie niewiele wiadomo na temat fabuły i bohaterów Wiedźmina 4. Oficjalne informacje ze strony CD Projektu są skąpe. Studio ujawniło jedynie roboczą nazwę gry - Polaris. Doug Cockle obstawia jednak, że to właśnie Ciri może zostać główną protagonistką w kolejnej odsłonie popularnej serii RPG.

Aktor nie wyklucza też, że fabuła skupi się na jej przygodach pomiędzy światami, czyniąc z niej kontynuatorkę dzieła Geralta. Byłby to jego zdaniem spójny i satysfakcjonujący rozwój wypadków dla fanów uniwersum Wiedźmina.

Wiedźmin 5 kontynuacją przygód Ciri

Zdaniem Cockle'a przejęcie pałeczki głównego bohatera przez Ciri, oznaczałoby również możliwość kontynuacji jej losów w ewentualnym Wiedźminie 5. Aktor twierdzi, że dałoby mu to satysfakcjonującą wiedzę na temat dalszego rozwoju wypadków po zakończeniu trylogii z Geraltem w roli głównej.

Cockle przyznaje, że grając mentora Ciri - Białego Wilka - interesowałyby go jej dalsze przygody w walce z Nilfgaardem i Wild Hunt. Stawia także, że przejęcie pałeczki przez Ciri w kolejnych odsłonach serii po prostu ma sens i byłby tym rozwojem wypadków zachwycony.

Polaris roboczą nazwą Wiedźmina 4

Jedyne oficjalne informacje na temat Wiedźmina 4 ze strony CD Projekt Red, to ujawnienie roboczej nazwy gry - Polaris. Nie wiadomo jednak, czy będzie to również oficjalny podtytuł produkcji, czy tylko symbol projektu dla deweloperów.

Prócz nazwy kodowej, brakuje jakichkolwiek konkretów na temat fabuły, bohaterów, czy nawet przybliżonej daty premiery. Plotki wskazują na debiut gry najwcześniej w 2026 roku, choć pewnie termin ten ulegnie przesunięciu. Na oficjalne informacje od CD Projektu przyjdzie nam jednak poczekać.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem wypowiedź aktora Douga Cockle'a na temat jego teorii fabuły nadchodzącego Wiedźmina 4. Przytoczyłem jego obstawienie, że to Ciri - przybrana córka Geralta, może przejąć pałeczkę głównego bohatera w kolejnej odsłonie gier.

Wspomniałem również o pochlebnej opinii Cockle'a na temat współpracy z CD Projektem przy poprzednich częściach gier o wiedźminie. Aktor chwali polskie studio za życzliwość i pomoc przy tworzeniu serii.

Przytoczyłem spekulacje Cockle'a, że fabuła Wiedźmina 4 może koncentrować się na przygodach Ciri pomiędzy światami, co mogłoby zostać podjęte w ewentualnym Wiedźminie 5. Taki scenariusz aktor uważa za najbardziej prawdopodobny.

Na koniec wspomniałem o skąpych informacjach, jakie podało studio CD Projekt na temat gry. Jedyną konkretną wiadomością jest ujawnienie roboczej nazwy Wiedźmina 4 - Polaris.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły