News

Pełna edycja gry Horizon Forbidden West premiery na PC

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk25.01.20245 min.
Pełna edycja gry Horizon Forbidden West premiery na PC

Pełna edycja gry Horizon Forbidden West premiery na PC jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Gra zadebiutuje na komputerach osobistych już 21 marca i zaoferuje graczom szereg usprawnień oraz dodatków. W artykule dowiesz się m.in. kiedy dokładnie odbędzie się premiera pecetowa, jakie nowości zostały przygotowane z myślą o tej platformie oraz kto odpowiada za przeniesienie produkcji studia Guerrilla Games na PC.

Zapowiedź wydania gry Horizon Forbidden West na PC

Pod koniec września 2022 roku, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, oficjalnie zapowiedziano wydanie gry Horizon Forbidden West na komputery osobiste. Gra trafi na PC w kompletnej edycji, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej części serii - Horizon Zero Dawn.

Pecetowa wersja Horizon Forbidden West będzie zawierała wszystkie dodatki i bonusy, które otrzymali gracze na konsolach PlayStation. W pudełku z grą znajdzie się więc steelbook, cyfrowy soundtrack, komiks, artbook oraz season pass z dodatkiem fabularnym Burning Shores.

Premiera gry na PC odbędzie się już 21 marca 2023 roku. Gra trafi jednocześnie na Steam oraz Epic Games Store. Biorąc pod uwagę ogromną popularność pierwszej części Horizon na PC można spodziewać się, że Forbidden West spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem pecetowców.

Specyfikacja pecetowej wersji

Choć nie podano jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych gry Horizon Forbidden West na PC, to wiadomo już, że będzie ona obsługiwała takie technologie jak DLSS 3, FSR czy XeSS. Dzięki temu gra powinna działać płynnie nawet na słabszych komputerach. Ponadto pecetowa wersja zaoferuje także wsparcie dla bardzo wysokich rozdzielczości - 21:9, 32:9, a nawet 48:9!

Deweloperzy zadbali również o implementację technologii DLAA, dzięki czemu Horizon Forbidden West na PC będzie mógł pochwalić się jeszcze większą jakością oprawy graficznej i bardziej realistycznymi efektami wizualnymi.

Doświadczony zespół odpowiedzialny za port

W przeszłości niektórzy gracze narzekali na jakość portu pierwszej części Horizon na PC. Tym razem o przeniesienie gry z konsol PlayStation na komputery osobiste zadbało doświadczone studio Nixxes Software.

Nixxes Software od ponad 20 lat specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości portów gier na PC. Do ich największych sukcesów można zaliczyć konwersje takich tytułów jak Shadow of the Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided czy Rise of the Tomb Raider.

Studio z powodzeniem uporało się już z jedną grą studia Guerrilla Games - w 2022 roku przygotowało świetnie działający pecetowy port Ratchet & Clank: Rift Apart. Można więc spodziewać się, że podobnie będzie z Horizon Forbidden West.

Czytaj więcej: Najlepsze literackie zachwyty w nowym sezonie.

Obsługa DLSS 3, FSR i XeSS

Pecetowa wersja Horizon Forbidden West zaoferuje szerokie wsparcie dla popularnych technologii, które pozwalają znacząco zwiększyć wydajność gier. Deweloperzy potwierdzili już implementację takich rozwiązań jak:

  • DLSS 3 - autorska technologia Nvidii wykorzystująca SI do renderingu obrazu w wysokiej rozdzielczości.
  • FSR - otwarte rozwiązanie AMD, również nastawione na podniesienie płynności animacji.
  • XeSS - technologia Intela bazująca na sztucznej inteligencji, która także może poprawić FPS w grach.

Dzięki implementacji tych rozwiązań Horizon Forbidden West powinien zapewnić płynną rozgrywkę nawet na słabszych lub starszych komputerach, o ile będą one posiadały kartę graficzną obsługującą wymienione technologie.

Wsparcie dla ultrapanoramicznych rozdzielczości

Pełna edycja gry Horizon Forbidden West premiery na PC

Pecetowa wersja Horizon Forbidden West otrzyma szerokie wsparcie dla wysokich i ultrapanoramicznych rozdzielczości. Deweloperzy potwierdzili kompatybilność gry z formatami obrazu:

21:9 32:9
ultrapanoramiczny 3440 x 1440 px bardzo szeroki 5120 x 1440 px

Co najważniejsze, gra ma być także kompatybilna z ekstremalną rozdzielczością 7680 x 2160 px (proporcje 48:9)! Dzięki tak szerokiemu wsparciu właściciele monitorów i projektorów ultrapanoramicznych będą mogli cieszyć się niezwykle immersyjnym widokiem w trakcie zabawy.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiłem najważniejsze informacje na temat zapowiedzianej premiery gry Horizon Forbidden West w kompletnej edycji na PC. Dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje na komputerach już 21 marca bieżącego roku i od razu trafi na najpopularniejsze platformy cyfrowej dystrybucji - Steam oraz Epic Games Store.

Omówiłem też dodatki, które znajdą się w pecetowym wydaniu Horizon Forbidden West. Będzie to między innymi rozszerzenie fabularne Burning Shores, cyfrowy soundtrack, artbook i komiks osadzone w uniwersum gry. Pecetowa wersja zaoferuje zatem dokładnie ten sam zestaw treści, co edycje na konsole PlayStation 5.

W artykule poruszyłem również kwestię studia odpowiedzialnego za port Horizon Forbidden West na PC. Tym razem jest to doświadczony zespół Nixxes Software, który ma na koncie udane konwersje wielu gier z PlayStation na komputery osobiste. Możemy więc liczyć na wysoką jakość techniczną pecetowego wydania Horizon Forbidden West.

Na koniec wspomniałem o szerokim wsparciu produkcji studia Guerrilla Games dla popularnych technologii optymalizujących działanie gier, takich jak DLSS 3, FSR czy XeSS. Dzięki temu Horizon Forbidden West powinien zapewnić płynną rozgrywkę nawet na słabszych PC.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Kucyki Pony Gry - Gry MLP Online, Gry Pony
  2. Nowości dla graczy: Kontroler Turtle Beach Stealth Ultra dla Xboxa - poznaj jego możliwości
  3. Fast & Furious 6: Podsumowanie wydarzeń z filmu i opinie fanów
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Jak ustawić bind jump throw w CS:GO: Zwiększ precyzję
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły