Gry

Podajemy listę trofeów w Need for Speed Unbound - Zobacz co czeka w grze!

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak29.12.20238 min.
Podajemy listę trofeów w Need for Speed Unbound - Zobacz co czeka w grze!

nfs trofea - już dziś przedstawiamy wszystkie osiągnięcia jakie przygotowali twórcy w nadchodzącym Need for Speed Unbound. Dowiecie się ile łącznie jest trofeów do zdobycia, jakiego rodzaju wyzwania was czekają oraz czy gra wymaga grania online, aby zdobyć najcenniejszą nagrodę w postaci platyny. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą nagród i przygotowania na łowy w nadchodzącym tytule wyścigowym od Criterion Games.

Kluczowe wnioski:
 • W Unbound jest aż 42 trofea do zdobycia, w tym oczywiście pożądana przez graczy platyna.
 • Część osiągnięć będzie wymagała udziału w rozgrywce sieciowej i wygrywania całych playlist z wyścigami.
 • Nie zabraknie typowych zadań jak niszczenie billboardów, zbieranie ukrytych przedmiotów czy kończenie wyzwań na mapie.
 • Zdobycie najcenniejszych trofeów będzie wymagało wprawy i doświadczenia w prowadzeniu samochodów.
 • Pełną listę wszystkich osiągnięć opublikował serwis Powerpyx.

Ile trofeów ma Need for Speed Unbound? Pełna lista nagród

Need for Speed Unbound oferuje graczom aż 42 trofea do zebrania. Wśród nich znajdziemy oczywiście najbardziej pożądaną platynę, 4 trofea złote, 8 srebrnych oraz 29 brązowych. Pełną listę nagród, wraz z ich opisami, udostępnił serwis Powerpyx. Fani nie muszą się obawiać spoilerów, bowiem trofea nie zdradzają żadnych istotnych elementów fabuły. Pokazują natomiast jakie aktywności czekają na graczy w trakcie zabawy.

Większość wyzwań związanych jest z typowymi zadaniami dla serii Need for Speed. Będziemy musieli niszczyć billboardy rozstawione na mapie, zbierać ukryte przedmioty, a także kończyć różne wyścigi i wyzwania. Do zdobycia platyny wymagany będzie jednak również udział w trybie sieciowym. A to zawsze oznacza nieco większe wyzwanie.

Trofea z trybu wieloosobowego

Kilka z osiągnięć będzie wymagać gry online i pokonywania innych graczy w wyścigach. Co ciekawsze, niektóre trofea wprost nakazują wygrywanie całych playlist z zadaniami. Sama walka z rywalami na torze nie będzie łatwa. I tutaj trzeba będzie wykazać się sporym doświadczeniem i umiejętnościami w prowadzeniu samochodów. Tylko w ten sposób zdobędziemy najcenniejsze nagrody.

Tryb wieloosobowy w Unbound ma jednak zapewnić świetną zabawę. A trofea i platyna są tylko dodatkową motywacją do rywalizacji. Jeśli więc lubimy Multiplayer i sprawia nam radość pokonywanie przeciwników, to akurat ten element produkcji Criterion Games nam się spodoba.

Jakie trudne osiągnięcia czekają w Unbound?

Z pozoru trofea w Need for Speed Unbound nie prezentują się zbyt groźnie. Są dość standardowe jak na serię Need for Speed. Będziemy musieli jednak wykazać się nie tylko umiejętnościami w jeździe, ale także szczęściem i cierpliwością. Kilka z nich może sprawić nieco więcej problemów.

Przede wszystkim osiągnięcia z trybu sieciowego zawsze potrafią dać niezłego wycisku. Znaczna część graczy koncentruje się właśnie naMULTIPLAYERZE. Walka z doświadczonymi fanami wyścigów może okazać się sporym wyzwaniem. W końcu zazwyczaj to właśnie oni wykupują niezwykłe edycje gier.

Potrzeba będzie odrobiny szczęścia i dużo wprawy w prowadzeniu pojazdów.

Poza trybem wieloosobowym sporą furą nerwów będzie wymagało zebranie wszystkich ukrytych przedmiotów czy zniszczenie kilkuset billboardów na mapie. Takie czynności potrafią być wręcz nużące, jeśli robimy je w pojedynkę. Potrzeba będzie więc odrobiny szczęścia i cierpliwości.

Czytaj więcej: Top 100 najlepszych gier na PS4 w 2023 roku

Czy Unbound wymaga grania online do zdobycia Platyny?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Do zdobycia najbardziej pożądanego trofeum, w postaci platyny, gracze będą musieli zmierzyć się z innymi fanami w sieci. Criterion Games przewidziało kilka osiągnięć związanych bezpośrednio z trybem wieloosobowym.

Na szczęście nie będziemy zmuszeni do wygrywania każdego pojedynczego wyścigu online. Wystarczy, że pokonamy przeciwników w kilku konkretnych playlistach zawierających więcej niż jedno wyzwanie. Zadanie to nie powinno być więc aż tak karkołomne jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, że nagrody w Unbound wcale nie są przesadnie wymagające.

Samo Need for Speed Unbound ma być przyjemną grą wyścigową, która ma przede wszystkim dostarczać znakomitej zabawy. Elementy sieciowe są więc tylko dodatkową atrakcją. I służą głównie rywalizacji fanów, którzy oczekują więcej wyzwań.

Co trzeba zrobić aby zdobyć złote trofea w grze?

Podajemy listę trofeów w Need for Speed Unbound - Zobacz co czeka w grze!

Złote trofea mają dla graczy szczególną wartość. Są bowiem drugą, po platynowej statuetce, najcenniejszą nagrodą. W Unbound uzyskanie wszystkich 4 złotych osiągnięć nie będzie łatwe, jednak jest wykonalne. Przede wszystkim konieczne będzie:

 • Zebranie wszystkich ukrytych przedmiotów znajdujących się na mapie.
 • Zniszczenie co najmniej 200 elektronicznych billboardów rozmieszczonych na terenie całego miasta.
 • Ukończenie wszystkich wydarzeń dostępnych w grze.
 • Zdobycie pierwszego miejsca w każdej ranked playlist z trybu sieciowego.

Jak widać, oprócz wyzwań dla jednego gracza i skrupulatnego przeczesania każdego zakamarka mapy, konieczny będzie również udział w rozgrywce wieloosobowej. Połączenie tych dwóch trybów rozgrywki pozwoli nam odblokować najcenniejsze trofea. Wymagać to będzie jednak nieco czasu i zaangażowania na przestrzeni wielu godzin zabawy z Unbound.

Gdzie znaleźć listę wszystkich trofeów z Unbound?

Pełną listę i opisy wszystkich 42 trofeów z Need for Speed Unbound można znaleźć na kilku stronach internetowych specjalizujących się w łowieniu osiągnięć. Informacje te zebrał i opublikował m.in. PowerPyx - serwis znany fanom polowań na nagrody w grach.

Lista trofeów nie zawiera żadnych istotnych spoilerów z samej gry, ujawnia jedynie jakie wyzwania i zadania przygotowali twórcy. Możemy więc bez obaw zapoznać się z listą, aby odpowiednio przygotować się do zdobywania trofeów po premierze gry. Poza PowerPyx listę można też znaleźć na innych tego typu portalach.

Rodzaj trofeum Liczba do zdobycia
Platyna 1
Złote 4
Srebrne 8
Brązowe 29

Jak widać na powyższej tabeli, najwięcej jest oczywiście trofeów brązowych - aż 29 sztuk. Łącznie jednak wszystkich osiągnięć, które możemy zdobyć podczas rozgrywki jest aż 42. Całkiem sporo jak na nowoczesną grę wyścigową.

Jakie aktywności przewidzieli twórcy w łowieniu nagród?

Zdobywanie trofeów w Need for Speed Unbound będzie w dużej mierze oparte na znanych z poprzednich odsłon serii schematach. Nie zabraknie jednak kilku nowości charakterystycznych właśnie dla tej części. Sprawdźmy więc jakie zadania i wyzwania będziemy musieli wykonać aby zostać dumnymi posiadaczami platynowej statuetki.

Oprócz trybu fabularnego dla jednego gracza i rozbudowanych elementów sieciowych, na owocne łowy trofeów złożą się przede wszystkim:

 • Zdobycie pierwszych miejsc we wszystkich dostępnych wyścigach.
 • Wygrywanie specjalnie przygotowanych playlist w trybie wieloosobowym.
 • Znajdowanie ukrytych pakietów oraz kolekcjonowanie strojów.
 • Niszczenie elektronicznych billboardów i neonów rozsianych po mieście.
 • Zaliczanie dziennego i tygodniowego limitu punktów stylu.

Wymagania są więc standardowe, z kilkoma nowościami. Gra nie serwuje nam jakichś wyjątkowo karkołomnych i czasochłonnych wyzwań. Z pewnością jednak na zebranie wszystkich osiągnięć trzeba będzie poświęcić przynajmniej kilkadziesiąt godzin. Na szczęście przy tak dynamicznej produkcji jak Unbound, czas ten minie bardzo szybko.

Ile jest brązowych, srebrnych i złotych trofeów w Unbound?

Według informacji z listy trofeów opublikowanej przez PowerPyx, w grze Need for Speed Unbound na graczy czeka:

 • 1 platynowa statuetka - za zdobycie pozostałych trofeów.
 • 4 złote trofea.
 • 8 srebrnych trofeów.
 • 29 trofeów brązowych.

Łącznie jest ich zatem 42 do odebrania. Jak widać, najwięcej jest standardowo trofeów brązowych, za bardziej podstawowe aktywności. Im bliżej platyny, tym nagród jest coraz mniej. Jednak dają one znacznie większą satysfakcję z odblokowania.

Które osiągnięcia będą najbardziej wymagające w grze?

Analizując listę trofeów oraz ich opisy nietrudno wywnioskować, że najtrudniejsze będą oczywiście te związane z trybem sieciowym. Rywalizacja z innymi kierowcami zawsze wymagała perfekcyjnego opanowania prowadzenia pojazdów.

Nieco mniej wymagające, ale bardziej czasochłonne okażą się z pewnością zadania polegające na eksploracji każdego fragmentu ogromnej mapy w poszukiwaniu ukrytych bonusów. W końcu deweloperzy celowo rozlokowali je w różnych, często trudno dostępnych, miejscach.

Na szczęście gra nie stawia przed nami jakichś szczególnie szalonych i niewykonalnych wyzwań. Każdego rodzaju trofeów jest całkiem sporo. Ale przy odpowiednim podejściu i nieco cierpliwości zebrać je wszystkie będzie można bez większych problemów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Seriale fantasy sci-fi - Seriale science fiction - Seriale SF
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Wymagania systemowe Far Cry 6: Co musisz mieć, by zagrać?
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Bawarskie przypadki: Cała historia serii w jednym miejscu
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły