Gry

Tajemnicze nawiązanie do Daredevila w Spider-Man 2 - zabawa twórców z graczami?

Autor Diana Mazur
Diana Mazur29.12.20235 min.
Tajemnicze nawiązanie do Daredevila w Spider-Man 2 - zabawa twórców z graczami?

Obraz spidermana widoczny w najnowszej produkcji studia Insomniac Games wydaje się kryć pewną tajemnicę. Liczne tropy znalezione przez graczy wskazują, że do Nowego Jorku wykreowanego w Spider-Man 2 może wkrótce dołączyć kolejny znany superbohater - tym razem mowa o Daredevilu.

Kluczowe wnioski:

 • W pierwszej części gry znajdowała się tabliczka z kancelarii prawniczej Daredevila, która w drugiej odsłonie zniknęła, a potem ponownie pojawiła się po aktualizacji.
 • Dyrektor kreatywny studia publicznie zapytał "Gdzie jest Daredevil?", sugerując jego obecność w grze.
 • Fani odkryli sekretne pomieszczenie powiązane z organizacją The Hand, z którą walczył Daredevil.
 • Wszystko wskazuje, że wkrótce otrzymamy oficjalne potwierdzenie DLC dodającego tego superbohatera.
 • Jego umiejętności i rozgrywka mogłyby stanowić ciekawe urozmaicenie przygód Człowieka Pająka.

Tajemnicze nawiązanie do Daredevila zapowiedzią DLC?

Premiera Spider-Man 2 okazała się wielkim sukcesem. Produkcja zebrała doskonałe recenzje, a sama gra sprzedawała się w zawrotnym tempie. Jednak jak się teraz okazuje, twórcy mogą szykować dla graczy dodatkową niespodziankę w postaci rozszerzenia fabularnego związanego z Daredevilem.

Wskazują na to liczne tropy i poszlaki znalezione już w pierwszych dniach po premierze gry. Zaczęło się od pewnego zniknięcia. W pierwszej odsłonie przygód Człowieka Pająka w dzielnicy Hell’s Kitchen widniała tabliczka informująca o kancelarii prawniczej, w której pracowali Daredevil i Foggy Nelson. Jednak w sequelu owa tabliczka nagle zniknęła.

Choć wydawałoby się, że to zwyczajne przeoczenie ze strony developerów, to dyrektor kreatywny studia Insomniac Games zareagował dość intrygująco. Bryan Intihar puścił oko do fanów słowami "Bądźcie czujni", dając do zrozumienia, że może tu chodzić o coś więcej.

Spider-Man 2 bez tabliczki kancelarii prawniczej - przeoczenie czy znak?

Tabliczka informacyjna kancelarii prawniczej z pierwszej części w drugiej odsłonie gry niespodziewanie znikła. Początkowo gracze uznali to za zwyczajną pomyłkę developerów.

Jednak zagadkowy komentarz dyrektora kreatywnego studia Insomniac Games sugeruje, że być może jest to celowe działanie igrające z graczami w kontekście domysłów na temat grywalnego Daredevila.

Gdzie jest Daredevil? Tajemnicze pytanie twórców Spider-Mana

Ale to niejedyne tropy związane z Człowiekiem bez Strachu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym twórcy Spider-Man 2 wspólnie słuchają ścieżki dźwiękowej z gry. I nagle pada tajemnicze pytanie: "Gdzie jest Daredevil?". Pracownicy studia reagują śmiechem, ale gracze odebrali to jako kolejną wskazówkę.

Pojawiają się też przecieki, jakoby pod koniec jednego z livestreamów poświęconych grze, Bryan Intihar miał otwarcie zapytać "gdzie jest Daredevil?". To oczywiście rozgrzało fanów do domysłów na temat grywalnej postaci Diabła z Hell’s Kitchen.

Czy Daredevil dołączy do gry?

Nagłe zniknięcie tabliczki, tajemnicze pytania twórców oraz ich reakcje wyraźnie wskazują, że coś jest na rzeczy. Być może już niedługo oficjalnie ogłoszone zostanie DLC wprowadzające Daredevila do świata gry.

Jego umiejętności akrobatyczne i walki wręcz idealnie pasowałyby do dynamicznej rozgrywki Spider-Mana. Pytanie tylko, czy twórcy rzeczywiście zdecydują się na taki ruch.

Kolejne tropy prowadzące do Daredevila w grze

Ale to nie koniec zagadkowych poszlak umieszczonych w Spider-Man 2. Ostatnio gracze odkryli także sekretny pokój w jednej z kamienic, który ma należeć do złowrogiej organizacji ninja zwanej The Hand.

The Hand od lat stanowiła główne zagrożenie dla Daredevila i kluczowy element jego mitologii. Także i to odkrycie wydaje się mocno sugerować, że Matt Murdock może wkrótce pojawić się w grze.

Wszystkie te tropy nie mogą być przypadkowe i z pewnością twórcy z premedytacją „podpuszczają” graczy, by rozgrzać atmosferę przed ogłoszeniem DLC o Diable z Hell’s Kitchen.

"Guess they paid their rent..." - komentarz Bryan Intihara

Organizacja The Hand wskazówką dotyczącą Daredevila?

Odkryty sekretny pokój ma rzekomo należeć właśnie do organizacji The Hand - złowrogich ninja, z którymi od lat walczył Daredevil w komiksach i serialu.

Obecność w grze odniesień do The Hand wyraźnie sugeruje, że w świecie Spider-Mana pojawi się wkrótce także sam Diabeł z Hell’s Kitchen. Tym bardziej, że akurat ta organizacja ninja stanowi nieodłączny element mitologii Daredevila.

Czym jest The Hand?

The Hand to fikcyjna ninja organizacja przestępcza obecna w komiksach Marvela. Od lat stanowią głównych przeciwników Daredevila i kluczowy element jego opowieści.

Ich obecność w Spider-Man 2 stanowi mocną sugestię, że wkrótce do gry trafi sam Diabeł z Hell’s Kitchen.

Dlaczego Daredevil miałby trafić do gry?

Dlaczego twórcy mieliby zdecydować się akurat na wprowadzenie do swojej produkcji właśnie Daredevila? W końcu jest wielu innych superbohaterów, którzy pasowaliby do świata przedstawionego w grze.

Wydaje się jednak, że Matt Murdock idealnie odnajdzie się w mrocznym klimacie gry od Insomniac. Jego dynamiczny styl walki oraz zamiłowanie do akrobacji świetnie komponowałyby się z kinetyczną rozgrywką Spider-Mana.

Daredevil w grze Spider-Man Idealny dodatek fabularny i rozgrywkowy
Podobny, mroczny klimat Akrobatyczny styl walki
The Hand jako wspólny wróg Nowe możliwości rozgrywki

Jakie umiejętności mógłby posiadać Daredevil?

Daredevil jako postać grywalna mógłby wnieść do rozgrywki Spider-Mana wiele ciekawych i unikatowych elementów. Przede wszystkim jego zmysły zostały wyostrzone niemal do granic możliwości, dzięki czemu mógłby np. wykrywać wrogów przez ściany.

Do tego dysponuje on niemal nadludzką zwinnością, refleksem, szybkością i siłą. Jego akrobatyczny styl walki z pewnością byłby ciekawym urozmaiceniem podczas starć z przeciwnikami.

 • wykrywanie wrogów przez ściany
 • nadludzka zwinność i refleks
 • akrobatyczny styl walki

Unikatowe umiejętności Daredevila

Daredevil dysponuje szeregiem niezwykłych zdolności, które mogłyby w ciekawy sposób urozmaicić rozgrywkę w Spider-Man 2.

Przede wszystkim jego wyostrzone zmysły pozwalałyby na nowe interakcje ze światem gry, jak np. "widzenie" przez ściany. Do tego nadludzka zręczność i zwinność umożliwiająca akrobatyczne combo.

Kiedy można spodziewać się oficjalnych informacji na temat DLC?

Na razie pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać na ruch ze strony twórców. Wszyscy mamy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo, by przekonać się, czy rzeczywiście Daredevil trafi do uniwersum Spider-Mana od Insomniac Games.

Biorąc pod uwagę liczne tropy i sugestie pozostawione przez developerów, wydaje się, że kwestią czasu jest oficjalna zapowiedź dodatku fabularnego, który wprowadzi tę ikoniczną postać z komiksów Marvela.

Być może już na najbliższym PlayStation Showcase doczekamy się potwierdzenia tych domysłów i pierwszego zwiastuna rozszerzenia z Daredevilem w roli głównej.

Najczęstsze pytania

Oto 5 pytań i odpowiedzi w formacie FAQ dotyczące artykułu:

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że Daredevil trafi do gry Spider-Man 2. Jednak liczne znaki zostawione przez twórców wyraźnie na to wskazują. Być może wkrótce doczekamy się zapowiedzi dodatku fabularnego z tym superbohaterem.

Daredevil wydaje się idealnie pasować do mrocznego klimatu gier od Insomniac. Jego styl walki i zamiłowanie do akrobacji dodatkowo komponowałyby się ze swobodną rozgrywką jako Spider-Man.

Daredevil dysponuje wyostrzonymi zmysłami pozwalającymi m.in. "widzieć" przez ściany. Do tego charakteryzuje się nadludzką zwinnością, refleksem i siłą. Jego styl walki oparty na akrobacjach byłby ciekawym urozmaiceniem.

The Hand to fikcyjna ninja organizacja przestępcza, która od lat stanowi głównych przeciwników Daredevila w komiksach Marvela. Jej obecność w grze sugeruje pojawienie się samego Diabła z Hell’s Kitchen.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Gry wyścigowe na PS4 - Najlepsze gry wyścigowe dla konsoli PS4
 2. Niespodziewane zmiany w PlayStation: Niektóre płatne seriale mogą zniknąć!
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Baldur's gate 2: Przewodnik po towarzyszach - poznaj drużynę
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły