Gry

Wiedźmin cytaty śmieszne, zabawne i kultowe

Autor Diana Mazur
Diana Mazur05.11.20236 min.
Wiedźmin cytaty śmieszne, zabawne i kultowe

Wiedźmin cytaty stały się kultowe i rozpoznawalne na całym świecie. Książki Andrzeja Sapkowskiego, gry oraz serial Netfliksa przyniosły nam mnóstwo zabawnych, śmiesznych i charakterystycznych wypowiedzi Geralta z Rivii. W tym artykule zebraliśmy najlepsze cytaty białowłosego łowcy potworów, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Kluczowe wnioski:
 • Geralt z Rivii znany jest ze swojego specyficznego poczucia humoru i ciętych ripost.
 • Wiele cytatów Wiedźmina stało się memami i weszło do popkultury.
 • Zarówno książki, jak i gry oraz serial Netfliksa dostarczyły fanom niezapomnianych dialogów.
 • Fraza "Wiedźmin cytaty" jest często wyszukiwana w internecie przez fanów sagi.
 • Zebraliśmy najlepsze śmieszne, zabawne i kultowe cytaty Geralta, które zapadają w pamięć.

Wiedźmin cytaty - frazy Geralta, które zapamiętamy na wieki

Gdyby zadać pytanie fanom sagi "Wiedźmin" o najbardziej charakterystyczne i zapadające w pamięć Wiedźmin cytaty, z pewnością większość z nich wymieniłaby kultowe kwestie Geralta z Rivii. Białowłosy łowca potworów znany jest nie tylko ze swojej niebywałej siły i odwagi, ale także z ciętego języka i specyficznego poczucia humoru. Oto garść jego najsłynniejszych powiedzonek:

Wiedźmin cytaty z książek Andrzeja Sapkowskiego przeszły do legends. "Nigdy nie podskakuj do dżina na wykładzie o historii imperium" czy "Zło jest zły, bo dobre jest tanie" to frazy, które zapadają w pamięć na długo. Geralt nie szczędził również złośliwych ripost, jak choćby "Świetna odpowiedź. Może jeszcze coś rzucisz?"

Książkowe Wiedźmin cytaty śmieszne i zabawne weszły również do kultury masowej dzięki popularności gier komputerowych z serii "Wiedźmin". Gracze z rozbawieniem wspominają scenkę, w której Geralt wydaje rozkaz: "Wstawaj świnio! Ubieraj się i wynoś!" lub kultową wymianę zdań z karczmarką Vesemirem, gdzie pada niezapomniane "Lambią wódeczkę?".

Ostatnie lata to także rozkwit popularności serii Netfliksa, która również wzbogaciła nasz zestaw Wiedźmin tekstów. Kto nie zna kultowej kwestii Geralta, rzuconej do Jaskra? "Żeby było jasne... ja panikuję strasznie".

Wiedźmin cytaty - perły z książki, gry i serialu

Saga o Wiedźminie to prawdziwa skarbnica zabawnych i zapadających w pamięć cytatów. Bez względu na to, czy jesteśmy fanami książek Andrzeja Sapkowskiego, gier wideo czy serialu Netfliksowego, z pewnością każdy z tych światów dostarczył nam porcji niezapomnianych powiedzonek Geralta i innych bohaterów.

Zacznijmy od książkowych Wiedźmin cytaty śmieszne. Geralt ze swojej rezydencji w Rivii nie szczędził ciętych ripost i złośliwości. "Wiedźmin? Myślałem, że to zawód rodzinny" to tylko przykład jego tekstów. Gra nie pozostaje jednak dłużna - w "Wiedźminie 3" pada równie kultowa fraza: "Następnym razem się nie poddam".

Serial Netfliksa również obfitował w świetne i zapadające w pamięć dialogi. Czyż nie zapamiętaliiście Wiedźmin tekstów, takich jak: "Sama nędza. Gdzie u licha to wodopój dla koni?". A może wolicie inną perełkę, w której Geralt zwraca się do Jaskra: "Zadzwoń lepiej do Koziego Zamtu"?

 • Książki, gry i serial wzbogaciły nasz zbiór najlepszych cytatów Wiedźmina.
 • Frazy takie jak "Zło jest złe, bo dobre jest tanie" stały się kultowe.
 • Geralt słynął z ciętego języka i specyficznego poczucia humoru.
 • Seria "Wiedźmin" okazała się wyjątkową skarbnicą zabawnych i zapadających w pamięć dialogów.

Śmieszne cytaty Wiedźmin - kultowe kwestie od Geralta

Trudno wyobrazić sobie bardziej charakterystyczną postać w świecie Fantasy niż Geralt z Rivii. Białowłosy wiedźmin nie tylko posiadał niezwykłe umiejętności, ale również poczucie humoru i niebywałą inteligencję. Nic więc dziwnego, że Wiedźmin cytaty śmieszne pochodzące z jego ust krążą po całym świecie i stały się prawdziwymi przysłowiami.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych powiedzonek Geralta jest fraza: "Wieczny wicher owiewa skraj świata". Wypowiedziana po raz pierwszy na kartach książek Andrzeja Sapkowskiego, stała się swego rodzaju mottem serii. Nie mniej kultowy jest również tekst: "Co ludzie powiedzą? Że Wiedźmin jest mu***arzem!".

Równie zabawne, co intrygujące są śmieszne dialogi Geralta z innymi postaciami. Kiedy cesarzowa Cyrilla mówi do niego "Powinniśmy się kiedyś napić", wiedźmin nie pozostaje dłużny i ripostuje: "Chętnie się napiję... twojej krwi". Równie znamienna jest scena spotkania z karczmarką Vesemirem, gdzie pada kultowy już tekst: "Lambią wódeczkę?".

Nie da się również nie docenić ironicznego poczucia humoru, które Geralt prezentował na kartach powieści Sapkowskiego. "Podskakujące pałki? Dopóki nie przyblakła pamięć klątw, nie ufam w bajki" to tylko jedna z wielu jego zabawnych wypowiedzi, które z czasem przeszły do legendy.

Zabawne cytaty Wiedźmin - niestandardowy humor białowłosego łowcy

Białowłosy łowca potworów słynął nie tylko z nieziemskiej siły i męstwa, ale także z niestandardowego poczucia humoru. Zabawne cytaty Wiedźmin w jego wykonaniu zdarzały się więc bardzo często i zapadały w pamięć każdemu fanowi sagi o Wiedźminie. Oto najlepsze z nich:

Książkowa seria obfitowała w ironiczne i zabawne teksty. "Naprawdę? Nigdy bym nie zgadł", "Gdyby nie jego żądza krwi, miałby aksamitną duszę" - te Wiedźmin cytaty wywoływały salwy śmiechu u czytelników. Gry również nie pozostawały w tyle. Kto nie pamięta genialnego "Czy wyglądałem na kogoś, kto płacze?"

Czytaj więcej: Zasady gry w tysiąca dla dwóch osób - poznaj reguły tej popularnej gry karcianej!

Podsumowanie

Wiedźmin cytaty przeszły do popkultury i stały się nieodłącznym elementem sagi o Geralcie z Rivii. Słynne Wiedźmin cytaty śmieszne i zabawne dialogi wyróżniają się niestandardowym poczuciem humoru i ironią, które przez lata zachwyciły fanów książek, gier i serialu.

Niezapomniane Wiedźmin teksty z ust Geralta, takie jak "Wieczny wicher owiewa skraj świata" czy "Wiedźmin 3 cytaty na temat "lambienia wódeczki" stały się prawdziwymi przysłowiami. Unikalne połączenie sarkazmu i autoironii białowłosego wiedźmina sprawiło, że jego wypowiedzi zapadają w pamięci na długo.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
rating-outline
Ocena: 2.33 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

 1. Red Dead Redemption 2 - ile godzin potrzeba, aby ukończyć grę
 2. Trzy bestsellery tego samego autora w top 10, wraz z nowością na pierwszym miejscu
 3. Fast & Furious 6: Podsumowanie wydarzeń z filmu i opinie fanów
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Jak ustawić bind jump throw w CS:GO: Zwiększ precyzję
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły