Gry

Zdjęcia wszystkich Pokemonów - Pokemony lista

Autor Diana Mazur
Diana Mazur24.12.20236 min.
Zdjęcia wszystkich Pokemonów - Pokemony lista

Zdjęcia wszystkich Pokemonów to kompletna baza grafik przedstawiających te niezwykle popularne stworki z gier, filmów i seriali. Znajdziesz tutaj ilustracje pokazujące wygląd setek Pokemonów od pierwszej do najnowszej, ósmej generacji.

Kluczowe wnioski:

 • Zdjęcia prezentują Pokemony w ujęciu z przodu oraz z tyłu.
 • Grafiki są wysokiej jakości, dzięki czemu widać najdrobniejsze detale.
 • Obok ilustracji znajdują się nazwy i numery Pokedexa każdego stworka.
 • Możesz pobrać dowolne zdjęcia i wykorzystać je np. jako tapety.
 • Baza jest systematycznie aktualizowana o nowe Pokemony z kolejnych generacji gier.

Zdjęcia wszystkich Pokemonów - lista

Zdjęcia wszystkich Pokemonów to kompletna baza grafik przedstawiających te niezwykle popularne stworki z gier, filmów i seriali. Znajdziesz tutaj setki ilustracji pokazujących wygląd Pokemonów od pierwszej do najnowszej, ósmej generacji.

Grafiki prezentują Pokemony w ujęciu z przodu oraz z tyłu, dzięki czemu można dokładnie przyjrzeć się każdemu szczegółowi. Są wysokiej jakości, przez co widać najdrobniejsze detale. Obok ilustracji znajdują się również nazwy i numery Pokedexa każdego stworka.

Pobierz ulubionego Pokemona

Możesz pobrać dowolne zdjęcia Pokemonów i wykorzystać je na przykład jako tapety na telefon lub komputer. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pod ręką ulubionego stworka.

Co więcej, baza jest systematycznie aktualizowana o nowe Pokemony z kolejnych generacji gier. Dzięki temu z łatwością znajdziesz tu także najświeższe dodatki z najnowszych odsłon serii.

Zdjęcia Pokemonów pierwszej generacji

Pierwsza generacja Pokemonów pochodzi z gier Pokémon Red i Blue wydanych na konsolę Game Boy w 1996 roku. Zawiera ona 151 stworków podzielonych na 17 typów. To właśnie w tej generacji poznajemy tak ikoniczne Pokemony jak Pikachu, Bulbasaur, Charmander czy Squirtle.

W bazie zdjęć znajdziesz oczywiście grafiki wszystkich 151 Pokemonów pierwszej generacji. Są one ponumerowane od 1 do 151 zgodnie z kolejnością w Pokedexie. Dzięki temu łatwo znajdziesz ulubionego stworka.

Legendy z Kanto

Pierwsza generacja wprowadza również trzy legendarne Pokemony: Articuno, Zapdos i Moltres. To trio latających stworków, z których każdy reprezentuje inny żywioł - lód, błyskawice oraz ogień. Ich grafiki również znajdziesz w galerii.

Oprócz nich jest jeszcze jedna legendarna trójka z Kanto - ptaki Articuno, Zapdos i Moltres. Również one mają tu swoje miejsce zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Czytaj więcej: Stare gry komputerowe online - zagraj za darmo w najlepsze retro gry PC

Zdjęcia Pokemonów Johto - drugiej generacji

Druga generacja Pokemonów pojawiła się w 1999 roku w grach Pokémon Gold i Silver na konsolę Game Boy Color. Wprowadza ona kolejnych 100 nowych stworków, tym razem inspirowanych zwierzętami i roślinami z regionu Johto.

Zdjęcia wszystkich Pokemonów z Johto również znajdziesz w naszej bazie - od Chikority przez Cyndaquila po legendarną trójkę psów: Raikou, Entei i Suicune. Są ponumerowane od 152 do 251 według Pokedexa.

Nowe typy i ewolucje

W drugiej generacji pojawiają się też nowe typy Pokemonów - ciemność i stal. Dzięki temu poznajemy stworki jak Houndoom, czy Skarmory. Wraca też popularny w pierwszej generacji Eevee, tym razem z nowymi ewolucjami: Espeon i Umbreon.

Oprócz tego stare Pokemony doczekały się własnych ewolucji - zobacz jak zmienił się Gloom w Bellossom, Poliwhirl w Politoed czy Slowpoke w Slowkinga. Ich grafiki również dostępne są w pełnej krasie.

Gloom Bellossom
Poliwhirl Politoed

Zdjęcia Pokemonów z Hoenn - trzeciej generacji

Zdjęcia wszystkich Pokemonów - Pokemony lista

Trzecia generacja Pokemonów została wprowadzona w 2002 roku wraz z premierą gier Pokémon Ruby i Sapphire na Game Boy Advance. Zawiera 135 nowych stworków inspirowanych fauną i florą tropikalnego regionu Hoenn.

Zdjęcia Pokemonów z Ruby i Sapphire znajdziesz oczywiście także w naszej kompletnej bazie. Są ponumerowane od 252 do 386 według Pokedexa. To między innymi Sceptile, Swampert, Gardevoir czy Milotic.

Debiuty w tych grach

Pokemon lista trzeciej generacji wprowadza też nowe typy stworków - stalowy Metagross, ciemny Sharpedo oraz walko-stalowy Aggron. Pojawiają się także dwie nowe legendarne trójki: Regirock, Regice, Registeel oraz Kyogre, Groudon i Rayquaza odpowiedzialne za ląd, wodę i atmosferę.

W trzeciej generacji debiutuje także możliwość mega-ewolucji wybranych Pokemonów. Dzięki temu w walce mogą one tymczasowo zmienić swój wygląd i zdolności. Zobacz na przykład mega-ewolucje starterów: Mega-Sceptila, Mega-Swamperta i Mega-Blazikenia.

Trzecia generacja wprowadziła wiele nowości, które na stałe wpisały się w historię gier o Pokemonach. Dlatego Hoenn do dziś pozostaje jednym z ulubionych regionów fanów.

Zdjęcia Pokemonów z Sinnoh - czwartej generacji

Czwarta generacja Pokemonów zadebiutowała w 2006 roku w grach Pokémon Diamond i Pearl na Nintendo DS. Przyniosła ona 107 nowych stworków inspirowanych fauną i florą regionu Sinnoh.

Oczywiście w bazie znajdziesz zdjęcia także i tych Pokemonów ułożone według numerów Pokedexa od 387 do 493. Są tu między innymi Torterra, Infernape, Empoleon i Lucario.

Nowe formy i typy

Czwarta generacja wprowadza także tzw. formy regionalne, czyli warianty znanych Pokemonów lepiej dostosowane do danego środowiska naturalnego. I tak mamy na przykład latającego Golbata czy lodowego Mamoswina. Swoje formy regionalne dostali też legendarni psi z poprzedniej generacji.

Pojawiły się też nowe typy Pokemonów jak choćby walko-trujący Toxicroak czy roślinno-lodowy Abomasnow będący ewolucją Snovera.

 • Mamoswine
 • Golbat

Zdjęcia Pokemonów z Unovy - piątej generacji

Piąta generacja Pokemonów zadebiutowała w 2010 roku wraz z premierą gier Pokémon Black i White, także na Nintendo DS. Przyniosła ona aż 156 nowych stworków inspirowanych fauną Nowego Jorku.

Oczywiście zdjęcia Pokemonów z Unovy też znajdziesz u nas. Są ponumerowane od 494 do 649 i pokazują między innymi Snivy, Tepiga, Oshawotta oraz ich ewolucje.

Czarno-biała stylistyka

Charakterystyczną cechą piątej generacji był minimalistyczny, czarno-biały design Pokemonów, przełamany dopiero w sequelach Black 2 i White 2. Stąd część stworków wygląda jakby została wycięta z czarnego papieru - zobacz choćby legendarną trójkę Tornadusa, Thundurusa i Reshiram.

Jednak w grafikach dostępnych w naszej bazie wszystkie Pokemony występują oczywiście w pełnym kolorze. Dzięki temu możesz podziwiać detale umaszczenia Gothity, pióra Unfezanta czy futro Zebstry.

Zdjęcia Pokemonów z Kalos - szóstej generacji

Szósta generacja Pokemonów zadebiutowała w 2013 roku wraz z grami Pokémon X i Y na konsolę Nintendo 3DS. Przyniosła ona 72 nowe stworki inspirowane kulturą i przyrodą Francji.

Również te Pokemony mają swoje miejsce w naszej kompletnej bazie grafik. Znajdziesz tu ich zdjęcia ponumerowane od 650 do 721 i przedstawiające między innymi Chespin, Fennekin i Froakie wraz z ewolucjami.

Mega-ewolucje i legendy

Szósta generacja rozwinęła głównie wątek mega-ewolucji, dodając takie formy dla wielu znanych Pokemonów. Mamy tu więc Mega-Venusaury i Blastoise'y, a także Mega-Altarie, Ampharosa i wielu innych.

Pokemon lista mega-ewolucji stale się powiększa. Kalos przyniosło też nowe legendy w rodzaju Yveltala i Xerneasa oraz mitycznego Zygarde'a. Również one prezentują się znakomicie na dostępnych u nas grafikach.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy kompletną listę Pokemonów od pierwszej do szóstej generacji gier. Zamieściliśmy zdjęcia setek stworków, które można obejrzeć i pobrać. Są one ponumerowane zgodnie z kolejnością w Pokedexie, dzięki czemu łatwo znaleźć tego najbardziej ulubionego.

Baza Zdjęć wszystkich Pokemonów obejmuje tak legendy jak Articuno, czy Entei, typy stal i ciemność z drugiej generacji oraz mega-ewolucje z późniejszych części. Dzięki obrazkom w kolorze i wysokiej jakości widać nawet najdrobniejsze detale umaszczenia i upierzenia stworków.

Mamy nadzieję, że pokazana tutaj Pokemony lista przywołała miłe wspomnienia z dzieciństwa i pozwoliła jeszcze lepiej poznać ulubione stworki. Być może skłoniła też do sięgnięcia po stare gry z serii i przeżycia przygód z Pokemonami na nowo?

Baza będzie systematycznie powiększana o nowe Pokemony, więc zachęcamy do śledzenia naszego serwisu i obserwowania, jak z biegiem lat zmieniają się te niezwykłe stworki.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.20 Liczba głosów: 5

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Restream Famemma: Gdzie śledzić najnowsze walki w ramach?
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły