News

Chińscy gracze krytykują Genshin Impact niskimi ocenami

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk24.01.20244 min.
Chińscy gracze krytykują Genshin Impact niskimi ocenami

Chińscy gracze krytykują Genshin Impact niskimi ocenami po tym, jak deweloper miHoYo zawiódł ich oczekiwania co do corocznego wydarzenia z okazji Chińskiego Nowego Roku. Zamiast darmowych nagród, gracze otrzymali możliwość zakupu limitowanej edycji konsoli PlayStation 5, aby odblokować skórkę postaci. Spowodowało to falę krytyki w mediach społecznościowych, z milionem usuniętych obserwacji profilu gry i podejrzeniami o zakup followersów. Partnerzy biznesowi również ponieśli konsekwencje niezadowolenia graczy.

Genshin stracił milion obserwujących po kontrowersyjnym wydarzeniu

Genshin Impact stracił milion obserwujących na chińskim odpowiedniku TikToka, Douyin, po tym jak studio miHoYo zawiodło oczekiwania graczy odnośnie corocznego wydarzenia z okazji Chińskiego Nowego Roku. Zamiast tradycyjnych darmowych nagród, gracze otrzymali propozycję zakupu limitowanej edycji konsoli PlayStation 5, aby odblokować skórkę postaci.

Wydarzenie o nazwie Lantern Rites zawsze wiązało się z prezentami dla społeczności. Tym razem jednak miHoYo postanowiło na współpracy z PlayStation i wprowadzeniu płatnej zawartości. Spowodowało to falę oburzenia w mediach społecznościowych.

Masowe usuwanie gry z obserwowanych

Niezadowoleni fani zaczęli masowo usuwać grę Genshin Impact ze swoich obserwowanych. Według portalu Genshin Universe, w ciągu doby od ogłoszenia kontrowersyjnej decyzji, gra straciła milion followersów na Douyin.

Negatywne konsekwencje odczuli również partnerzy biznesowi studia miHoYo. Marki takie jak KFC, Heytea czy Pizza Hut, które współpracowały przy promocji gry, również zanotowały spadek obserwujących w mediach społecznościowych.

Podejrzana aktywność botów na kanale Bilibili

Bilibili to chiński odpowiednik serwisu YouTube, na którym Genshin Impact ma swój oficjalny kanał. Po wybuchu kontrowersji, zaobserwowano tam dziwną aktywność botów i nieautentycznych kont.

Ci nowi „obserwujący” nie wykazują żadnej aktywności poza subskrypcją kanału Genshin Impact. Mają zerowe statystyki, co wskazuje, że zostali stworzeni tylko po to, by sztucznie zwiększać liczbę followersów gry.

Sugeruje to, że studio próbowało w ten sposób zatuszować masowe usuwanie gry z obserwowanych przez rozgoryczonych fanów. Jeśli to prawda, jest to kolejny nietrafiony ruch ze strony miHoYo.

Czytaj więcej: Prezenty dla miłośników książek: gadżety na święta (i nie tylko)

Spadek ocen gry w sklepach mobilnych

Kontrowersje związane z tegorocznym wydarzeniem Lantern Ritesnegatywnie wpłynęły również na oceny gry Genshin Impact w sklepach mobilnych.

Sklep mobilny Poprzednia ocena Obecna ocena
App Store (iOS) 4,6 2,0
Google Play (Android) 4,4 1,9

Jak widać, oceny gry spadły drastycznie, co pokazuje siłę niezadowolonej społeczności. Deweloperzy muszą teraz odbudować zaufanie graczy i naprawić swój wizerunek.

Jak miHoYo może naprawić sytuację?

Aby uratować twarz, studio Genshin Impact musi:

  • Przeprosić graczy i wycofać kontrowersyjną zawartość
  • Wynagrodzić fanów dodatkowymi bonusami i nagrodami
  • Obiecać więcej transparentności przy podejmowaniu decyzji
  • Zadbać o lepszą komunikację ze społecznością

Czy deweloperom uda się odbudować zaufanie graczy i marki Genshin Impact? Okaże się wkrótce.

Podsumowanie

Chińscy gracze krytykują Genshin Impact niskimi ocenami

W artykule omówiono kontrowersje, jakie wybuchły wokół gry Genshin Impact po tym, jak studio miHoYo rozczarowało oczekiwania graczy odnośnie corocznego wydarzenia z okazji Chińskiego Nowego Roku. Zamiast tradycyjnych prezentów, fani otrzymali propozycję zakupu limitowanej edycji PS5. Wywołało to falę oburzenia.

W ramach protestu, społeczność zaczęła masowo usuwać grę z obserwowanych i zostawiać negatywne oceny w sklepach mobilnych. Deweloperzy stracili zaufanie fanów. Próbowali też ukryć problem za pomocą botów, co tylko pogorszyło sytuację.

Aby naprawić błędy, studio musi przeprosić, zrekompensować graczy bonusami i obiecać większą przejrzystość przy podejmowaniu decyzji. Tylko w ten sposób zdoła odbudować pozytywny wizerunek marki w oczach rozgoryczonej społeczności.

Artykuł pokazuje, jak ważna jest dobra komunikacja z fanami, zwłaszcza w przypadku gier typu live service. Deweloperzy muszą brać pod uwagę oczekiwania graczy i reagować na ich potrzeby.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Kucyki Pony Gry - Gry MLP Online, Gry Pony
  2. Nowości dla graczy: Kontroler Turtle Beach Stealth Ultra dla Xboxa - poznaj jego możliwości
  3. Fast & Furious 6: Podsumowanie wydarzeń z filmu i opinie fanów
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Jak ustawić bind jump throw w CS:GO: Zwiększ precyzję
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły