News

Coridden: stary erpeg już ufundowany

Autor Diana Mazur
Diana Mazur17 lutego 20244 min
Coridden: stary erpeg już ufundowany

Coridden to oldschoolowy erpeg tworzony przez dwójkę Szwedów, który został sfinansowany za pomocą crowdfundingu na platformie Kickstarter. Projekt zebrał ponad 90 tys. złotych, znacznie przekraczając niezbędną kwotę 20 tys. euro. Tym samym gra została ufundowana już po tygodniu od rozpoczęcia zbiórki, co pokazuje, że crowdfunding potrafi zdziałać cuda. Coridden zostanie wydany przez polskie wydawnictwo Anshar Publishing, a jego premiera planowana jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Coridden zebrał ponad 90 tys. zł na Kickstarterze

Gra Coridden, czyli oldschoolowy erpeg tworzony przez dwójkę Szwedów, okazał się ogromnym sukcesem na platformie crowdfundingowej Kickstarter. W ciągu zaledwie tygodnia od rozpoczęcia zbiórki udało się zebrać ponad 90 tys. zł, znacznie przekraczając założony cel 20 tys. euro niezbędnych do sfinansowania produkcji gry.

Wynik ten pokazuje, że pomysł na oldschoolowego erpega o zmiennokształtnych trafił w gusta graczy, którzy chętnie wsparli projekt finansowo. To również dowód na to, że crowdfunding potrafi zdziałać cuda i pozwolić zrealizować niecodzienne pomysły, które mogłyby nie uzyskać finansowania z tradycyjnych źródeł.

Gra została sfinansowana zaledwie po tygodniu od rozpoczęcia zbiórki

Choć założony próg 20 tys. euro został już dawno przekroczony, to zbiórka wciąż trwa. Im więcej środków uda się uzbierać, tym lepsza i bogatsza w treści będzie finalna wersja gry. Już przy kwocie 23 tys. euro twórcy planują dodać nową grywalną bestię.

Wśród dalszych celów zbiórki jest też m.in. stworzenie trybu przetrwania, dodanie unikalnych broni czy możliwość zaprojektowania własnej, niestandardowej klasy postaci. Im hojniej gracze wesprą projekt na Kickstarterze, tym więcej unikalnych treści trafi do gry.

Projekt zostanie wydany przez polskie Anshar Studios

Co ciekawe, choć Coridden powstaje przy udziale szwedzkich developerów, to za jego wydanie odpowiedzialne będzie polskie studio - Anshar Publishing. To kolejny przykład na to, że rodzimi wydawcy dobrze radzą sobie na arenie międzynarodowej i są w stanie pozyskać ciekawe zagraniczne produkcje.

Anshar Publishing przewiduje premierę gry na trzeci kwartał 2023 roku. Oznacza to, że od rozpoczęcia zbiórki na Kickstarterze do debiutu tytułu minie zaledwie kilka miesięcy. To dość napięty harmonogram, ale wygląda na to, że dzięki hojnemu wsparciu społeczności uda się go dotrzymać.

Grafabularne erpegi wciąż budzą zainteresowanie

Gry fabularne i erpegi od lat mają swoich zagorzałych fanów. Mimo rosnącej konkurencji ze strony gier akcji i dynamicznych shooterów, wciąż wiele osób lubi zanurzyć się w cyfrowych światach fantasy i wcielać w postać bohatera lub złoczyńcy.

Sukces zbiórki Coridden pokazuje, że zapotrzebowanie na tego typu produkcje wciąż jest spore. Być może wkrótce doczekamy się kolejnych ciekawych i oryginalnych erpegów, które pozwolą nam przeżyć wspaniałe, cyfrowe przygody.

Czytaj więcej: Odkryj Polską Prowincję: Top 8 Książek Ukazujących Czaru Wiejskiego Życia

Podsumowanie

  • Coridden zebrał ponad 90 tys. zł na Kickstarterze, znacznie przekraczając cel zbiórki
  • Projekt został sfinansowany już po tygodniu dzięki crowdfundingowi
  • Gra zostanie wydana przez polskie Anshar Studios i ma zadebiutować w trzecim kwartale 2023
  • Sukces zbiórki pokazuje, że zapotrzebowanie na oldschoolowe erpegi nadal jest spore

Podsumowanie

Coridden: stary erpeg już ufundowany

Coridden, czyli oldschoolowy erpeg o zmiennokształtnych stworzony przez dwójkę Szwedów, okazał się strzałem w dziesiątkę. Gra zebrała na Kickstarterze ponad 90 tys. złotych, znacznie przekraczając konieczną kwotę 20 tys. euro. Tym samym projekt został ufundowany już tydzień po rozpoczęciu zbiórki crowdfundingowej.

To kolejny dowód na to, że finansowanie społecznościowe potrafi zdziałać cuda i pozwolić zrealizować nietuzinkowe pomysły na gry. Coridden zostanie wydany przez polskie Anshar Studios planowo w trzecim kwartale 2023 roku. Sukces zbiórki pokazuje też, że zapotrzebowanie na gry fabularne i erpegi wciąż jest spore.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły