News

Farathan: Polski Gothic debiutuje we wczesnym dostępie

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk13 stycznia 20245 min
Farathan: Polski Gothic debiutuje we wczesnym dostępie

Farathan, polski odpowiednik kultowego Gothic, wreszcie trafi do graczy. Już 13 marca startuje wczesny dostęp do tej niezwykle ambitnej produkcji studia Sartoriana. Przez następny rok możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji, które wprowadzą nowe klasy postaci, lokacje i elementy rozgrywki. Pełna wersja Farathan zostanie wydana dopiero w marcu 2025 roku. Czy gra spełni oczekiwania fanów Gothic i zasłuży na miano polskiego arcydzieła?

Farathan trafi do wczesnego dostępu

Zapowiadana od dawna polska produkcja studia Sartoriana wreszcie trafi do graczy. Już 13 marca startuje wczesny dostęp do gry Farathan, określanej mianem "polskiego Gothica". To ambitny projekt, nad którym twórcy pracują od kilku lat. Teraz w końcu będzie można sprawdzić, czy sprosta on oczekiwaniom fanów kultowego Gothic.

Farathan zaoferuje otwarty świat, mnóstwo zadań, walkę i rozwój postaci. Gracz wcieli się w bezimiennego bohatera i pozna historię tajemniczej wyspy Hejstos. Przez rok w grze będą wprowadzane kolejne aktualizacje i nowa zawartość. Pełna wersja ma się ukazać w marcu 2025 roku.

Premiera gry już za miesiąc

Fani gier RPG z niecierpliwością wyczekują 13 marca, kiedy to Farathan trafi do wczesnego dostępu na platformie Steam. To pierwsza okazja, by samodzielnie przetestować grę w akcji. Twórcy obiecują, że już ta wczesna wersja dostarczy wielu godzin zabawy.

Wczesny dostęp potrwa około roku - do premiery pełnej wersji gry. W tym czasie Farathan będzie systematycznie rozwijany i wzbogacany o nową zawartość. Deweloperzy chcą w ten sposób zebrać opinie graczy i udoskonalić swoje dzieło.

Czytaj więcej: Beta-testy gry Skull and Bones zawiodły oczekiwania graczy

Etapy rozwoju gry przed oficjalną premierą

Twórcy Farathan przedstawili szczegółowy harmonogram udoskonaleń, które trafią do gry przed pełną premierą. W drugim i trzecim kwartale 2024 roku zostanie dodana klasa maga, nowe lokacje i wrogowie. Być może pojawią się też elementy zasugerowane przez samych graczy.

W ostatnich miesiącach 2024 roku do gry trafi klasa postaci Runner oraz walka włócznią. Fani mogą liczyć także na kolejne, rozbudowane lokacje i nowych przeciwników. Ostateczna wersja Farathan, ze wszystkimi zapowiedzianymi nowościami, ma ukazać się 13 marca 2025 roku.

Lista zmian w kolejnych aktualizacjach:

 • Klasa maga
 • Nowe lokacje
 • Nowi wrogowie
 • Elementy sugerowane przez społeczność
 • Klasa Runner
 • Walka włócznią

Farathan dostanie nowe klasy postaci

Farathan: Polski Gothic debiutuje we wczesnym dostępie

Jedną z najważniejszych aktualizacji Farathan będzie dodanie dwóch nowych klas postaci. Będą to mag i Runner, którzy urozmaicą rozgrywkę i dają nowe możliwości w starciach z przeciwnikami.

Magowie dysponują potężnymi zaklęciami, dzięki którym mogą razić wrogów z dystansu. Z kolei Runnerzy są niezwykle zwinni i skupieni na walce wręcz. Każda z tych klas wymaga innego stylu walki i pozwoli urozmaicić przechodzenie gry.

Nowe lokacje i walka włócznią w finalnej aktualizacji

Ostatnia duża aktualizacja przed premierą wprowadzi do Farathan nowe, rozbudowane lokacje. Będzie to finałowa odsłona tajemniczej wyspy Hejstos, którą gracze będą eksplorować. Pojawi się też nowy rodzaj broni - walka włócznią.

Dzięki temu, tuż przed pełną premierą, Farathan zaoferuje znacznie większy i bardziej zróżnicowany świat. Twórcy dopieszczą ostatnie detale, by w pełni wykorzystać potencjał gry. Wszystko po to, by dostarczyć graczom jak najlepsze wrażenia już w dniu premiery.

Pełna wersja Farathan w 2025 roku

Pełna, finałowa wersja gry Farathan ma się ukazać 13 marca 2025 roku. Będzie to zwieńczenie wieloletnich prac studia Sartoriana nad swoim najambitniejszym projektem.

Farathan od momentu wydania wczesnego dostępu będzie stale rozwijany i ulepszany. Twórcy wykorzystają ten czas, aby zebrać opinie graczy i wprowadzić poprawki w oparciu o ich sugestie. W efekcie, w dniu premiery, Farathan ma być dopracowany w każdym calu i spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów gier RPG.

Podsumowanie

W artykule przedstawiono szczegóły dotyczące zbliżającej się premiery gry Farathan od polskiego studia Sartoriana. Dowiadujemy się, że już 13 marca startuje wczesny dostęp do tej produkcji na Steamie. Przez cały 2024 rok Farathan będzie rozwijany i wzbogacany o nową zawartość.

Omówiono harmonogram wprowadzania kolejnych usprawnień. W drugiej połowie roku do gry trafią nowe klasy postaci - mag i Runner. Pojawią się też nowe lokacje, wrogowie i broń - walka włócznią. Pełna wersja gry planowana jest na 13 marca 2025 roku.

Farathan to niezwykle ambitny projekt, nad którym twórcy pracują od lat. Gra jest określana mianem "polskiego Gothica" i wiąże się z nią ogromne oczekiwania fanów. Przez rok wczesnego dostępu deweloperzy będą zbierać opinie graczy, by jak najlepiej wykorzystać potencjał gry.

Mam nadzieję, że przedstawione informacje pozwoliły lepiej zrozumieć plany studia Sartoriana i kluczowe etapy rozwojuFarathan przed premierą pełnej wersji. Życzę miłej lektury i satysfakcjonujących wrażeń z samej gry!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły