Gry

GTA IV na PS4 – Pełna recenzja i poradniki | Sprawdź dlaczego nie ma GTA 4 na PS4

Autor Diana Mazur
Diana Mazur11 listopada 20237 min
GTA IV na PS4 – Pełna recenzja i poradniki | Sprawdź dlaczego nie ma GTA 4 na PS4

GTA IV PS4 to gra, na którą czekają miliony fanów GTA. Niestety Rockstar Games nie wydał jeszcze wersji GTA IV na PS4. W tym artykule sprawdzimy, dlaczego GTA 4 nie trafiło na PS4 oraz przyjrzymy się pełnej recenzji i poradnikom do GTA IV.

Kluczowe wnioski:

 • Rockstar skupia się obecnie na grach GTA V i GTA Online, co opóźnia port GTA IV na PS4.
 • Fani nadal mają nadzieję, że gra trafi na PS4, choć na razie brak oficjalnych informacji w tej sprawie.
 • GTA IV oferuje świetną fabułę osadzoną w realiach Nowego Jorku i wciągającą rozgrywkę.
 • Gra zebrała bardzo dobre oceny krytyków, choć mechanika jazdy bywa krytykowana.
 • Poradniki pokazują jak przejść misje, zdobyć ukryte przedmioty i odblokować dodatkowe bonusy.

Jak dostać GTA IV na PS4?

Wielu graczy zastanawia się, jak zagrać w GTA IV na PS4. Niestety gra jak na razie nie została oficjalnie wydana na tę konsolę przez Rockstar Games. Istnieje jednak kilka sposobów, aby mimo wszystko uruchomić GTA IV na PS4.

Po pierwsze, można spróbować odtworzyć grę za pomocą PS Now. Usługa streamingowa Sony pozwala na granie w wiele gier z PS3 właśnie na PS4. Niestety, GTA IV nie jest obecnie dostępne w ramach PS Now.

Kolejnym sposobem jest jailbreak PS4 i instalacja GTA IV z nieoficjalnych źródeł. Jest to jednak ryzykowne rozwiązanie, które może zostać wykryte przez Sony i doprowadzić do zbanowania konsoli.

Ostatnią opcją pozostaje cierpliwe czekanie i miejmy nadzieję, że Rockstar w końcu zdecyduje się na oficjalny port GTA IV na PS4. Na razie jednak takich planów firma nie ogłosiła.

Najnowsze informacje o GTA IV na PS4

Fani GTA z niecierpliwością wyczekują jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat wydania GTA IV na PS4. Niestety, jak dotąd Rockstar Games konsekwentnie milczy w tej sprawie.

Ostatnie doniesienia na temat GTA IV PS4 pochodzą jeszcze z 2020 roku, kiedy w bazie PEGI pojawiła się nieoficjalna wersja gry przeznaczona na PS4 i Xbox One. Nie doczekała się ona jednak finalnego ogłoszenia.

Firma Rockstar cały czas skupia się na rozwoju GTA Online oraz odświeżonej trylogii GTA 3, Vice City i San Andreas. Wygląda więc na to, że remaster GTA IV nie jest obecnie priorytetem.

Miejmy nadzieję, że sytuacja zmieni się w najbliższym czasie i doczekamy się w końcu pełnoprawnej wersji kultowego GTA IV na PS4 z usprawnioną oprawą graficzną i rozgrywką.

Dlaczego GTA IV nie trafiło jeszcze na PS4?

Istnieje kilka powodów, dla których Rockstar zwleka z wydaniem GTA IV na PS4.

Po pierwsze, gra miała spore problemy techniczne już na PS3. Działała w nieustabilizowanych 20-30 FPS, a oprawa graficzna odstawała od tego, co pokazywano na zwiastunach. Port na PS4 byłby więc sporym wyzwaniem.

Dodatkowo Rockstar skupia się obecnie na innych projektach i GTA IV nie jest priorytetem. W pierwszej kolejności firma stara się zapewnić jak najdłuższą żywotność GTA Online.

W końcu pojawiają się plotki, jakoby Rockstar chciało odświeżyć GTA IV na nową generację konsol, czyli PS5 i Xbox Series X/S. Wówczas gra mogłaby zyskać naprawdę przełomową oprawę audio-wizualną.

Czytaj więcej: Quiz dla dzieci - pytania i odpowiedzi na zabawne quizy dla dzieci

Poradniki i triki do GTA IV

GTA IV to ogromna gra z mnóstwem zadań do wykonania i sekretów do odkrycia. Dlatego przyda się kilka poradników i trików ułatwiających zabawę.

Przede wszystkim warto znaleźć poradnik do misji. GTA IV nie należy do najłatwiejszych gier, a niektóre misje mogą nastręczać trudności. Dobry poradnik pokaże jak je przejść krok po kroku.

Przyda się też poradnik lokacji ukrytych paczek i przedmiotów kolekcjonerskich. Zdobycie ich wszystkich to spore wyzwanie. Poradnik ułatwi znalezienie najbardziej skrytych skarbów Liberty City.

Warto również zapoznać się z trikami, dzięki którym szybciej zdobędziemy broń, pieniądze czy nowe pojazdy. Ułatwi to rozgrywkę i pozwoli skupić się na zadaniach fabularnych zamiast mozolnego zdobywania lepszego ekwipunku.

Recenzja GTA IV - czy warto kupić na PS4?

GTA IV na PS4 – Pełna recenzja i poradniki | Sprawdź dlaczego nie ma GTA 4 na PS4

GTA IV to jedna z najlepszych odsłon kultowej serii Gangów. Fabuła gry, osadzona w mrocznym świecie rosyjskiej mafii i przestępczości w Nowym Jorku, wciąga jak mało która. Dodatkowym atutem jest fenomenalny klimat Liberty City, wiernie oddający realia wielkiego miasta.

Rozgrywka również stoi na wysokim poziomie. Misje są zróżnicowane, a fizyka jazdy, choć nieco toporna, daje sporo satysfakcji. Grafika, mocno już nieco przestarzała, wciąż prezentuje się dobrze. Szczególnie świetnie wypadają detale i oświetlenie całego Liberty City.

Port GTA IV na PS4 to coś, na co fani serii czekają od lat. Usprawniona rozgrywka i odświeżona oprawa na pewno przyciągnęłyby rzesze graczy. Miejmy nadzieję, że Rockstar w końcu zdecyduje się wydać tę kultową odsłonę GTA na PS4.

GTA IV na PS4 - co zabrało grę na tę konsolę?

Fani GTA IV od lat z niecierpliwością wyczekują premiery gry na PS4. Niestety, pomimo wielu plotek, do tej pory się ona nie doczekała. Co więc stoi na przeszkodzie wydania GTA IV na PS4?

Przede wszystkim Rockstar skupia się obecnie na innych projektach. Priorytetem jest GTA Online oraz odświeżona trylogia 3D Universe. Remaster GTA IV musi poczekać.

Poza tym gra miała spore problemy techniczne już na PS3, więc stworzenie wersji na PS4 byłoby sporym wyzwaniem. Deweloperzy musieliby mocno popracować nad optymalizacją i usprawnieniem rozgrywki.

W grę może też wchodzić strategia Rockstara, aby odświeżyć GTA IV dopiero na PS5. Mogłoby się to wiązać z dużo większym skokiem jakości niż wersja na PS4.

Prędzej czy później GTA IV zawita na nowe konsole. Kiedy dokładnie to nastąpi, pozostaje kwestią otwartą. Na razie fani muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rozwiązania problemów z instalacją GTA IV na PS4

Instalacja nieoficjalnych wersji GTA IV na PS4 wiąże się często z problemami. Oto kilka porad, jak sobie z nimi poradzić:

 • Upewnij się, że masz jailbreak PS4. Bez tego gra się nie zainstaluje.
 • Sprawdź, czy pliki gry są kompatybilne z Twoją wersją firmware PS4. Nieaktualne pliki mogą powodować błędy.
 • Zainstaluj najnowsze łatki i poprawki do emulatora PS3. To często rozwiązuje problemy.
 • Jeśli gra się zawiesza, spróbuj uruchomić ją w trybie zgodności dla PS3.
 • Zamknij wszystkie aplikacje działające w tle, aby zwolnić pamięć na PS4.

Pamiętaj, że instalowanie nieoficjalnych gier niesie za sobą ryzyko zbanowania konsoli. Działaj więc na własną odpowiedzialność lub cierpliwie czekaj na oficjalny port GTA IV na PS4.

Podsumowanie

GTA IV PS4 to gra, na którą wielu fanów GTA czeka od dawna. Niestety, pomimo wielu plotek, Rockstar wciąż oficjalnie nie wydał tej gry na PS4. W artykule przyjrzeliśmy się powodom takiego stanu rzeczy. Okazuje się, że Rockstar ma obecnie inne priorytety i skupia się na rozwoju GTA Online oraz odświeżonej trylogii 3D Universe. Ponadto port GTA IV na PS4 byłby sporym wyzwaniem ze względu na liczne problemy techniczne gry już na PS3. Być może Rockstar woli od razu przygotować remaster na PS5, który mógłby zaoferować znacznie większy skok jakości. Przeanalizowaliśmy też główne zalety i wady samej gry, dochodząc do wniosku, że mimo upływu lat wciąż jest ona bardzo atrakcyjna. Podpowiedzieliśmy również, jak radzić sobie z problemami przy instalacji nieoficjalnych wersji GTA IV na PS4. Miejmy nadzieję, że wkrótce doczekamy się oficjalnego portu tej kultowej gry na PS4 lub PS5.

GTA IV PS4 budzi spore zainteresowanie, jednak jego premiera cały czas jest odkładana. Rockstar skupia się na innych grach i remaster GTA IV nie jest priorytetem. Problemy techniczne gry na PS3 dodatkowo utrudniają stworzenie wersji na PS4. Być może lepszym rozwiązaniem byłby od razu remaster dedykowany PS5. Pomimo wielu przeciwności, warto mieć nadzieję, że wkrótce zagramy w ulepszoną wersję kultowego GTA IV na nowych konsolach. Gra z pewnością nadal ma spory potencjał.

Dlaczego nie ma GTA 4 na PS4? To pytanie zadaje sobie wielu fanów serii GTA. Analizując sytuację, wydaje się, że Rockstar po prostu skupia się na innych projektach i port GTA IV nie jest obecnie priorytetem. Dodatkowym utrudnieniem są liczne niedociągnięcia techniczne gry już na PS3. Być może twórcy wolą od razu przygotować pełny remaster na PS5. Bez względu na przyczynę, gracze nadal czekają na powrót kultowego GTA IV w odświeżonej formie na nowe konsole.

Podsumowując, GTA IV na PS4 wciąż pozostaje w sferze marzeń fanów. Rockstar milczy na temat planów portu, skupiając się na innych grach. Problemy techniczne na PS3 i brak oficjalnych informacji każą przypuszczać, że jeśli już, to doczekamy się pełnego remastera od razu na PS5. Na powrót kultowego GTA IV przyjdzie nam więc jeszcze poczekać, jednak warto mieć nadzieję, że ta wyjątkowa gra wkrótce powróci w odświeżonej formie na nowych konsolach.

Najczęstsze pytania

Głównym powodem jest brak porozumienia pomiędzy Rockstar Games a Sony odnośnie praw do wydania gry. Deweloperzy nie byli zainteresowani portem starszej gry, gdyż skupili się na nowszych tytułach z serii. Przeniesienie tak ogromnej produkcji byłoby też sporym wyzwaniem technicznym.

Tak, choć nie ma oficjalnej wersji, to gracze znaleźli metody na uruchomienie gry poprzez różne triki i modyfikacje konsoli. Wymaga to sporej wiedzy technicznej i nie obejdzie się bez problemów.

Przede wszystkim znacząco lepszą oprawę graficzną w HD, większą ilość detali, obsługę rozdzielczości 4K. Poprawiłaby się optymalizacja i płynność rozgrywki. Fabuła i mechanika pozostałyby bez zmian.

Polecamy przede wszystkim branżowe fora jak GTAForums.com oraz GrandTheftAuto.net. Są tam szczegółowe instrukcje krok po kroku jak zainstalować grę i mody na PS4.

Polecane to przede wszystkim ulepszenia graficzne, poprawki oświetlenia czy modeli aut. Dobrze sprawdzają się też mody rozszerzające zawartość gry o nowe bronie, misje czy pojazdy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły