Książki

Ile stron ma książka Lalka?

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak08.01.20245 min.
Ile stron ma książka Lalka?

Ile "Lalka" ma stron? To pytanie zadaje sobie wielu czytelników tej niezwykle popularnej powieści Bolesława Prusa. Lalka uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej i jest lekturą szkolną. Nic więc dziwnego, że przy tak obszernej pozycji, wielu czytelników interesuje jej dokładna objętość wyrażona w liczbie stron.

Kluczowe wnioski:

 • Liczba stron powieści Lalka w popularnym wydaniu Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich to dokładnie 694.
 • Inne wydania mogą się nieznacznie różnić objętością w zależności od formatu, czcionki itp.
 • Jest to więc pozycja dość pokaźnych rozmiarów, co przekłada się na znaczną ilość godzin potrzebną do jej przeczytania.
 • Mimo swojej obszerności, Lalka czyta się stosunkowo lekko i pochłania uwagę czytelników.
 • Dokładna liczba stron pozwala lepiej zaplanować czas na przeczytanie tej niezwykle ważnej powieści.

Ile stron liczy powieść Lalka?

Ile "Lalka" ma stron? To pytanie zadaje sobie wielu czytelników tej niezwykle popularnej powieści Bolesława Prusa. "Lalka" ile ma stron? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od formatu i wydania książki. Niemniej w większości popularnych wydań liczba stron wynosi około 700.

Lalka uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej i jest lekturą szkolną. Nic więc dziwnego, że przy tak obszernej pozycji, wielu czytelników interesuje jej dokładna objętość wyrażona w liczbie stron. Jest to przecież wskaźnik, ile czasu zajmie przeczytanie książki.

Popularne wydanie Lalki

W jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych wydań Lalki, w opracowaniu Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, powieść liczy dokładnie 694 strony. Jest to więc pozycja naprawdę pokaźnych rozmiarów.

Można założyć, że przeczytanie około 100 stron zajmuje przeciętnemu czytelnikowi około 2-3 godzin. W takim razie na lekturę całej Lalki trzeba zarezerwować sobie około 14-21 godzin. To naprawdę spory kawał czasu, ale warto go poświęcić na kontakt z arcydziełem Bolesława Prusa.

Liczba stron książki Lalka Bolesława Prusa

Jak już wspomniano, w zależności od wydania liczba stron Lalki może się nieznacznie różnić, choć zazwyczaj mieści się w przedziale 650-750 stron. Oprócz standardowego wydania książkowego dostępne są także wydania popularnonaukowe z obszernym wstępem i licznymi przypisami, a w nich liczba stron przekracza nawet 1000!

Warto jednak pamiętać, że to wciąż ta sama treść, niezależnie od oprawy graficznej czy dodatków. Liczba stron nie powinna więc odstraszać potencjalnych czytelników.

Lalka mimo swojej obszerności czyta się stosunkowo lekko i pochłania uwagę od pierwszych stron. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję!

Czytaj więcej: Prezent dla fanów serialu Przyjaciele - gadżety, akcesoria, sklep

Objętość powieści Lalka - liczba stron

Objętość powieści, wyrażona poprzez podanie liczby stron, daje pewne wyobrażenie o rozmiarze danego dzieła literackiego. W przypadku tak monumentalnego arcydzieła jak Lalka, liczba stron sięgająca nawet 750 pokazuje, że mamy do czynienia z pozycją niezwykle obszerną.

Nie bez powodu określa się ją mianem "powieści-rzeki". Fabuła rozgrywa się przecież na przestrzeni wielu lat, obejmując losy kilkudziesięciu barwnych postaci. Taka rozmachowa konstrukcja w naturalny sposób przekłada się na znaczną objętość utworu.

Format książki Liczba stron
Standardowe wydanie książkowe 650-750
Wydanie Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich 694

Jak widać w tabeli, nawet w obrębie tego samego utworu liczba stron może wykazywać pewne zróżnicowanie. Niemniej bez względu na dokładną objętość, lektura Lalki zalwaysze będzie wymagała poświęcenia znacznej ilości czasu.

Ile arkuszy zajmuje lektura Lalka?

Jeśli przeliczymy 700 stron Lalki na arkusze wydawnicze, otrzymamy około 35 arkuszy. Jeden arkusz wydawniczy standardowo zawiera bowiem 20 stron. Jest to znacząca objętość jak na pojedynczy tytuł.

"Lalka" ile stron zajmuje w przeliczeniu na arkusze? Otóż około 35 arkuszy wydawniczych. Każdy arkusz liczy średnio 16 kartek, czyli łącznie mamy około 560 kartek zadrukowanego tekstu. To naprawdę pokaźna lektura!

 • 1 arkusz wydawniczy = około 20 stron
 • 35 arkuszy = 700 stron Lalki

Warto to wziąć pod uwagę, podejmując ambitny zamiar przeczytania tej niezwykle ważnej, ale i obszernej powieści.

Rozmiar objętościowy dzieła Lalka

Biorąc pod uwagę rozmiar objętościowy, wyrażony poprzez konkretną liczbę stron czy arkuszy, Lalkę można z pewnością określić mianem powieści obszernej, wręcz monumentalnej. Jeśli dodać do tego informację, że jest ona ponadto uważana za jedno z największych osiągnięć literatury polskiej, mamy do czynienia z dziełem wyjątkowym.

Rozmach fabuły, liczne wątki poboczne i barwne losy bohaterów - te elementy składają się na ponadczasową wartość Lal ki, ale mają też swoje odzwierciedlenie w jej niemałych rozmiarach. By w pełni zgłębić tę historię, trzeba po prostu poświęcić jej sporo uwagi i czasu.

Można jednak śmiało powiedzieć, że ten wysiłek się opłaca, bo czytelnik otrzymuje w zamian niezwykłe, wciągające dzieło, będące studium społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku.

Liczba kartek w powieści Lalka Prusa

Ile "Lalka" ma stron? A ile dokładnie kartek zajmuje słynna powieść Bolesława Prusa? Jak już wykazano, popularne wydania liczą od 650 do 750 stron. Przy średniej objętości kartki w książce to daje około 500-600 kartek zapisanych tekstem.

Jest to więc lektura, która zdecydowanie wymaga poświęcenia znacznej ilości czasu i uwagi od czytelnika. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że mowa o dziele o niezwykłej głębi psychologicznej i społeczno-obyczajowej analizy.

Niemniej trud włożony w lekturę Lalki z pewnością się opłaca. Za sprawą pióra Bolesława Prusa przenosimy się w odległą epokę i poznajemy losy niezwykłych bohaterów. To doświadczenie warte każdej poświęconej kartki!

Podsumowanie

Pytanie "Ile "Lalka" ma stron?" nurtuje wielu czytelników zainteresowanych tą niezwykle popularną powieścią Bolesława Prusa. Jak wykazano, w zależności od formatu i wydania, "Lalka" ile ma stron - od 650 do nawet 750. Jest to zatem pozycja o znacznej objętości, której lektura wymaga poświęcenia wielu godzin.

Niemniej, jak podkreślono, mimo obszerności Lalka czyta się dość lekko i pochłania uwagę czytelnika. Dodatkowo, im więcej czasu poświęcimy tej lekturze, tym głębiej możemy zrozumieć przedstawiony obraz społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku.

Podsumowując, ile stron ma "Lalka" nie powinno przesądzać o podjęciu próby przeczytania tego arcydzieła literatury polskiej. Nawet jeśli na pełną lekturę trzeba zarezerwować sobie około 20 godzin, to warto to zrobić, by w pełni docenić walory tego ponadczasowego dzieła.

Miejmy nadzieję, że świadomość rozmiaru książki nie zniechęci potencjalnych czytelników. Lalka, mimo obszerności, zawsze pozostanie pozycją niezwykle cenną, rozwijającą i poszerzającą horyzonty.

Najczęstsze pytania

W większości popularnych wydań Lalka liczy około 700 stron. W wydaniu Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich dokładna liczba stron to 694. W niektórych wydaniach może to być nieco mniej lub więcej w zależności od formatu książki, wielkości czcionki itp.

Biorąc pod uwagę objętość książki, realistycznie jest założyć, że przeczytanie Lalki zajmie średnio czytelnikowi około 15-20 godzin. Przy założeniu, że na 100 stron potrzeba 2-3 godziny.

Lalka to powieść obyczajowa przedstawiająca panoramę życia społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku, stąd tak szeroka perspektywa i wątki poboczne, które składają się na jej znaczną objętość.

Zdecydowanie tak. Lalka to jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej, a mimo obszerności czyta się je stosunkowo lekko. Z pewnością warto poświęcić czas na tę niezwykłą i ponadczasową powieść.

Tak, w wielu miejscach w internecie oraz dodane do niektórych wydań można znaleźć obszerne streszczenia powieści, które pomogą ogarnąć fabułę i postacie zanim przystąpi się do czytania.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Far Cry 6 na PS4: Szczegółowa recenzja nowej części serii
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły