News

Najnowszy zwiastun Prince of Persia: The Lost Crown - Nowości dotyczące rozgrywki

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk15.12.20236 min.
Najnowszy zwiastun Prince of Persia: The Lost Crown - Nowości dotyczące rozgrywki

Najnowszy zwiastun Prince of Persia: The Lost Crown przyniósł wiele nowości dotyczących rozgrywki tego oczekiwanego prequela kultowej serii. Dowiadujemy się z niego o eksploracji otwartego świata, systemie walki z finisherami, mocach czasu pozwalających odkrywać ukryte ścieżki czy trybie przewodnika ułatwiającym zwiedzanie. Projekt remake'u Piasków Czasu został wstrzymany, a Zaginiona Korona ma go tymczasowo zastąpić i umilić oczekiwanie fanom cyklu. Pierwsze wrażenia recenzentów, w tym naszego redaktora, są bardzo pozytywne.

Prequel poprzednich odsłon serii

Najnowszy zwiastun gry Prince of Persia: The Lost Crown ujawnił, że będzie to prequel, czyli historia poprzedzająca wydarzenia znane z wcześniejszych części popularnej serii Prince of Persia. Ubisoft potwierdził, że gra ma stanowić wprowadzenie do tego świata i bohaterów, pokazując wydarzenia sprzed fabuły oryginalnej trylogii Piaski Czasu.

Informacja ta spotkała się z entuzjazmem wśród fanów, którzy od dawna oczekiwali powrotu do tego kultowego uniwersum. Perspektywa poznania początków losów Księcia czy zapoznania się z królestwem Persji sprzed inwazji demonicznych Sił Ciemności jest niezwykle kusząca dla miłośników cyklu.

Prequel daje twórcom bardzo duże możliwości fabularne i rozwoju postaci, nie będąc jednocześnie tak mocno ograniczonym wcześniejszą mitologią. Gracze z pewnością docenią tę świeżą perspektywę na znany świat fantasy.

Eksploracja otwartego świata gry

Kolejnym ważnym elementem ujawnionym w zwiastunie Zaginionej Korony jest otwarty świat gry. Dotąd serie Prince of Persia były raczej liniowymi platformówkami o silnie narzuconej ścieżce fabularnej. Tym razem Ubisoft idzie w stronę gier akcji z otwartym światem wzorowanym na najnowszych odsłonach Assassin’s Creed.

Mapa świata ma być bardzo rozbudowana, oferując graczom mnóstwo lokacji do zwiedzenia i sekretów do odkrycia.

To ogromna zmiana wobec wcześniejszych gier z serii i na pewno przyciągnie wszystkich, którzy lubią swobodnie zwiedzać, polować na ukryte skarby i misje poboczne. Na mapie znajdzie się wiele ciekawych miejsc fabularnie związanych z akcją gry.

Tryb przewodnika ułatwiający eksplorację

Aby ułatwić poruszanie się po rozległym świecie Zaginionej Korony, twórcy wprowadzili specjalny tryb przewodnika. Po jego aktywowaniu na ekranie wyświetlą się znaczniki prowadzące do najważniejszych punktów akcji, postaci i zadań dodatkowych.

Dzięki temu nawet gracze lubiący bezpośrednią fabułę, a nie zainteresowani zwiedzaniem otwartego świata, będą mogli szybko dotrzeć tam, gdzie rozwija się główna historia. Jednocześnie fani eksploracji wciąż zachowają pełną swobodę ruchu i możliwość ignorowania znaczników przewodnika.

Czytaj więcej: Blizzard ujawnia szczegóły nowych eventów i zapowiada rewolucję w Diablo IV

System walki i finisherów

Kolejny ważny element pokazany w zwiastunie to widowiskowy system walki wręcz oraz z użyciem broni białej i łuku. Podczas starć będziemy mogli wykonywać bardzo efektowne kombinacje ciosów, uników i kontrataków. Do tego dochodzą specjalne finishery aktywowane po naładowaniu paska umiejętności.

Finishery to bardzo efektowne, brutalne ataki wykańczające przeciwników. Ich animacje i szata graficzna robią naprawdę niesamowite wrażenie, co widać w trailerze. Taki system walki z pewnością zapewni satysfakcjonujące wrażenia podczas starć i zachęci do rozwijania bohatera.

Broń biała, łuk i rozwój postaci

Oprócz walki wręcz będziemy mogli korzystać z bogatego arsenału broni białej od mieczy po topory czy włócznie. Nie zabraknie też klasycznego dla serii łuku. Rozwijanie umiejętności posługiwania się poszczególnymi rodzajami oręża i zwiększanie ich statystyk to kluczowy element zabawy.

Ogólny rozwój bohatera będzie mocno związany z systemem walki, dając graczom dużą swobodę w tym obszarze. Można skupić się na ulubionym stylu i broni lub zdywersyfikować portfolio umiejętności postaci.

Moce czasu i ukryte ścieżki

Najnowszy zwiastun Prince of Persia: The Lost Crown - Nowości dotyczące rozgrywki
  • Manipulowanie przeszłością, teraźniejszością i przyszłością
  • Odkrywanie alternatywnych ścieżek i zakończeń

Kolejnym charakterystycznym elementem serii Prince of Persia są moce wiązane z kontrolowaniem czasu. Podobnie będzie w Zaginionej Koronie, tyle że ich zakres został rozszerzony. Będziemy mogli manipulować przeszłością, teraźniejszością i przyszłością na różne, często zaskakujące sposoby.

Dzięki nim odkryjemy mnóstwo alternatywnych, ukrytych ścieżek i rozwiązań zadań na mapie. Moce czasu pozwolą też na chwilowe cofanie się w czasie, aby naprawić błędy lub zobaczyć inne zakończenia wydarzeń. To unikatowy zabieg, który z pewnością przypadnie fanom do gustu.

Remake Piasków Czasu wstrzymany

Projekt Status
Remake Piasków Czasu Wstrzymany
Zaginiona Korona W produkcji

W zwiastunie i materiałach promocyjnych Zaginionej Korony bardzo wyraźnie daje się odczuć inspirację klasyczną trylogią Piaski Czasu. To nieprzypadkowe - pierwotnie Ubisoft pracował nad pełnoprawnym remakiem kultowych gier, jednak ten projekt został wstrzymany w 2021 roku.

Teraz Zaginiona Korona ma przejąć rolę tymczasowego zastępstwa dla odwołanego remake’u. Ma ona zapełnić lukę fabularną, zanim doczekamy się nowej wersji przygód Księcia z oryginalnej trylogii w nowoczesnej oprawie graficznej.

Zastępstwo w postaci Zaginionej Korony

Mimo rozczarowania odwołaniem remake’u głośnej trylogii, Zaginiona Korona zapowiada się naprawdę obiecująco. Świeże spojrzenie na znany świat, intrygująca fabuła osadzona w przeszłości tego uniwersum i mnóstwo nowych mechanik rozgrywki z otwartym światem, widowiskową walką czy mocami czasu.

Gra może okazać się strzałem w dziesiątkę i na długo umilić oczekiwanie na powrót Księcia w nowym wydaniu klasycznych Piasków Czasu. Pierwsze opinie recenzentów, w tym naszych redaktorów, które można przeczytać tutaj, są bardzo pozytywne.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem najważniejsze informacje dotyczące gry Prince of Persia: The Lost Crown na podstawie ostatnio opublikowanego zwiastuna. Dowiedzieliśmy się, że będzie to prequel oryginalnej trylogii Piaski Czasu, osadzony w tym samym fantastycznym uniwersum, ale opowiadający wydarzenia jeszcze przed właściwą historią Księcia.

Zaprezentowany został również otwarty świat gry z trybem przewodnika ułatwiającym eksplorację. Duży nacisk położono na widowiskowy, satysfakcjonujący system walki wręcz i z użyciem broni. Nie zabraknie oczywiście charakterystycznych mocy czasu. Te pozwolą m.in. na chwilowe cofanie akcji i odkrywanie alternatywnych ścieżek wydarzeń.

Przy okazji przypomniano o wstrzymanym wcześniej projekcie remake’u klasycznej trylogii Piaski Czasu. The Lost Crown ma tymczasowo wypełnić lukę fabularną dla fanów i umilić oczekiwanie na nową wersję przygód Księcia. Pierwsze opinie recenzentów są bardzo pozytywne.

Mam nadzieję, że powyższe podsumowanie najważniejszych informacji z najnowszego trailera Zaginionej Korony oraz omówienie głównych mechanik rozgrywki przybliżyło tę niezwykle intrygująco zapowiadającą się produkcję.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gry wyścigowe na PS4 - Najlepsze gry wyścigowe dla konsoli PS4
  2. GTA VI - Nowe szczegóły z nieoficjalnego źródła bliskiego twórcom gry
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
  5. Baldur's gate 2: Przewodnik po towarzyszach - poznaj drużynę
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły