News

Nowy system walki i misje poboczne przedstawione przez Twórców gry Avowed

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk24 stycznia 20245 min
Nowy system walki i misje poboczne przedstawione przez Twórców gry Avowed

Swobodny system walki oraz nieliniowe podejście do zadań pobocznych to dwie główne nowości zaprezentowane przez twórców Avowed podczas ostatniego gameplayu. Dowiedzieliśmy się, że gracz będzie miał do wyboru szeroką gamę broni i umiejętności, a także dużą swobodę w realizacji questów. Otwarty świat produkcji zachęca do eksploracji wielu ścieżek fabularnych.

Swobodny system walki w Avowed

Jedną z najważniejszych nowości zaprezentowanych na najnowszym materiale z rozgrywki Avowed jest swobodny system walki. Twórcy zadbali o to, by gracz miał do dyspozycji szeroki wachlarz broni i umiejętności, które będzie mógł dowolnie łączyć i zmieniać w trakcie zabawy.

Z materiałów wynika, że w grze znajdziemy zarówno konwencjonalną broń białą w rodzaju mieczy czy toporów, jak i bardziej niecodzienne rozwiązania, na przykład miecze samurajskie. Nie zabraknie też broni palnej przypominającej rewolwery z Dzikiego Zachodu oraz magicznych różdżek. Możliwości jest zatem mnóstwo.

Różnorodność broni i umiejętności

Deweloperzy chcieli zadbać o to, by bez względu na wybraną broń i umiejętności gracz odczuwał wyraźną różnicę w rozgrywce. Pozwoli to na dopasowanie stylu walki do własnych preferencji oraz zachęci do eksperymentowania z różnymi zestawami.

Twórcy podkreślają, że chcieli "uchwycić tak wiele umiejętności z drzewek, jak to tylko jest możliwe". Wygląda więc na to, że możliwości rozwoju postaci również będą spore.

Możliwość zmiany stylu walki

Istotnym elementem zaprezentowanego systemu walki jest możliwość zmiany broni, umiejętności i wyposażenia bohatera w dowolnym momencie. Jeśli aktualnie wybrany styl nie odpowiada graczowi, z łatwością będzie mógł go zamienić na inny, bez konieczności rozpoczynania rozgrywki od nowa.

Taka elastyczność sprawia, że rozgrywka w Avowed powinna być jeszcze bardziej angażująca. Gracz będzie mógł stale eksperymentować i szukać zestawu najlepiej pasującego do jego potrzeb.

Nieliniowe podejście do zadań

Oprócz walki, twórcy Avowed skupili się również na zmianie podejścia do realizacji zadań pobocznych. Jak pokazał ostatni materiał z rozgrywki, wiele misji może zostać całkowicie przeoczonych lub pominiętych przez gracza. Oznacza to znacznie większą swobodę i nieliniowość.

To otwarta przestrzeń przypominająca skalą The Outer Worlds, z wieloma ścieżkami, aby powalczyć lub całkowicie tego uniknąć.

Dzięki takiemu zabiegowi gracze, którzy wolą skupić się na głównym wątku i eksploracji nie będą czuli przymusu wykonywania dodatkowych aktywności. Z drugiej strony, osoby lubiące zagłębiać się w szczegóły i odkrywać dodatkowe historie będą mogły to robić bez ograniczeń.

Otwarty świat z wieloma ścieżkami

Nieliniowe podejście do zadań wpisuje się w koncepcję otwartego świata, który ma zachęcać do eksploracji i odkrywania nowych obszarów. Twórcy porównują go skalą do The Outer Worlds - produkcji docenianej m.in. za swobodę rozgrywki.

Możemy się zatem spodziewać, że świat Avowed zaoferuje graczom wiele ścieżek i bocznych aktywności. Będzie można w nim zagłębiać się według własnych preferencji i odkrywać dodatkowe fabuły oraz wyzwania.

Czytaj więcej: Wygraj bezpłatny Steam Deck w najnowszych Nagrodach Gry - spraw, aby Twoje gry były mobilne!

Premiera Avowed zaplanowana na jesień

Premiera Avowed została wstępnie zaplanowana na jesień 2024 roku. Gra powstaje z myślą o PC oraz konsolach Xbox Series X i S. Od dnia premiery będzie również dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat.

Platforma PC
Xbox Series X/S Game Pass

Avowed to kolejna duża produkcja studia Obsidian Entertainment, które ma na swoim koncie takie tytuły jak Pillars of Eternity czy wspomniane już The Outer Worlds. Fani gier RPG mogą więc spodziewać się kolejnej wysokiej jakości produkcji w swoim ulubionym gatunku.

Podsumowanie

Nowy system walki i misje poboczne przedstawione przez Twórców gry Avowed

Przedstawiony w artykule materiał z rozgrywki Avowed koncentruje się przede wszystkim na systemie walki oraz podejściu do realizacji zadań pobocznych. Okazuje się, że w grze znajdziemy szeroki wachlarz broni i umiejętności, które będzie można dowolnie łączyć i zmieniać. Pozwoli to na eksperymentowanie z różnymi stylami walki.

Twórcy zadbali również o większą swobodę i nieliniowość wykonywania questów. Część z nich będzie można całkowicie pominąć, skupiając się na eksploracji otwartego świata. Z kolei gracze lubiący zagłębiać się w detale fabuły będą mogli to robić bez ograniczeń.

Z informacji wynika, że Avowed zaoferuje zróżnicowaną rozgrywkę, którą każdy będzie mógł dopasować do swoich potrzeb. Otwarty design pozwoli na większą swobodę, a szeroki wachlarz broni i umiejętności zachęci do eksperymentowania.

Gra ma zadebiutować jesienią 2024 roku na PC i Xbox Series X/S. Od premiery będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły