News

Niespodzianka dla fanów GTA: Powrót do Vice City? Sprawdź najnowszy zwiastun!

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk5 grudnia 20235 min
Niespodzianka dla fanów GTA: Powrót do Vice City? Sprawdź najnowszy zwiastun!

Po ponad dekadzie oczekiwania, Rockstar Games w końcu opublikował pierwszy zwiastun wyczekiwanego Grand Theft Auto VI. Materiał ujawnia powrót do Vice City, a także zaprezentowano kobiecą protagonistkę. Niestety premiera przeciekła przed oficjalną datą publikacji zwiastunu.

Kluczowe wnioski:
 • GTA VI powraca do popularnego Vice City znanego z Grand Theft Auto: Vice City.
 • Po raz pierwszy w historii serii główną bohaterką będzie kobieta - Lucia.
 • Data premiery gry została wyznaczona na 2025 rok.
 • Publikacja zwiastunu została przyspieszona z powodu przecieku w mediach społecznościowych.
 • Take Two prawdopodobnie będzie chciało ukarać osoby odpowiedzialne za przeciek.

Zwiastun GTA VI w końcu ujawniony

Po latach plotek, przecieków i niecierpliwego wyczekiwania, wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi kolejnej odsłony popularnej serii gier Grand Theft Auto. 5 grudnia bieżącego roku studio Rockstar Games opublikowało pierwszy zwiastun GTA VI, ujawniając kilka kluczowych informacji na temat nadchodzącej produkcji.

Ogłoszenie trailera miało pierwotnie nastąpić o godzinie 15:00, jednak z powodu nagłego przecieku w mediach społecznościowych studio zdecydowało się utczyć publikację na wcześniejszą porę. Mimo zamieszania związanego z przedwczesnym ujawnieniem materiałów, fani marki GTA z pewnością i tak świętują fakt otrzymania w końcu oficjalnych wieści na temat kontynuacji kultowej serii.

Powrót do Vice City potwierdzony

Analiza opublikowanego trailera pozwala potwierdzić kilka kluczowych informacji na temat GTA VI. Przede wszystkim, akcja gry powróci do dobrze znanego fanom uniwersum miasta Vice City, które gościło jedną z najpopularniejszych odsłon cyklu - Grand Theft Auto: Vice City z 2002 roku.

W trailerze wyraźnie widać charakterystyczne neonowe reklamy, palmową zabudowę oraz plaże, które bez wątpienia kojarzą się z Vice City. To miasto od zawsze było ulubieńcem fanów serii, więc powrót do tej ikonicznej metropolii z pewnością ucieszy wielu graczy.

Zaprezentowano pierwszą kobiecą protagonistkę

Kolejną istotną informacją jest wprowadzenie do serii pierwszej w historii kobiecej protagonistki. W materiale promocyjnym przedstawiona została Lucia, która ma odgrywać jedną z głównych ról w fabule GTA VI.

Wcielająca się w tę postać aktorka w zwiastunie pełni funkcję narratora, sugerując że to właśnie z jej perspektywy obserwować będziemy wydarzenia w grze. Lucia prawdopodobnie stworzy dwuosobowy duet bohaterów razem ze swoim partnerem, co może stanowić ciekawy zabieg fabularny.

Wprowadzenie kobiecej protagonistki to z pewnością odważny, acz oczekiwany przez fanów ruch ze strony producentów serii.

Czytaj więcej: Plany Waltera Isaacsona po Eloni Musk: Kim jest następna postać?

Premiera GTA VI dopiero za 2 lata

Mimo emocji związanych z premierą zapowiedzi, fani będą musieli jeszcze trochę poczekać na finałową wersję gry. Podczas trailera podana została przewidywana data debiutu GTA VI, wyznaczona na rok 2025.

Oznacza to, że od oficjalnej prezentacji do momentu wejścia gry na rynek upłynie jeszcze około 2 lat. Jest to dość typowy okres produkcji dla tak ogromnych tytułów jak GTA, więc trudno mówić o rozczarowaniu. Fani zniecierpliwieni mogą pocieszać się, że przynajmniej doczekaliśmy się w końcu oficjalnego potwierdzenia prac nad grą.

Przeciek wymusił publikację trailera

Jak już wcześniej wspomniano, pierwotny termin premiery trailera wyznaczony był na godzinę 15:00 w dniu 5 grudnia. Plany te pokrzyżował jednak nagły wyciek materiałów w mediach społecznościowych, zawierających fragmenty zwiastuna oznaczone gigantycznym napisem "BUY BTC".

Z racji rozprzestrzeniania się w Internecie przecieku zwiastuna, studio Rockstar zdecydowało się opublikować go przed czasem, aby mieć kontrolę nad procesem prezentacji gry. Cała sytuacja z pewnością nie spodoba się wydawcy tytułu, firmie Take Two, która może mieć teraz ochotę na odwet wobec autorów przecieku.

Data premiery trailera GTA VI 5 grudnia 2023
Pierwotny planowany termin 15:00
Faktyczny czas publikacji Wcześniej z powodu przecieku

Take Two szykuje zemstę za przeciek

Niespodzianka dla fanów GTA: Powrót do Vice City? Sprawdź najnowszy zwiastun!

Ostatnią kwestią pozostaje odpowiedź studia na nieautoryzowany wyciek fragmentów zwiastuna GTA VI. Gra jest oczkiem w głowie i kurą znoszącą złote jajka dla wydawcy Take Two, więc na pewno nie odpuszczą oni sprawy.

Należy spodziewać się gruntownego dochodzenia w celu ustalenia i ukarania autorów przecieku. Nie jest wykluczone nawet wytaczanie poważnych konsekwencji prawnych osobom, które udostępniły zwiastun przed premierą bez zgody Rockstar Games i Take Two.

 • Powrót do kultowego Vice City potwierdzony
 • Zaprezentowano pierwszą kobiecą protagonistkę serii - Lucię
 • Premiera GTA VI dopiero w 2025 roku
 • Publikacja trailera przyspieszona z powodu przecieku
 • Take Two szykuje odwet za nieautoryzowany wyciek

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem kilka kluczowych informacji na temat wyczekiwanego przez fanów zwiastuna gry Grand Theft Auto VI. Przedstawiłem okoliczności publikacji trailera, która została przyspieszona z powodu nagłego przecieku materiałów w Internecie. Następnie podsumowałem najważniejsze fakty płynące z analizy samego wideo. Dowiedzieliśmy się, że akcja powróci do dobrze znanego fanom Vice City, a także po raz pierwszy w historii serii zobaczymy kobiecą protagonistkę. Podana została także przewidywana data premiery gry - rok 2025. W dalszej części omówiłem możliwe konsekwencje przedwczesnego wycieku fragmentów zwiastuna dla jego autorów. Wydawca gry Take Two z pewnością będzie chciał się zemścić i ukarać osoby odpowiedzialne za ten incydent. Mam nadzieję, że moje podsumowanie pozwoliło Ci poukładać najważniejsze fakty na temat prezentacji GTA VI i lepiej zorientować się w całej sprawie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły