News

Przeciek pliku z GTA V ujawnia informacje o anulowanym DLC i Bully 2 - Aktualności Rockstar

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak24 maja 20246 min
Przeciek pliku z GTA V ujawnia informacje o anulowanym DLC i Bully 2 - Aktualności Rockstar

Wyciek danych na temat jednej z najsłynniejszych gier świata, GTA V, wywołał spore poruszenie wśród fanów kultowego Rockstara. Ujawnione pliki zawierają rzekomo informacje o anulowanym DLC do tego wielkiego hitu oraz plotki na temat potencjalnej kontynuacji Bully - kolejnej bardzo popularnej serii tego dewelopera. Chodźmy więc rozplątać te rewelacje krok po kroku.

Kluczowe wnioski:
 • Niezatwierdzone pliki sugerują, że Rockstar pracował nad dużym DLC do GTA V, ale projekt został anulowany z nieznanych przyczyn.
 • Materiały mogą zawierać wstępne informacje na temat Bully 2 - sequela kultowej gry o zademolowanym nastolatkurzekomo byłw fazie przedprodukcji.
 • Nie ma oficjalnego potwierdzenia od Rockstara co do wiarygodności tych rewelacji.
 • Rzekome szczegóły DLC obejmują nowe obszary i misje fabularne zlokalizowane w fikcyjnym mieście Vice City.
 • Fani spodziewają się, że Rockstar w końcu potwierdzi lub zdementuje te doniesienia.

Czy Rockstar pracuje nad niskobudżetowym DLC?

Choć Rockstar Games nie odniósł się oficjalnie do rzekomego wycieku danych na temat projektów studia, od miesięcy krążą plotki o możliwym niskobudżetowym DLC do GTA V. Uzupełnienie z dodatkową zawartością do jednej z najbardziej dochodowych gier w historii wydaje się logicznym posunięciem dla dewelopera.

Wyciekłe pliki ponoć ujawniają, że Rockstar planował ambitne rozszerzenie z nowymi obszarami do eksploracji, misjami fabularnymi oraz innymi aktywnościami osadzonymi w Vice City - fikcyjnej metropolii z poprzednich odsłon serii GTA. To niesamowicie ekscytująca perspektywa dla fanów, którzy od czasu premiery GTA V w 2013 roku otrzymali jedynie niewielkie aktualizacje.

Choć Rockstar ma świetną historię w tworzeniu wysokobudżetowych DLC, takich jak zawartość do Red Dead Redemption i GTA IV, uzupełnienie do GTA V mogłoby mieć inny format. Być może studio planuje niedrogie, ale solidne DLC na wzór dodatków do gry GTA: Epizody z Liberty City.

Z drugiej strony, skala wycieku może sugerować pracę nad czymś znacznie większym, a plotki o anulowaniu projektu mogą wskazywać na zerwanie z tym zamierzeniem. Szczegółów jeszcze brak, ale jedno jest pewne - fani GTA V wciąż łakną nowej zawartości i chętnie przyjęliby nawet skromniejsze uzupełnienie.

Bully 2: Plotki o powrocie kultowej gry Rockstara

Poza potencjalnym DLC do GTA V, najgłośniejszym rewelacjom z rzekomo wyciekłych plików jest zapowiedź kontynuacji kultowej gry Bully z 2006 roku. Ten tytuł Rockstara z otwartym światem przedstawiającym realia ucznia szkoły średniej błyskawicznie zyskał status kultowego, więc dla wielu graczy wieści o Bully 2 to spełnienie marzeń.

Według przecieków, sequel miałby zachować otwarty świat i charakterystyczny, satyryczny humor pierwowzoru, ale znacznie rozbudować możliwości rozgrywki. Nowe obszary do eksploracji, bardziej zaawansowany system zręcznościowy i rozwoju postaci oraz odświeżona oprawa wizualna - to tylko niektóre z domniemanych ulepszeń.

Nie ma co ukrywać, że obecnemu Rockstarowi przydałby się hit na miarę Bully 2. Ostatnie lata studiowały bowiem zdominowane wysiłkami wokół ekstrawaganckiego i nieprzewidywalnego projektu Red Dead Redemption 2. Pomimo oszałamiającego sukcesu tej gry, gracze zaczynają niecierpliwić się na kolejną dużą markę.

 • Bully stanowiłoby miłą odmianę po poważnych historiach z cyklu Red Dead i GTA, a zarazem otworzyłoby nową erę dla kultowej marki.
 • Choć plotki mogą okazać się nieprawdziwe, Rockstar na pewno jest świadomy potencjału tej serii, zwłaszcza biorąc pod uwagę sukces podobnego Hitman z 2016 roku.

Czytaj więcej: Nominowana książka plebiscytu Książka Roku - TaniaKsiazka.pl promocje

Dlaczego Rockstar anulował rozszerzenie do GTA V?

Niestety, wśród doniesień na temat kolejnego DLC do GTA V przewijają się także informacje, że projekt został anulowany. Żadna oficjalna przyczyna zarzucenia prac nie została podana, ale można wysnuć pewne spekulacje na podstawie przeszłych działań Rockstara.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest przeniesienie zasobów na większy projekt. Nawet jeśli dodatkowa zawartość do GTA V została zaplanowana i rozpoczęta, Rockstar mógł uznać, że energię zespołu lepiej wykorzystać gdzie indziej - na przykład przy kontynuacji Red Dead Redemption bądź zupełnie nowej marce.

Nie można również wykluczyć, że potencjalne DLC nie spełniło wysokich standardów deweloperów i zostało zarzucone na rzecz bardziej ambitnego rozwiązania. Choć gracze zapewne chętnie przyjęliby kolejną odsłonę GTA V, Rockstar wielokrotnie dawał przykłady dążenia do perfekcji, nawet jeśli oznaczało to drastyczne przeróbki bądź zarzucenie projektów.

Ostatnią hipotezą może być także zainicjowanie Bully 2 i przesunięcie środków właśnie na rozwój tej serii. Pomimo popularności, seria GTA ma już bogaty dorobek, więc kontynuacja młodzieżowej marki mogła wydać się bardziej owocną strategicznie drogą.

Analiza serii GTA: sukces Rockstara w otwartym świecie

Niezaprzeczalnie największą rewolucją, jaką Rockstar Games przeprowadził na przestrzeni swojej 25-letniej historii, było udane przeszczepienie formuły gier akcji do niezrównanej rozgrywki w otwartych światach 3D. Choć pierwszy protoplasta tego rozwiązania - Grand Theft Auto III z 2001 roku - nie był pionierem w dziedzinie sandbox, to dopiero kolejne odsłony serii w pełni dopracowały tę koncepcję.

Seria GTA zmieniła układ sił na rynku gier wideo, oferując nieprzecenioną swobodę i współgrające ze sobą systemy rozgrywki, które stworzyły wrażenie tętniącego życiem, pełnoprawnego świata za każdym razem, gdy gracze uruchamiali tytuły Rockstara. To właśnie ten kunszt odwzorowywania miast, środowiska i zachowań w wiarygodnej, rozbudowanej przestrzeni stał się znakiem rozpoznawczym deweloperów.

 • Gry GTA nauczyły branżę, jak tworzyć otwarte światy na najbardziej imponującą skalę, ustanawiając tym samym nowe standardy dla konkurencji.
 • Skwapliwie integrując innowacyjne funkcje z każdą kolejną odsłoną, jak np. tryby sieciowe i rozgrywkę wieloosobową, GTA stało się wzorem do naśladowania dla innych wydawców gier AAA.

Podsumowanie

Zdjęcie Przeciek pliku z GTA V ujawnia informacje o anulowanym DLC i Bully 2 - Aktualności Rockstar

Nie ma wątpliwości, że rzekomyrozszerzenie do GTA V i Bully 2, bez względu na to, czy okazały się prawdziwe, wywołałyby gigantyczne poruszenie wśród graczy. Fani tęsknią za świeżą zawartością od Rockstara, a studio doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości tkwiących w tych kultowych markach. Nieoficjalny

Choć ostateczne motywy decyzji Rockstara pozostają niejasne, można założyć, że deweloperzy dążą do stworzenia wyjątkowego produktu najwyższej klasy. Nieustannie podnoszą poprzeczkę w branży i zapewne uważnie rozważają swoje kolejne posunięcia. Niezależnie od ich planów, wielu graczy nie może doczekać się powrotu do słynnych otwartych światów firmowych IP.

Najczęstsze pytania

Nie, deweloper wciąż nie odniósł się oficjalnie do rzekomych przecieków. Informacje te pochodzą z niezweryfikowanych źródeł i należy traktować je z dużą rezerwą, dopóki Rockstar nie wyda oficjalnego oświadczenia na ten temat.

Są różne spekulacje na ten temat, ale kluczowe powody mogą obejmować przesunięcie zasobów na inne, większe projekty lub decyzję o nieutrzymywaniu standardów jakości, jakich oczekuje się od studia. Ostateczne motywy pozostają jednak niejasne.

Jeżeli wieści o Bully 2 się potwierdzą, prawdopodobnie będzie to jeden z głównych projektów Rockstara w najbliższych latach. Należy jednak pamiętać, że studio rozwija swoje gry przez długi okres, więc data premiery pozostaje ogromną niewiadomą.

Z pewnością. Umiejętność tworzenia ogromnych, tętniących życiem światów 3D to znak rozpoznawczy Rockstara. Można założyć, że niezależnie od tego, czy będzie to GTA, Bully, Red Dead Redemption, czy zupełnie nowy IP, otwarty świat pozostanie kluczowym elementem rozgrywki.

Oprócz oczywistych usprawnień graficznych i rozszerzonej rozgrywki, fani prawdopodobnie spodziewają się bardziej dopracowanych elementów społecznościowych i sieciowych, ulepszonych systemów rozwoju postaci oraz ciekawych eksperymentów z narracją i światobudową.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły