News

Valérie Perrin: powieść Zapomniane niedziele teraz dostępna w polskim tłumaczeniu

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk11 marca 20249 min
Valérie Perrin: powieść Zapomniane niedziele teraz dostępna w polskim tłumaczeniu

Zapomniane niedziele Valérie Perrin to niezwykle poruszająca powieść, która właśnie trafiła na polski rynek wydawniczy. Ta bestsellerowa historia o przyjaźni, samotności i poszukiwaniu sensu życia zachwyciła czytelników na całym świecie swoją autentycznością i ciepłem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tej utalentowanej francuskiej pisarki, teraz nadeszła idealna okazja, by to nadrobić.

Valérie Perrin: sentymentalna pisarka z Burgundii

Valérie Perrin to niezwykła francuska autorka, której książki podbijają serca czytelników na całym świecie. Urodzona w małym miasteczku w Burgundii, przez wiele lat prowadziła zwykłe, spokojne życie, wychowując dzieci i pracując w urzędzie. Dopiero po rozwodzie postanowiła spełnić swoje marzenie i rozpocząć pisarską przygodę. Jej debiutancka powieść, "Zapomniane niedziele", stała się światowym bestsellerem, otwierając nowy, niezwykle owocny rozdział w jej karierze.

Perrin czerpie inspirację z otaczającej ją rzeczywistości, bliskich jej regionów Burgundii, a także własnych doświadczeń życiowych. Jej proza wyróżnia się niezwykłą wrażliwością, empatią i ciepłem bijącym z każdej strony. Autorka potrafi w prosty, bezpretensjonalny sposób opowiadać o ważnych sprawach, skłaniając czytelników do refleksji nad sensem życia, samotnością, potrzebą bliskości i miłości.

Powieści Perrin nie pozostawiają nikogo obojętnym – wzruszają, dają nadzieję, przypominają o pięknie otaczającego nas świata. Bohaterowie wykreowani przez francuską pisarkę są mocno poturbowani przez los, nieidealni, ale właśnie przez to tak prawdziwi i blirscy sercu. Ich losy pokazują, że nawet z najgorszych sytuacji zawsze jest jakieś wyjście, a szczęście może czekać za najbliższym zakrętem.

Zapomniane niedziele: powieść o przyjaźni i samotności

Debiutancka powieść Valérie Perrin, "Zapomniane niedziele", to niesamowicie poruszająca historia o przyjaźni, miłości, ale też i bólu, który często się z nią wiąże. Opowiada o młodej Justine, która pracuje w domu spokojnej starości i nawiązuje niezwykłą więź ze staruszką Hélène. Obie bohaterki są samotne, zranione przez życie, pozbawione nadziei na lepsze jutro. Dopiero wsłuchując się w historie innych pensjonariuszy, Justine zaczyna dostrzegać, jak wiele dobrego może ją ominąć, jeśli wciąż będzie zamykać się na świat.

Historia Justine i pani Hélène: wzruszająca opowieść

Justine to wycofana, zdająca się całkowicie wyzuta z uczuć młoda kobieta, która wciąż nie może pogodzić się ze stratą ukochanych rodziców. Pani Hélène z kolei to drobna staruszka o wielkim sercu, która na pozór wydaje się krucha i bezbronna. Jednak to właśnie ona stanie się dla Justine wsparciem, odsłaniając jej piękno świata i ucząc, jak ważne jest cieszyć się z drobnych rzeczy.

Ich relacja początkowo pełna jest nieufności i wzajemnych uprzedzeń. Z czasem jednak obie bohaterki otwierają się na siebie, dzieląc smutkami, ale i radościami, snując opowieści o minionych czasach, tęsknotach i marzeniach. Ich więź staje się czymś wyjątkowym, dawno zapomnianym – czystą, bezinteresowną przyjaźnią dwóch dusz, które los zdawał się na zawsze rozdzielić.

Justine i Hélène nie mogły się bardziej od siebie różnić – jedna młoda, pełna sił i całe życie przed sobą, druga u kresu swojej drogi. A jednak w ich relacji było coś niezwykłego, niemal magicznego – stawały się dla siebie wzajemnym wsparciem, czerpały siłę z każdej chwili spędzonej razem. Justine, tak długo wyzuta z emocji, nagle znów poczuła, że żyje, że ma dla kogo żyć.

Ich historia to opowieść o tym, jak ważne jest zatrzymać się w życiowym pędzie, znaleźć czas dla drugiego człowieka, wysłuchać go, okazać troskę. Wzruszająca fabuła "Zapomnianych niedziel" pokazuje, że przyjaźń może zrodzić się w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach, a miłość i nadzieja nigdy nie powinny być tracone z oczu, nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach.

Czytaj więcej: Aktualizacja Subnautica w drodze: Znamy przybliżoną datę premiery

Pisarka z życiową mądrością doceniona przez krytyków

Zapomniane niedziele przyniosły Valérie Perrin ogromny rozgłos i kilkanaście prestiżowych nagród literackich. Krytycy zachwycali się niezwykłą wrażliwością autorki, jej empatią, wyczuciem i bezpretensjonalnością. Nie bez powodu – Perrin potrafi pisać o zwykłych ludziach w sposób, z którym łatwo się utożsamić. Jej proza skłania do głębokich refleksji nad życiem, jego sensem i wartościami.

Czytelników kupują książki Valérie Perrin nie tylko ze względu na wzruszającą fabułę, ale też życiową mądrość, która przebija się z każdej strony jej utworów. Autorka jak mało kto rozumie ludzkie rozterki, dylematy, obawy. Wie, że świat rzadko bywa czarno-biały, a prawdziwe szczęście często czai się w drobnych, z pozoru nieistotnych chwilach.

 • Empatia i wrażliwość
 • Prosta, ale głęboka narracja
 • Życiowa mądrość ukryta w fabule
 • Poczucie humoru i dystans do świata
 • Niezwykła więź z czytelnikami

Wymienione cechy to tylko część z tego, co czyni Perrin tak wyjątkową i cenioną pisarką. Jej książki są nie tylko świetnymi powieściami do wzruszeń – to lektury, które pomagają zrozumieć otaczającą rzeczywistość, inaczej spojrzeć na siebie i relacje z bliskimi. Niejedna osoba dzięki twórczości francuskiej autorki zmieniła swoje życie na lepsze lub przynajmniej odzyskała nadzieję.

Życie Violette: następny literacki przebój Perrin

Zdjęcie Valérie Perrin: powieść Zapomniane niedziele teraz dostępna w polskim tłumaczeniu

Po ogromnym sukcesie debiutanckiej książki, Valérie Perrin nie zwolniła tempa i już wkrótce wydała kolejną powieść – "Życie Violette". I tym razem trafiła w gusta czytelników na całym świecie, zbierając jeszcze bardziej entuzjastyczne recenzje niż przy okazji "Zapomnianych niedziel".

Tytułowa Violette to niezwykła bohaterka – kobieta, która mimo wielu bolesnych doświadczeń i krążącego wokół niej widma śmierci, nie traci pogody ducha. Choć na pozór jej dni wypełnione są smutkiem i cierpieniem, Violette nie poddaje się, ale znajduje radość w drobnych rzeczach i celebruje każdą chwilę.

Powieść Perrin to nie tylko wzruszająca opowieść o sile kobiecej przyjaźni i niezłomności ludzkiego ducha. Autorka prowadzi fabułę niczym wytworna gawędzie kryminałów, roztaczając przed czytelnikami sieć sekretów i intrygujących wydarzeń. Trudno się oderwać od książki, dopóki nie pozna się wszystkich tajemnic skrywanych przez bohaterów.

Uczyć się cieszyć z drobiazgów jak Violette

"Życie Violette" to powieść, która zmienia sposób patrzenia na otaczający świat. Po lekturze czytelnik uczy się podobnie jak tytułowa bohaterka celebrować każdą chwilę, cieszyć się z rzeczy, na które inni nie zwracają uwagi. Uświadamia sobie, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, dobre słowo, uśmiech, okazanie zrozumienia i wsparcia.

Wielu czytelników przyznawało, że dzięki tej książce lepiej zrozumiało sens życia i doceniło to, co do tej pory lekceważyło. Proza Perrin przypomina, że nawet w najmroczniejszych chwilach można znaleźć promyk nadziei, a miłość nadaje wszystkiemu głębszy sens.

Tytuł Życie Violette
Autor Valérie Perrin
Rok wydania 2017
Nagrody Nagroda Liberatora, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Maison de la Presse

Cudowne lata: powieść o burzliwej przyjaźni nastolatków

Po dwóch wielkich sukcesach wydawniczych, czytelnicza rzesza Valérie Perrin tylko się powiększała. Fani niecierpliwie wyczekiwali nowej książki ze stajni utalentowanej pisarki z Burgundii. I doczekali się jej w 2020 roku, kiedy to ukazały się "Cudowne lata".

Tym razem Perrin zabiera nas w podróż do małego miasteczka, gdzie poznajemy trójkę nastolatnich przyjaciół – Adriena, Etienne'a i Ninę. Jest rok 1986, a oni są przekonani, że ich więź przetrwa wszystko i że wspólnie zrealizują marzenie o przeprowadzce do Paryża. Jednak ponad trzydzieści lat później w jeziorze w ich rodzinnej miejscowości znaleziony zostaje wrak samochodu. Co się wydarzyło przez te trzy dekady, że przyjaciele stracili ze sobą kontakt?

 • Wzloty i upadki przyjaźni
 • Bolesne rozczarowania i trudne decyzje
 • Potęga wspomnień z czasów młodości
 • Siła więzi, która przetrwa wszystko

Cudowne lata to historia o burzliwej przyjaźni, marzeniach, rozczarowaniach i kształtowaniu charakteru przez trudne doświadczenia. Perrin po mistrzowsku pokazuje, jak ważne jest mieć przy sobie bliskich, na których można polegać w każdej sytuacji. Powieść skłania do refleksji nad tym, co w życiu jest naprawdę istotne i wartościowe.

Choć podczas pisania francuskiego bestsellera autorkę nękały obawy, że nie stworzy już tak przekonujących bohaterów jak dotąd, ponownie udało jej się stworzyć dzieło, które zachwyca czytelników na całym świecie. Jeszcze raz dowiodła, że wszystko ma swój czas, a jej czas jako pisarki dopiero nadszedł.

Podsumowanie

Valérie Perrin to niezwykła pani od nadziei, której książki Valérie Perrin wzruszają, skłaniają do refleksji i dają wiarę w lepsze jutro. Jej debiutancka powieść "Zapomniane niedziele" podbiła serca czytelników na całym świecie, a teraz również polscy czytelnicy mogą cieszyć się polskim tłumaczeniem Perrin. To historia pełna ciepła, empatii i życiowej mądrości, której bohaterowie na zawsze pozostaną w pamięci.

Nie inaczej jest w przypadku kolejnych bestsellerowych książek francuskiej autorki - "Życia Violette" i "Cudownych lat". Każda z tych powieści to wzruszająca, zapadająca w pamięć opowieść o ludzkich losach, samotności, przyjaźni i potrzebie bliskości. Dzięki trafnym obserwacjom, wrażliwości i bezpretensjonalnej narracji, francuski bestseller Perrin zmienia życie wielu czytelników, pokazując, że nawet w najtrudniejszych chwilach nie można tracić nadziei.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Euro Truck Simulator: Nowości i udoskonalenia w nowej części
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Ile litrów mieści baryłka? Poznaj wszystkie ciekawostki
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły