News

# Data premiery dokumentu o powstawaniu gry The Last of Us Part 2

Autor Diana Mazur
Diana Mazur26.01.20246 min.
# Data premiery dokumentu o powstawaniu gry The Last of Us Part 2

Data premiery dokumentu o powstawaniu gry The Last of Us Part 2 została ogłoszona przez studio Naughty Dog. Dowiemy się z niego wielu ciekawostek na temat kulis powstawania kontynuacji popularnej gry. Twórcy opowiedzą o tym, skąd czerpali inspiracje i jak podejmowali kontrowersyjne decyzje fabularne. Będziemy mogli także posłuchać wywiadów z developerami oraz aktorami, którzy użyczyli swoich głosów bohaterom. Premiera dokumentu już 2 lutego!

Zapowiedź kontynuacji „Grounded”

Studio Naughty Dog, znane z takich gier jak seria Uncharted czy The Last of Us, ogłosiło niedawno kontynuację dokumentu „Grounded”. Ten film opowiadał o kulisach powstawania pierwszej części The Last of Us i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Teraz twórcy postanowili podzielić się również historią tworzenia drugiej odsłony tej kultowej już gry.

Materiał zatytułowany „Grounded 2: Making The Last of Us Part 2” ukaże się już 2 lutego. Premiera została zaplanowana tak, aby odbyła się po wydaniu remastera drugiej części gry. Dzięki temu gracze będą mogli najpierw przypomnieć sobie wydarzenia z kontynuacji lub poznać ją po raz pierwszy, a później zagłębić się w proces jej powstawania.

Data premiery drugiej części dokumentu

Początkowo twórcy informowali jedynie, że dokument będzie można obejrzeć po premierze The Last of Us Part 2 Remastered. Teraz poznaliśmy dokładną datę - 2 lutego 2023 roku. Oznacza to, że na seans nie będziemy musieli długo czekać.

Film można będzie obejrzeć za darmo na kanale YouTube studia Naughty Dog. Jeśli zależy nam jednak na najwyższej jakości obrazu oraz dźwięku, warto skorzystać z wersji, która będzie częścią aktualizacji Remastered. Studio zadbało więc o to, aby każdy mógł wybrać preferowaną dla siebie opcję.

Gdzie obejrzeć drugą część „Grounded”

Dokument „Grounded” będzie dostępny na YouTube oraz w ramach aktualizacji Remastered gry. Na pierwszą wersję nie trzeba będzie wydawać ani grosza, z kolei lepsza jakość oprawy audio-wideo będzie wiązać się z koniecznością posiadania gry.

Czytaj więcej: Tajemnice twórcy Bayonetty - dalsze losy serii otoczone tajemnicą!

Co zobaczymy w filmie o The Last of Us 2

Dokument „Grounded” przedstawi kulisy powstawania kontynuacji The Last of Us. Zobaczymy i usłyszymy w nim to, jak twórcy wpadali na konkretne pomysły i rozwiązania fabularne. Poznamy inspiruję jakimi się kierowali oraz wyzwania, z jakimi musieli się mierzyć.

Będziemy mogli również wysłuchać wywiadów zarówno z członkami studia Naughty Dog, jak i aktorami, którzy użyczyli w grze swoich głosów i animacji. Opowiedzą nam oni o swoich doświadczeniach związanych z udziałem w tym ambitnym projekcie.

Zawartość dokumentu „Grounded 2”

  • Historia powstania The Last of Us Part 2
  • Pomysły i inspiracje twórców
  • Wywiady z developerami i aktorami

Wywiady z twórcami i aktorami gry

# Data premiery dokumentu o powstawaniu gry The Last of Us Part 2

Jedną z najciekawszych części dokumentu „Grounded 2” będą z pewnością wywiady. Usłyszymy w nich zarówno członków studia Naughty Dog, jak i aktorów, którzy wcielili się w bohaterów gry.

Dowiemy się z nich wielu ciekawostek - skąd czerpali inspiracje, jak pracowali nad poszczególnymi elementami, z jakimi wyzwaniami musieli się zmierzyć. Na pewno wiele osób zastanawia się, jak powstawały niektóre kontrowersyjne sceny z gry, więc być może twórcy odniosą się do tej kwestii.

Najciekawsze mogą okazać się właśnie wywiady z developerami ze studia Naughty Dog.

Nowe skórki dla Ellie i Abby

Oprócz samego dokumentu, nadchodząca aktualizacja The Last of Us Part 2 Remastered zawierać będzie również dodatkową zawartość do gry. Będą to nowe skórki dla głównych bohaterek - Ellie i Abby.

Wprawdzie nie są to kluczowe dodatki z punktu widzenia rozgrywki, ale z pewnością ucieszą fanów, którzy lubią modyfikować wygląd postaci. Nowe stroje to miły bonus do obejrzenia filmu o kulisach powstawania gry.

Postać Nowa skórka
Ellie Strój z epilogu
Abby Kurtka WLF

Kontrowersyjne decyzje fabularne

Studio Naughty Dog podjęło przy tworzeniu kontynuacji The Last of Us wiele odważnych, aczkolwiek kontrowersyjnych decyzji fabularnych. Dotyczyły one w szczególności losów głównych bohaterów pierwszej części.

Twórcy z pewnością zdawali sobie sprawę z ryzyka, jakie podejmują. Dlatego w dokumencie być może odniosą się do swoich wyborów i opowiedzą o tym, jak dojrzewały w ich głowach niektóre pomysły na scenariusz.

Być może właśnie ta część filmu okaże się najciekawsza. Będzie okazja, aby lepiej zrozumieć intencje developerów i proces kreatywny, który doprowadził do powstania tej nietuzinkowej kontynuacji.

Podsumowanie

W powyższym artykule dowiedzieliśmy się o zapowiedzi kontynuacji dokumentu „Grounded”, który opowiadał o kulisach powstawania gry The Last of Us. Film zatytułowany „Grounded 2: Making The Last of Us Part 2” ukaże się już 2 lutego i będziemy mogli go obejrzeć za darmo lub w lepszej jakości w ramach aktualizacji remastera.

W dokumencie zobaczymy materiały zza kulis, wywiady z twórcami i aktorami oraz dowiemy się, skąd pomysły na fabułę i dlaczego podjęli pewne kontrowersyjne decyzje fabularne. Oprócz filmu, aktualizacja remastera zawiera też nowe skórki dla Ellie i Abby.

Myślę, że dokument spotka się z dużym zainteresowaniem fanów, ponieważ daje szansę lepiej zrozumieć intencje i wizję twórców The Last of Us 2. Na pewno wiele osób było zaskoczonych pewnymi zwrotami fabularnymi, więc wyjaśnienia autorów będą ciekawe.

Osobiście nie mogę się doczekać premiery i mam nadzieję, że film spotka się z ciepłym przyjęciem. Twórcy na pewno wiele ryzykowali, więc należy im się szacunek za odwagę i konsekwentne trzymanie się swojej wizji artystycznej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Gry o Mikołaju - Zagraj w Gry Mikołaj - Gry z Mikołajem Online
  2. Czy GTA VI zostanie wydane tylko na konsolach PS5 i Xbox, a nie na PC?
  3. FIFA 24 na PS5 i PS4: Pierwsze wrażenia z najnowszej odsłony
  4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
  5. Seria Call of Duty: Kompleksowa analiza popularnych tytułów
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Paszporty Polityki: komiks książką roku w historii
NewsPaszporty Polityki: komiks książką roku w historii

Bezprecedensowy sukces komiksu "Paszporty" - pierwszego uhonorowanego prestiżową nagrodą literacką Paszporty Polityki. Odkryj tajemnice tego arcydzieła łączącego kunszt graficzny z wciągającą opowieścią o losach emigrantów.