News

To podziw! Niezwykłe historyczne postaci, które kochały odpoczynek

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk06.05.20244 min.
To podziw! Niezwykłe historyczne postaci, które kochały odpoczynek

Wyobraźmy sobie wspaniały weekend majowy, kiedy to za oknem rozkwita wiosna, a my możemy sobie pozwolić na dłuższą chwilę relaksu od codziennych obowiązków. Towarzystwo na taki leniwy czas mogą stanowić pewne niezwykłe, ale bardzo znane i lubiane fikcyjne postacie. Z pewnością większość z nas doskonale je zna i w duchu sympatyzuje z ich leniwym, spokojnym trybem życia - przynajmniej od czasu do czasu.

Bilbo Baggins – leniwy jak hobbit, który nie miał ochoty na przygodę

Ach, stary, dobry Bilbo Baggins. Hobbit, który bynajmniej nie był skory do dalekich przygód, a cenił sobie przede wszystkim ciszę, spokój, żar domowego ogniska. Słowem – prawdziwy domator. Leniwy jak hobbit, Monsieur Baggins uwielbiał wygodne, pozbawione niespodzianek życie, dlatego tym większym i trudniejszym było dla niego wyzwanie, które wiązało się z postacią Gandalfa, a także awanturniczo usposobionych krasnoludów.

Odzyskanie skarbu strzeżonego przez Smauga Wspaniałego było dla sympatycznego, skądinąd, bohatera, wyjściem ze strefy komfortu. Czy jest dobrym partnerem na majówkę? Och, tak – z całą pewnością! Zwłaszcza dla tych, którzy również są domatorami, ceniącymi długaśne opowiadania przygodowe, ciszę i spokój.

Czym byłaby taka leniwa majówka z Bilbem? Zapewne spędzalibyśmy ją na leniuchowaniu przy kominku, czytaniu książek, paleniu fajki i słuchaniu ciekawych historii o dalekich krainach, w które kiedyś wybrał się nasz hobbit bohater. Niezobowiązująca przygoda bez ryzyka!

Kubuś Puchatek – leniuszek kochający miodek i las

Kubuś Puchatek, największy w dziejach koneser miodku. Bohater książek Alana Alexandra Milne'a, który wraz z Prosiaczkiem, Królikiem, Tygryskiem i resztą kompanii ze Stumilowego Lasu, potrafił w niezwykle refleksyjny sposób podchodzić do rzeczywistości. Leniuszek, niezbyt rozgarnięty, ale przez to uroczy i słodki – pamiętajmy, że w końcu uwielbia miodek – to jedna z najpopularniejszych ikon wytwórni Disneya.

W jaki sposób można byłoby z nim spędzić długi weekend? Zapewne spacerując leniwie po lesie, wpatrując się w zmieniającą się przyrodę, ceniąc chwilę i chwytając dzień. Ale w spokojnym tempie. Szczególnie gdyby towarzyszył nam również Kłapouchy. Bo też czasami warto robić nic, choć może nie tak, żeby codziennie…

Wyobrażam sobie taką sielankowę w środku przepięknej przyrody, gdzie na leśnej polanie siadalibyśmy z miseczką pełną miodku i grzanką i podziwialibyśmy bohaterów fikcyjnych wokół nas: zajączkowie, wiewióreczki, ptaszki - wszystkie zajęte swoimi sprawami, podczas gdy my moglibyśmy poczuć relaksację przed komputerem na łonie natury.

Czytaj więcej: Wiedźmin z dostępem oficjalnego wina Grand Cru przeznaczonego do Corvo Bianco

Garfield – charakter, którego cały światopogląd to lenistwo

Zdjęcie To podziw! Niezwykłe historyczne postaci, które kochały odpoczynek

Pocieszny, choć charakterny. Kreatywny, a równocześnie zdystansowany. Zwierzak, który potrafi pokazać – nie tylko przysłowiowy! – pazur. Tłuściutkiego, naprawdę leniwego, czasami złośliwego kota Garfielda, który urodził się w kuchni włoskiej restauracji, raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Znudzony jak Garfield, lekkoduch znany z miłości do lazanii i samego siebie oraz niechęci do wszelkiej aktywności to idealny towarzysz na majówkę.

  • Garfield jest ikoną lenistwa i beztroski
  • Wraz z nim moglibyśmy spędzać czas na obijaniu się i humorystycznych komentarzach
  • Jego charakter sprawia, że jest doskonałym towarzyszem na relaksujący weekend

Czas spędzony z Garfieldem to szukanie ironicznych komentarzy na otaczającą nas rzeczywistość, a także obmyślenie chytrego planu – jak zrobić, żeby się nie narobić, ale zjeść i być szczęśliwym. Podobno kocury potrafią ustawić domowników. W przypadku komiksowego bohatera Jima Davisa jest to najprawdziwsza prawda. Więc dlaczego nie oddać się w ręce tego leniwego bohatera chociaż na weekend?

Tak więc, czy to w towarzystwie Bilbo, Kubusia czy rudego kocura, każdy z nas powinien od czasu do czasu poświęcić czas na prawdziwy relaks i pozwolić sobie na bycie jak te leniwe postacie filmowe. Zostaw na bok obowiązki, odłóż na bok smartfona i ciesz się chwilą! Trochę lenistwa nikomu nie zaszkodzi, a może nas dosłownie przywrócić do życia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Nowości Prime Video premiery na Amazon Prime
  2. Czy Alan Wake 2 wprowadzi Nową Grę+ już w tym miesiącu?
  3. Kompletny przewodnik po Farming Simulator
  4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
  5. Beyond good & evil 2: Najnowsze informacje o grze i rozwoju
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły