Autorzy

Katarzyna Grochola - pisarka, nowości, bestsellery

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak26.01.20246 min.
Katarzyna Grochola - pisarka, nowości, bestsellery

Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek współczesnych. Jej książki osiągają nakłady liczone w milionach egzemplarzy, a motywy z nich często trafiają na ekrany filmowe i telewizyjne. W swoich powieściach porusza tematy bliskie wielu czytelnikom - miłości, przyjaźni, relacji rodzinnych. Choć znana przede wszystkim z lekkich, komediowych fabuł, w swoim dorobku ma też pozycje poważniejsze. Jest autorką ponad 20 książek, a jej największe bestsellery to m.in. "Nigdy w życiu!", "Dziewczyny z Dubaju" i "Zdążyć przed Panem Bogiem".

Kluczowe wnioski:
 • Katarzyna Grochola należy do grona najpopularniejszych polskich pisarek współczesnych.
 • Jej książki często są ekranizowane i osiągają nakłady liczone w milionach egzemplarzy.
 • W swoich powieściach porusza uniwersalne tematy z życia codziennego.
 • Ma w dorobku ponad 20 pozycji, w tym takie bestsellery jak "Nigdy w życiu!" czy "Dziewczyny z Dubaju".
 • Łączy w swojej twórczości lekki, komediowy styl z poważniejszymi wątkami.

Katarzyna Grochola - autorka bestsellerów

Katarzyna Grochola to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najchętniej czytanych polskich pisarek współczesnych. Jej książki biją rekordy popularności, osiągając nakłady rzędu milionów egzemplarzy. Sama autorka mówi, że zaczęła pisać ponad 20 lat temu i od tego czasu nie wyobraża sobie życia bez literatury.

Jej największe bestsellery to m.in. „Nigdy w życiu!”, „Dziewczyny z Dubaju” czy „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Te i inne powieści Grocholi poruszają tematy bliskie wielu czytelnikom – miłości, przyjaźni, relacji damsko-męskich, zmagania się z problemami codzienności. Fabuły są zazwyczaj lekkie, momentami zabawne, ale z nutą głębszej refleksji.

Najchętniej kupowane książki

Wśród najpopularniejszych pozycji Grocholi zdecydowanie wyróżnia się trylogia „Dziewczyny z Dubaju”. Ta opowieść o trzech przyjaciółkach i ich losach, pełna intryg, dramatycznych zwrotów akcji i tajemnic sq sprzedała dotąd w ponad 2,5 miliona egzemplarzy.

Kolejny bestseller to „Zdążyć przed Panem Bogiem” z 2007 roku, poruszająca historia kobiety walczącej z chorobą. Ta powieść również doczekała się ekranizacji w postaci serialu z Małgorzatą Kożuchowską i Tomaszem Karolakiem w rolach głównych.

Najnowsze pozycje Katarzyny Grocholi w 2023 roku

Choć Grochola ma na koncie ponad 20 tytułów, wciąż intensywnie pisze nowe książki. W 2023 roku ukażą się dwie jej najświeższe powieści - „Miłość na kwarantannie” oraz kontynuacja „Dziewczyn z Dubaju” zatytułowana „Noce w Dubaju”.

Katarzyna Grochola zapowiada, że „Miłość na kwarantannie” to zabawna i ciepła opowieść o tym, jak pandemia i lockdown zmieniły relacje międzyludzkie. Z kolei w „Nocach w Dubaju” czytelnicy dowiedzą się, co słychać u dobrze znanych bohaterek oraz poznają nowe, równie barwne postaci.

Warto dodać, że pisarka w swoich social mediach regularnie informuje fanów o postępach prac nad kolejnymi tytułami. Nie brakuje tam również ciekawostek z życia prywatnego autorki.

Czytaj więcej: Ogromne promocje na kartach graficznych - Gigantyczne obniżki cen kart!

Katarzyna Grochola o swojej pasji do pisania

Skąd u Katarzyny Grocholi pasja do pisania? Jak sama przyznaje, towarzyszy jej od najmłodszych lat. Już jako dziewczynka uwielbiała czytać książki i wymyślać własne opowiadania. Marzyła też, by w przyszłości zostać autorką powieści dla pań.

Zawsze fascynowały mnie losy zwykłych kobiet, ich radości, smutki, dylematy. Chciałam pisać o tym, co naprawdę ważne w życiu - o uczuciach, więziach rodzinnych, przyjaźni. Stąd w moich książkach tak dużo wątków obyczajowych, bliskich każdemu czytelnikowi - wyznaje.

I rzeczywiście - jej twórczość koncentruje się wokół uniwersalnych tematów, z którymi utożsamiać może się większość osób. Być może właśnie dlatego cieszy się tak ogromną popularnością wśród czytelników.

Adaptacje filmowe powieści Katarzyny Grocholi

Katarzyna Grochola - pisarka, nowości, bestsellery

Warto dodać, że wiele utworów Grocholi doczekało się ekranizacji. Obok wspomnianego już serialu „Zdążyć przed Panem Bogiem”, na ekrany trafiły m.in. „Magda M.” z 2007 roku (z Danutą Stenką w roli głównej) oraz „Nigdy w życiu!” z 2004 roku z Krystyną Jandą.

Tytuł Rok produkcji
Magda M. 2007
Zdążyć przed Panem Bogiem 2021
Nigdy w życiu! 2004

W planach są kolejne adaptacje, m.in. serialowe wersje „Dziewczyn z Dubaju” oraz „Miłości na kwarantannie”. Fani z niecierpliwością czekają na realizację tych projektów.

Katarzyna Grochola - królowa polskich list bestsellerów

Podsumowując, Katarzyna Grochola od ponad 20 lat z powodzeniem pisze książki, które podbijają serca milionów czytelników. Jej największe hity sprzedają się w zawrotnych nakładach, dorównując popularnością światowym bestsellerom.

 • Ma na koncie ponad 20 powieści.
 • Jej książki osiągają rekordowe wyniki sprzedaży.
 • Kilka z nich zostało zekranizowanych.
 • W 2023 roku ukażą się dwie nowe pozycje Grocholi.
 • Jej twórczość koncentruje się na uniwersalnych, obyczajowych wątkach.

Nic więc dziwnego, że zasłużenie nosi miano jednej z najpopularniejszych postaci na polskim rynku wydawniczym. I z pewnością status ten utrzyma przez wiele kolejnych lat.

Podsumowanie

Katarzyna Grochola to zdecydowanie jedna z najwybitniejszych postaci na polskiej scenie literackiej ostatnich kilkunastu lat. Jej książki biją rekordy popularności, a ona sama zdobyła status supergwiazdy, rozpoznawalnej nie tylko wśród miłośników literatury. Co sprawia, że jej twórczość podbiła serca milionów czytelników?

Przede wszystkim Grochola w genialny sposób łączy wciągającą, dynamiczną fabułę z głęboką treścią, poruszającą najważniejsze sfery ludzkiego życia. Jej bohaterowie mierzą się z takimi problemami jak miłość i zdrada, choroba czy wychowanie dzieci, przez co łatwo utożsamić się z ich historiami. Co ważne, Katarzyna Grochola pisze z kobiecej perspektywy, skupiając się na emocjach i uczuciach bohaterek.

Kolejny atut to umiejętność wplecenia w poważniejsze wątki elementów komediowych i zabawnych. Dzięki temu jej opowieści są zarazem wciągające, jak i lekkie oraz przyjemne w odbiorze. Ta mieszanka trafia w gusta szerokiego grona czytelników. Ponadto styl Grocholi jest niezwykle płynny, plastyczny i barwny, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

W rezultacie, książki Katarzyny Grocholi podbijają listy bestsellerów osiągając nakłady liczone w milionach egzemplarzy. Kilka z nich doczekało się nawet ekranizacji, trafiając na ekrany kin i telewizorów. Być może wkrótce na adaptacje filmowe mogą liczyć także najnowsze tytuły Grocholi. Jedno jest pewne - jej pozycja na literackim rynku wydaje się być niezagrożona, a kolejne powieści na pewno znowu zyskają uznanie czytelników.

Najczęstsze pytania

Katarzyna Grochola zaczęła pisać ponad 20 lat temu, kiedy zadebiutowała powieścią "Nigdy w życiu!". Od tego czasu wydała już ponad 20 tytułów, które z miejsca trafiały na szczyty list bestsellerów i biły rekordy popularności.

Do najpopularniejszych pozycji w dorobku Grocholi zalicza się przede wszystkim trylogia "Dziewczyny z Dubaju" (łączny nakład ponad 2,5 mln egzemplarzy) oraz takie tytuły jak "Zdążyć przed Panem Bogiem", "Nigdy w życiu!" czy "Magda M.".

W 2023 roku Katarzyna Grochola wyda dwie nowe powieści - "Miłość na kwarantannie" i kontynuację "Dziewczyn z Dubaju" zatytułowaną "Noce w Dubaju". Obydwie zapowiadają się niezwykle interesująco.

Pasja do pisania towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Już jako dziewczynka fascynowała się losami zwykłych kobiet i marzyła, żeby kiedyś sama napisać o nich książkę. Dziś z powodzeniem realizuje to marzenie.

Na ekrany trafiły m.in. "Magda M.", "Zdążyć przed Panem Bogiem" (serial TV z 2021 r.) oraz "Nigdy w życiu!". Aktualnie trwają też prace nad serialowymi adaptacjami "Dziewczyn z Dubaju" i "Miłości na kwarantannie".

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o włoskiej mafii - Najlepsze filmy gangsterskie z Włoch
 2. Krótki zwiastun Dragon Age: Dreadwolf – pełna prezentacja gry nadchodzi wiosną
 3. FIFA 09: Nostalgiczny powrót do klasycznej edycji gry
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Black week w Media Expert: Przegląd promocji i sprzęt AGD
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły