News

Krótki zwiastun Dragon Age: Dreadwolf – pełna prezentacja gry nadchodzi wiosną

Autor Diana Mazur
Diana Mazur24.05.20246 min.
Krótki zwiastun Dragon Age: Dreadwolf – pełna prezentacja gry nadchodzi wiosną

Dragon Age: Dreadwolf to kolejna odsłona kultowej serii gier RPG od BioWare. Krótki zwiastun ujawnił kilka smaczków na temat nadchodzącej przygody, ale fani z niecierpliwością wyczekują pełnej prezentacji gry, która ma odbyć się wiosną. Jesteś ciekaw, co nowego przyniesie ta tytułowa epopeja fantasy?

Kluczowe wnioski:
 • Nowa odsłona serii Dragon Age nosi podtytuł Dreadwolf i kontynuuje wątki z poprzednich części.
 • Twórcy obiecują innowacyjny system walki oraz rozbudowany, otwarty świat do eksploracji.
 • W grze pojawi się wiele nowych ras, postaci i lokacji, a także klasyczne elementy znane z przeszłych odsłon.
 • Dreadwolf ma zadebiutować na obecnej i przyszłej generacji konsol oraz PC.
 • Fani z niecierpliwością czekają na więcej szczegółów, które zostaną zaprezentowane wiosną tego roku.

Dragon Age: Dreadwolf – Gameplay, Postacie i Fabuła

Czas na powrót do mroźnego świata fantasy Thedas! Dragon Age: Dreadwolf zabierze nas w epicką podróż pełną magii, potworów i wyborów moralnych. Fabuła gry będzie kontynuacją wątków z poprzednich części cyklu i ześrodkuje się na tytułowym Drzewołaku – tajemniczej istocie, której przeznaczeniem jest położyć kres światu elfów.

Jak przystało na grę RPG z dobrodziejstwami inwentarza, będziesz mógł stworzyć własną, unikalną postać. Wcielisz się w awanturnika z krańców Thedas, którego los nierozerwalnie splecie się z Drzewołakiem. Oczywiście możesz wybrać rasę, wygląd, klasę oraz zdolności bohatera. Czy podążysz ścieżką honorowego wojownika, spryciarzem korzystającym z podstępów, czy może kroczącym w aurze tajemnic magiem?

Ważną rolę odegrają również towarzysze podróży - niezawodni kompani o różnych osobowościach i umiejętnościach bojowych. Ich decyzje i lojalność będą zależały od Twoich czynów, prowadząc do licznych przygód i zwrotów akcji. Zawiążesz z nimi więzi, przeżywając wzloty i upadki wielkiej opowieści o losach całego kontynentu.

Główny wątek fabularny z pewnością będzie bogaty i zaskakujący, jak w poprzednich odsłonach serii. Czeka nas wiele tajemnic do rozwiązania, wyborów o dalekosiężnych skutkach oraz starć z potężnymi przeciwnikami. Możesz być pewien, że Dragon Age: Dreadwolf nie zostawi cię obojętnym i zagwarantuje niezapomnianą przygodę!

Dragon Age: Dreadwolf – Nowości i Zmiany w Rozgrywce

Choć Dragon Age: Dreadwolf pozostaje wierny korzeniom serii, twórcy obiecują szereg nowości i udoskonaleń systemu rozgrywki. Przede wszystkim możemy liczyć na bardziej dynamiczną i taktyczną walkę w czasie rzeczywistym. Starcia będą wymagały strategicznego planowania ruchów, umiejętnego wykorzystania otoczenia oraz współpracy między członkami drużyny.

Zmodyfikowany system rozwoju postaci pozwoli precyzyjniej dopasować zdolności i umiejętności bohatera do preferowanego stylu walki. Będziesz mógł wyspecjalizować się w danej klasie, a dodatkowo rozwijać unikalne talenty wyróżniające Twoją postać na tle innych awanturników Thedas.

Zmiany czekają również craftingowy system tworzenia ekwipunku. Deweloperzy zapowiadają bardziej zaawansowane opcje personalizacji przedmiotów, a także wpływ samodzielnie wytworzonych artefaktów na siłę bojową całej drużyny. Liczy się każdy detal - od wytrzymałych tarcz po magiczne artefakty.

 • Taktyczna walka w czasie rzeczywistym z nowym systemem umiejętności
 • Bardziej elastyczne ścieżki rozwoju postaci i personalizacja bohatera
 • Rozbudowany crafting unikalnego ekwipunku i broni
 • Udoskonalona sztuczna inteligencja towarzyszek i wrogów

Powyższe zmiany obiecują jeszcze bardziej wymagającą i satysfakcjonującą rozgrywkę niż dotychczas. Oczywiście zostaną zachowane kultowe elementy Dragon Age, jak obszerne dialogi, wątki miłosne i alternatywne zakończenia do odkrycia!

Czytaj więcej: Nowy patch w Escape from Tarkov: specjalny obszar dla nowicjuszy!

Dragon Age: Dreadwolf – Świat Gry i Lokacje do Odkrycia

Dragon Age: Dreadwolf zaoferuje żywy, otwarty świat z masą ukrytych sekretów i wciągających zadań pobocznych. Tym razem wyruszymy w podróż po rozległych krainach kontynentu Thedas, w tym zupełnie nowych terenach. Deweloperzy obiecują zróżnicowane lokacje - od śnieżnych gór i mroźnych lasów, po zrujnowane miasta i świątynie pełne zagadek do rozwiązania.

Każda okolica będzie miała własną, wyjątkową historię i nawiąże do rozmaitych narodów i ras zamieszkujących Thedas. Możemy się spodziewać fantastycznych odmian elfów, krasnoludów, a nawet tajemniczych istot, z którymi jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Wszystko to w scenerii zaczarowanych ruin, dziewiczej przyrody i monumentalnych budowli.

 • Otwarty świat z niezliczonymi sekretami do odkrycia
 • Zróżnicowane lokacje - od zaśnieżonych szczytów po opuszczone miasta
 • Zupełnie nowe obszary oraz powrót do kultowych krain Thedas
 • Olśniewająca, żywa przyroda oraz monumentalne budowle

Wszystkie krainy będą żyły własnym życiem, z rozbudowanym systemem cykli dnia i nocy, reakcji mieszkańców oraz zmian pogodowych. Dzięki temu Dragon Age: Dreadwolf zachwyci nie tylko mistrzowską fabułą, ale również różnorodnością i realizmem przedstawionego uniwersum!

Dragon Age: Dreadwolf – Premiera i Platformy Docelowe

Zdjęcie Krótki zwiastun Dragon Age: Dreadwolf – pełna prezentacja gry nadchodzi wiosną

Na Dragon Age: Dreadwolf fani musieli czekać cierpliwie, bowiem poprzednia odsłona serii o podtytule Inkwizycja ukazała się aż w 2014 roku. Jednak ich wytrwałość zostanie nagrodzona - premiera gry została zaplanowana na jesień 2024 roku.

Według zapowiedzi deweloperów, Dreadwolf będzie grą cross-gen i zadebiutuje zarówno na aktualnej, jak i przyszłej generacji konsol. Oznacza to, że trafi ona na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz ich następców oczekiwanych w okolicach 2025 roku.

Oczywiście tradycyjnie nie zabraknie również wersji na komputery osobiste z systemem Windows. Niewykluczone, że w późniejszym terminie Drzewołak zawita również na platformach przenośnych, takich jak Steam Deck czy konsole należące do rodziny Xbox Cloud.

Podsumowanie

Tak więc Dragon Age: Dreadwolf zapowiada się na epicki powrót do kultowego uniwersum fantasy Thedas. Oczekuje nas przełomowa, taktyczna rozgrywka, rozwój postaci na niespotykaną dotąd skalę, craftingowy system personalizacji ekwipunku, a także ogromny, otwarty świat pełen mitycznych stworzeń i tajemnic do odkrycia. Wszystko to okraszone mistrzowską narracją i wyborami moralnymi o dalekosiężnych skutkach.

Nie pozostaje nic innego, jak z niecierpliwością wyczekiwać pełnej prezentacji Dragon Age: Dreadwolf, która ma zostać zaprezentowana wiosną tego roku. Wtedy też dowiemy się więcej szczegółów na temat dokładnej daty premiery gry, zaplanowanej na jesień 2024 roku na konsole PlayStation, Xbox oraz komputery osobiste z systemem Windows. Bądźcie czujni, miłośnicy wyborów ważkich jak stal!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Seriale fantasy sci-fi - Seriale science fiction - Seriale SF
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Wymagania systemowe Far Cry 6: Co musisz mieć, by zagrać?
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Bawarskie przypadki: Cała historia serii w jednym miejscu
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły