News

Nowa książka Terry'ego Hayesa to prawdziwa sensacja literacka! Poznaj opinie autora

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk25 maja 20243 min
Nowa książka Terry'ego Hayesa to prawdziwa sensacja literacka! Poznaj opinie autora

Witajcie, moi drodzy czytelnicy! Przygotujcie się na prawdziwą literacką sensację. Terry Hayes, autor bestsellerowego "Pielgrzyma", powraca z nową powieścią "Rok szarańczy". Tym razem zabiera nas w podróż do niebezpiecznych regionów Iranu, Pakistanu i Afganistanu, gdzie jego bohater, tajny agent Kane, staje w obliczu przerażającego przeciwnika, który może pchnąć świat ku zagładzie. Poznaj kulisy powstawania tej niezwykłej książki prosto od samego autora!

Nowa powieść Terry'ego Hayesa - "Rok szarańczy"

Autor bestsellerowego "Pielgrzyma" powraca z długo oczekiwaną nową powieścią "Rok szarańczy". Historia zabiera nas w samo serce niebezpiecznego konfliktu, który może zadecydować o losach całej ludzkości. Nasz bohater, Kane, jest tajnym agentem specjalizującym się w misjach w tzw. Regionach Niedostępnych.

Tym razem jego zadaniem jest wkroczyć na pogranicze Iranu, Pakistanu i Afganistanu i stawić czoła przerażającemu przeciwnikowi. Jest nim człowiek gotowy pchnąć świat ku zagładzie, inteligentny i okrutny, z zemstą w sercu i krwią na rękach.

"Rok szarańczy" to niesamowita wyprawa do dalekiego kraju i pejzaż, którego nikt jeszcze nie oglądał. To opowieść o misji, dzięki której przyszłość się nie wydarzy, a także spotkanie z czystym złem. I wreszcie chwila, w której Kane będzie musiał podjąć kluczową decyzję: ratować siebie czy innych.

Terry Hayes o pisaniu książek i tworzeniu bohaterów

W rozmowie z autorem dowiemy się, jak powstawała ta niezwykła powieść. Hayes zdradza, że nigdy nie chciał być "wykonawcą coverów Bee Geesów", czyli naśladować innych pisarzy czy siebie samego. Dlatego po sukcesie "Pielgrzyma" postanowił stworzyć coś zupełnie nowego i większego.

Hayes przyznaje, że pisanie "Roku szarańczy" było nie lada wyzwaniem i długo nie był pewny, czy uda mu się ukończyć tę książkę. Jednak determinacja i ciężka praca przyniosły owoc. Powieść została doceniona zarówno przez krytyków, jak i czytelników.

Autor zdradza też tajniki pracy nad bohaterami literackimi. Jak mówi, są oni niczym dzieci - na początku są posłuszne, ale z czasem zaczynają buntować się i mieć własne pomysły. Nierzadko Hayes musi ustąpić przed ich wolą i zmieniać zaplanowaną fabułę.

  • Poznaj kulisy powstawania "Roku szarańczy"
  • Dowiedz się, jak Hayes tworzy fascynujących bohaterów
  • Przeczytaj wywiad z autorem prosto z Warszawy

Czytaj więcej: Zmiany Spotify ws. wypłat artystom: szansa na większe zyski czy przerzucanie kosztów?

Jak autor "Pielgrzyma" pracuje nad scenariuszami filmowymi?

Zdjęcie Nowa książka Terry'ego Hayesa to prawdziwa sensacja literacka! Poznaj opinie autora

Zanim Hayes został uznanym pisarzem, pracował jako scenarzysta w Hollywood. Opowiada, jak wyglądała ta praca i jakie ma porady dla autorów. Zdradza, że często łatwiej jest stworzyć pomysł na scenę w zaciszu domowym niż podczas wielogodzinnych spotkań z całą masą ludzi.

Hayes podkreśla, że w Hollywood często dąży się do konsensusu, przez co pomysły ulegają uproszczeniu. Wspomina jednak o owocnej współpracy z wybitnymi reżyserami, takimi jak George Miller. Rozmowy sam na sam pozwalały im tworzyć naprawdę niezwykłe rzeczy.

Autor przyznaje, że bycie dojrzałym twórcą to umiejętność odcięcia się od tego, co już było, i stworzenia czegoś zupełnie nowego. Dla Hayesa ta niezależność i odwaga w podejmowaniu wyzwań twórczych są kluczowe w jego pracy pisarskiej.

Mamy nadzieję, że ten wywiad i analiza książki rozpaliły Twoją ciekawość na temat "Roku szarańczy". Koniecznie daj znać w komentarzach, co sądzisz o najnowszej powieści Terry'ego Hayesa!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Euro Truck Simulator: Nowości i udoskonalenia w nowej części
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Ile litrów mieści baryłka? Poznaj wszystkie ciekawostki
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły