News

Reżyser Dragon’s Dogma 2 przeprasza fanów za opóźnienie premiery gry

Autor Diana Mazur
Diana Mazur28.12.20239 min.
Reżyser Dragon’s Dogma 2 przeprasza fanów za opóźnienie premiery gry

Po 11 latach od premiery pierwszej części, w czerwcu 2022 roku została zapowiedziana długo wyczekiwana kontynuacja gry Dragon's Dogma. Od tego czasu mieliśmy okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki, dowiedzieć się o rozmiarze sequela i nowym, wysokim standardzie cenowym. W wywiadzie dla magazynu Play, reżyser Hideaki Itsuno wyraził wdzięczność fanom i firmie CAPCOM za wsparcie, które mocno przyczyniło się do powstania kontynuacji. Itsuno opowiedział również o procesie twórczym i sesjach burzy mózgów zespołu nad pomysłami do gry. Dragon's Dogma 2 zadebiutuje na PC, PS5 i Xbox Series X|S już 22 marca 2024 roku.

Reżyser przeprasza za 11-letnie oczekiwanie na kontynuację

Minęło już jedenaście lat od premiery pierwszej części gry RPG Dragon's Dogma. Fani z niecierpliwością wyczekiwali zapowiedzi kontynuacji tej niezwykle popularnej produkcji studia Capcom. W końcu doczekali się - podczas targów w czerwcu 2022 roku ogłoszono, że trwają prace nad sequelem. To długo wyczekiwana informacja dla miłośników cyklu.

Reżyser gry Hideaki Itsuno postanowił wyrazić wdzięczność graczom za cierpliwe oczekiwanie i nieustanne domaganie się sequela. Przeprosił fanów, że musieli czekać aż 11 lat na ogłoszenie kontynuacji. Jego zdaniem ogromne wsparcie ze strony społeczności miało kluczowe znaczenie dla podjęcia decyzji o stworzeniu drugiej części Dragon's Dogma.

Zapowiedź sequela podczas targów w czerwcu 2022

Podczas jednego z czerwcowych wydarzeń branżowych w 2022 roku studio Capcom zaskoczyło miłośników serii i oficjalnie potwierdziło, że powstaje Dragon's Dogma 2. Produkcja sequela była trzymana w tajemnicy, toteż zapowiedź spadła na fanów niczym grom z jasnego nieba.

Choć szczegóły fabuły i rozgrywki nie zostały jeszcze ujawnione, sama informacja o kontynuacji wywołała entuzjazm wśród sympatyków pierwszej części. Od lat z niecierpliwością wyczekiwali oni wieści na temat ewentualnego sequela i w końcu się doczekali. Zapowiedź na początku 2022 roku dała im nadzieję, że wkrótce powrócą do fantastycznego świata Gransys.

Entuzjazm fanów po ogłoszeniu

Fani serii z entuzjazmem przyjęli informacje o tym, że ich ulubiona gra fantasy doczeka się kontynuacji. W mediach społecznościowych od razu pojawiła się fala komentarzy wyrażających ekscytację i radość z powodu ogłoszenia sequela. Gracze dzielili się też oczekiwaniami wobec fabuły i rozgrywki Dragon's Dogma 2.

Jednocześnie pojawiły się obawy, czy twórcom uda się zachować klimat pierwszej części i stworzyć równie ciekawą kontynuację. Jednak przeważał entuzjazm i wiara w to, że nowa gra dostarczy niezapomnianych wrażeń. Z pewnością studio Capcom będzie chciało sprostać ogromnym oczekiwaniom fanów.

Czytaj więcej: Najnowsze Sekrety Gry Path of Exile 2 Ujawnione na Nadchodzącym Pokazie

Fragmenty rozgrywki i rozmiar gry Dragon's Dogma 2

Podczas kolejnych prezentacji i eventów poświęconych Dragon's Dogma 2 twórcy zaczęli ujawniać coraz więcej szczegółów na temat nadchodzącej produkcji. Pokazano między innymi pierwsze fragmenty rozgrywki oraz zdradzono orientacyjny rozmiar sequela.

Z opublikowanych materiałów wynika, że akcja gry przeniesie graczy do zupełnie nowego, ogromnego świata fantasy. Twórcy obiecują nie tylko większą mapę, ale też znacznie rozbudowany system walki i progresji postaci. Fani mogą spodziewać się wciągającej fabuły osadzonej w mrocznym, średniowiecznym klimacie pierwszej części.

Wrażenia z pierwszych materiałów

Pierwsze materiały z rozgrywki Dragon's Dogma 2 spotkały się z pozytywnym odbiorem fanów, choć pojawiły się również głosy krytyki. Większość sympatyków cyklu chwali oprawę audiowizualną i klimat sequela. Podoba im się również większy, bardziej otwarty świat oraz walka z potężnymi bestiami.

Część obawia się jednak, że twórcom nie uda się powtórzyć sukcesu oryginału. Zarzucają też zbyt małą innowacyjność i zbyt dosłowne trzymanie się sprawdzonych schematów. Mimo tego przeważa optymizm i wiara, że Dragon's Dogma 2 okaże się godnym następcą kultowej już pierwszej części.

Nowy, wysoki standard cenowy kontynuacji

Reżyser Dragon’s Dogma 2 przeprasza fanów za opóźnienie premiery gry

Kolejnym ważnym ogłoszeniem ze strony Capcom była informacja o cenie, jaką będzie kosztowała gra Dragon's Dogma 2. Ku zaskoczeniu fanów, wydawca zdecydował się na dość wysoki, jak na obecne standardy, pułap cenowy na poziomie 79.99 euro.

Decyzja ta wywołała spore kontrowersje i dyskusje wśród społeczności. Część obawia się, że wysoka cena może zniechęcić wielu potencjalnych nabywców. Inni argumentują, że wzrost cen gier był nieunikniony ze względu na rosnące koszty produkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że finalny produkt będzie wart swojej ceny.

Porównanie do innych gier AAA

Cena Dragon's Dogma 2 wpisuje się w obecny trend wzrostu cen największych gier wydawanych przez duże studia. Podobny pułap 70-80 euro osiągają takie hity jak God of War: Ragnarok czy Forspoken. Jednak dla wielu 79.99 euro to ciągle zbyt wysoka kwota jak na grę, która nie należy do największych marek.

Przyszłość pokaże, czy wysoki standard cenowy nie odbije się na sprzedaży i popularności Dragon's Dogma 2. Póki co wśród fanów panują mieszane odczucia co do decyzji wydawcy o ustawieniu tak wysokiej ceny sequela.

Wdzięczność reżysera za wsparcie fanów i CAPCOMu

W wywiadzie udzielonym magazynowi Play reżyser Dragon's Dogma 2 Hideaki Itsuno wyznał, że pragnienie stworzenia kontynuacji miał już wkrótce po premierze pierwszej części. Przez lata powstrzymywało go jednak od realizacji tych planów sceptyczne nastawienie ze strony wydawcy - firmy Capcom.

Sytuacja zmieniła się, gdy Capcom zobaczył nieustające wsparcie i zainteresowanie grą ze strony oddanych fanów. Stało się jasne, że istnieje silne zapotrzebowanie na sequel i w końcu zielone światło dla jego produkcji. Itsuno podkreślił, jak ważna była presja ze strony społeczności.

Chciałem zrobić kontynuację natychmiast po pierwszej części. Przepraszam, że musieliście tyle czekać. Jestem wdzięczny za wsparcie fanów, tych z CAPCOMu również. Nawet nie wiecie, jak bardzo pomogło to w rozwoju projektu.

Wyrazy wdzięczności pokazują, jak istotny dla powstania gry był głos samych graczy. Ich miłość do marki Dragon's Dogma przełożyła się na zielone światło dla kontynuacji od wydawcy.

Sesje burzy mózgów zespołu nad pomysłami do gry

Prace nad Dragon's Dogma 2 trwały kilka lat. Jak zdradził Hideaki Itsuno, dużą rolę w tworzeniu koncepcji gry odegrały liczne sesje burzy mózgów organizowane przez cały zespół deweloperski. To właśnie podczas nich rodziły się najciekawsze i najbardziej szalone pomysły.

Wszyscy członkowie zespołu brali udział w dyskusjach nad kierunkiem rozwoju fabuły, świata, postaci i rozgrywki. Szczególnie kreatywni byli podczas nocnych spotkań, gdy hamulce twórcze zostały nieco poluzowane. Ostatecznie do gry trafiło jak najwięcej spośród tych niezwykłych koncepcji.

Liczba osób w zespole Ok. 120
Czas trwania produkcji Ponad 3 lata
Liczba sesji burzy mózgów Kilkadziesiąt

Dzięki takiej kreatywnej współpracy całego zespołu Dragon's Dogma 2 ma szansę dostarczyć graczom jeszcze więcej zaskakujących pomysłów i rozwiązań niż pierwsza część.

Premiera Dragon's Dogma 2 na PC, PS5 i Xbox Series X|S w marcu 2024

Po wielu miesiącach oczekiwania i spekulacji Capcom ujawnił wreszcie planowaną datę premiery gry Dragon's Dogma 2. Gra zadebiutuje na rynku 22 marca 2024 roku, początkowo tylko na konsolach i PC.

Sequel będzie dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Steam i Epic Games Store. Fani mogą już zaznaczyć tę datę w kalendarzu i rozpocząć odliczanie do powrotu do fantastycznego świata fantasy stworzonego przez Itsuno i jego zespół.

  • Premiera na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S
  • Dostępność na platformach cyfrowych Steam i Epic Games
  • Brak informacji o wersji na konsole poprzedniej generacji

Przed producentami jeszcze intensywny czas pracy, aby dopracować grę przed marcem 2024 roku. Jednak fani już nie mogą doczekać się powrotu do tego epickiego uniwersum fantasy w jeszcze lepszej odsłonie. Data premiery została określona, teraz pozostaje cierpliwie czekać na powrót do Gransys.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem długo wyczekiwaną zapowiedź kontynuacji gry RPG Dragon's Dogma, która miała miejsce w czerwcu 2022 roku. Opisałem entuzjazm fanów, którzy od 11 lat domagali się sequela. Przytoczyłem wypowiedź reżysera Hideaki Itsuno, który przeprosił graczy za tak długi czas oczekiwania. Podsumowałem pierwsze materiały z rozgrywki, pokazujące nowy, ogromny świat. Poruszyłem kwestię wysokiej ceny gry, która wywołała kontrowersje wśród społeczności. Przytoczyłem słowa Itsuno o wdzięczności dla fanów, którzy przyczynili się do powstania sequela. Omówiłem też kreatywny proces developmentu. Na koniec podałem datę premiery wyznaczoną na marzec 2024 roku.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył czytelnikom ciekawych i przydatnych informacji na temat jednej z najbardziej wyczekiwanych gier RPG ostatnich lat. Postarałem się zebrać w jednym miejscu najważniejsze fakty dotyczące produkcji, oczekiwań graczy i planów twórców. Liczę, że treść zainteresowała fanów serii i zachęciła do śledzenia na bieżąco nowości na temat Dragon's Dogma 2 przed premierą w 2024 roku.

Dzięki burzy mózgów i kreatywności całego zespołu Capcom sequel ma szansę zaoferować jeszcze lepszą przygodę niż pierwowzór. Choć premiera za ponad rok, fani już nie mogą się doczekać powrotu do tego epickiego fantasy. Ja również z niecierpliwością wyczekuję Dragon's Dogma 2 i mam nadzieję, że okaże się godnym następcą kultowej już pierwszej części.

Podsumowując, w moim artykule starałem się jak najlepiej zebrać i opisać dotychczasowe informacje na temat jednej z najgorętszych gier 2023 roku. Liczę, że tekst dostarczył czytelnikom sporo ciekawostek i podsycił apetyt na nadchodzącą premierę Dragon's Dogma 2.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły