News

Twórcy The Last of Us Part 2 szykują dokument o procesie powstawania gry

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk15.01.20246 min.
Twórcy The Last of Us Part 2 szykują dokument o procesie powstawania gry

Twórcy ze studia Naughty Dog zapowiedzieli, że opowiadający o kulisach tworzenia The Last of Us dokument „Grounded” doczeka się kontynuacji. W „Grounded 2” dowiemy się więcej o procesie powstawania drugiej części gry. Materiał będzie można obejrzeć na YouTubie oraz w remasterze The Last of Us Part 2, do którego zostanie dodany w jednej z aktualizacji. Dokument poruszy m.in. tematykę crunchu, pracy podczas pandemii oraz kontrowersyjnych decyzji fabularnych.

Zapowiedź drugiej części dokumentu Grounded

Studio Naughty Dog zapowiedziało kontynuację dokumentu „Grounded”, który opowiadał o kulisach powstawania pierwszej części gry „The Last of Us”. W drugiej odsłonie dowiemy się więcej o procesie tworzenia kontynuacji, czyli „The Last of Us Part 2”.

„Grounded 2” zostanie udostępniony po premierze odświeżonej wersji „The Last of Us Part 2 Remastered”. Będzie można go obejrzeć na YouTube lub w samej grze, gdzie pojawi się w ramach aktualizacji.

Twórcy pokazali już zwiastun, z którego wynika, że dokument poruszy kilka ciekawych kwestii. Z pewnością jest na co czekać!

Zakres tematyczny

Co dokładnie obejrzymy w „Grounded 2”? Przede wszystkim twórcy opowiedzą o pracy w studiu w czasie pandemii. Dowiemy się, jak poradzili sobie z wyzwaniami zdalnej współpracy.

Kolejny wątek to przecieki z produkcji gry. Nie obyło się bez nich w przypadku „The Last of Us Part 2”, więc z pewnością będzie o czym opowiadać.

Kulisy powstawania The Last of Us Part 2

Fani z niecierpliwością czekali na kontynuację przygód Joela i Ellie. Produkcja sequela kultowej gry nie należała jednak do najłatwiejszych.

Dowiemy się, jak radzili sobie twórcy w obliczu pandemii COVID-19. Lockdown i praca zdalna na pewno nie ułatwiały zadania.

Z drugiej strony możemy spodziewać się wielu ciekawych anegdot z planu i wywiadów z aktorami odgrywającymi główne role.

Praca aktorów

Aktorzy wcielający się w role Joela i Ellie stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli oddać całą gamę emocji i przeprowadzić postacie przez wymagającą, wielowątkową historię.

Z pewnością będziemy mogli zajrzeć za kulisy tej ciężkiej pracy.

Czytaj więcej: Najlepsze literackie zachwyty w nowym sezonie.

Praca twórców w trakcie pandemii

Pandemia COVID-19 sparaliżowała wiele branż, w tym gaming. Wiele zespołów deweloperskich musiało nagle przestawić się na pracę zdalną.

Z drugiej strony sytuacja z pewnością dostarczyła twórcom gry wielu inspiracji fabularnych i rozwiązań artystycznych.

W dokumencie zobaczymy zarówno wyzwania, jak i kreatywne pomysły zrodzone w tym trudnym okresie.

Najważniejsze jest dobre samopoczucie zespołu. Tylko wtedy możemy stworzyć grę na najwyższym poziomie.

Wyzwania codzienności

Pandemia zmieniła życie codzienne każdego z nas. Deweloperzy z pewnością także zmagali się z wieloma wyzwaniami:

  • Praca i nauka zdalna
  • Opieka nad dziećmi w domu
  • Obawy o zdrowie swoje i bliskich

Mimo tych przeciwności udało im się stworzyć świetną grę. W dokumencie z pewnością nie zabraknie wzruszających historii.

Informacje na temat przecieków z produkcji

Twórcy The Last of Us Part 2 szykują dokument o procesie powstawania gry

Niestety „The Last of Us Part 2” nie uniknęła problemu z przedpremierowymi przeciekami. W sieci pojawiły się m.in. fragmenty rozgrywki oraz informacje na temat fabuły.

Sytuacja była niezwykle stresująca dla twórców gry. Z pewnością w dokumencie nie zabraknie ich komentarzy w tej sprawie.

Data przecieku Rodzaj materiału
Marzec 2020 Filmiki z rozgrywki
Kwiecień 2020 Informacje fabularne

Największy przeciek miał miejsce na około 2 miesiące przed premierą. Wyciekło wtedy bardzo dużo materiałów z gry, w tym kluczowe fragmenty fabuły.

Obawy twórców co do kontrowersyjnych decyzji

Fabuła „The Last of Us Part 2” pełna jest zwrotów akcji, dramatycznych wydarzeń i kontrowersyjnych decyzji bohaterów.

Z pewnością twórcy obawiali się, jak tak odważna historia zostanie przyjęta przez fanów pierwszej części gry.

W dokumencie usłyszymy zapewne o kulisach podejmowania kluczowych decyzji fabularnych i reakcjach zespołu na wieści o niezadowoleniu części graczy.

Dodatek Lost Levels w remasterze gry

Remaster „The Last of Us Part 2” zawierać będzie dodatek „Lost Levels”. Są to usunięte z oryginalnej wersji fragmenty rozgrywki opatrzone komentarzem twórców.

Dzięki temu będziemy mogli zajrzeć do tzw. „kosza” i zobaczyć, jakie pomysły ostatecznie porzucono w trakcie produkcji.

Dodatek idealnie uzupełni treści, które znajdą się w filmie dokumentalnym „Grounded 2”. Razem dadzą pełny obraz powstawania gry.

Zmiany w sferze rozgrywki

Remaster „The Last of Us Part 2” zaoferuje także szereg usprawnień w samej rozgrywce. Na przykład poprawiono system sztucznej inteligencji przeciwników.

Twórcy wprowadzili też dodatkowe opcje dostępności, które pomogą gracze z różnymi dysfunkcjami w pełni cieszyć się produkcją.

Wiele tych zmian z pewnością zainspirowała bezpośrednia reakcja graczy na oryginalną wersję gry. Dokument pokaże zapewne, jak Naughty Dog wykorzystał opinie fanów.

Podsumowanie

W niniejszym artykule omówiono zapowiedź kontynuacji dokumentu „Grounded” studia Naughty Dog. Dowiadujemy się, że film opowie o kulisach powstawania gry „The Last of Us Part 2”. Poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak praca developerów w pandemii, problem przecieków czy kontrowersyjne decyzje fabularne.

Przybliżamy Czytelnikom informacje na temat daty premiery i platform, na których będzie dostępny „Grounded 2”. Wiemy już, że nastąpi to po wydaniu odświeżonej wersji „The Last of Us Part 2” na PS5. Film obejrzymy na YouTubie oraz w samej grze.

Artykuł zawiera również garść szczegółów na temat dodatku „Lost Levels”, który trafi do remastera. Będziemy mogli zobaczyć niewykorzystane pomysły twórców. Przeczytamy także o usprawnieniach w rozgrywce, z myślą o których powstała odświeżona wersja hitu.

Mam nadzieję, że stworzony materiał pozwolił przybliżyć Czytelnikom nadchodzące premiery związane z „The Last of Us”. Zarówno wspomniany dokument, jak i dodatek do gry zapowiadają się niezwykle interesująco dla fanów tytułu studia Naughty Dog.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły