News

Ukryte tajemnice gry Banishers: Duchy Nowego Edenu - zapowiedź fabularna

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak25.01.20246 min.
Ukryte tajemnice gry Banishers: Duchy Nowego Edenu - zapowiedź fabularna

Banishers: Duchy Nowego Edenu to najnowsza gra studia Don't Nod, znanego z takich tytułów jak Life is Strange czy Vampyr. Podczas ostatniej zapowiedzi fabularnej twórcy ujawnili nieco więcej na temat świata gry, postaci i ich historii. Niestety w materiale zabrakło fragmentów samej rozgrywki. Premiera Banishers zaplanowana jest na 13 lutego bieżącego roku na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Gracze z niecierpliwością wyczekują debiutu tej produkcji.

Zwiastun fabularny Banishers

Najnowsza produkcja studia Don't Nod nosi tytuł Banishers: Ghosts of New Eden. Jest to gra RPG akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie fantasy. Twórcy pokazali niedawno zwiastun fabularny, który przybliża nam nieco fabułę i bohaterów.

Dowiadujemy się, że głównymi postaciami są Antea Duarte oraz Red. Mają do odegrania ważną rolę w walce z tajemniczym zagrożeniem nawiedzającym świat. Oprócz nich, poznajemy także inne barwne postaci, które wspierają bohaterów lub stają im na drodze.

Mroczna historia

Z fabuły wyłania się obraz ponurego świata, który przeszedł przez jakąś wielką katastrofę. Ludzie żyją w trudnych warunkach, wciąż zagrożeni przez tajemnicze, nadprzyrodzone siły. Antea i Red dysponują pewnymi mocami, dzięki którym są w stanie stawiać im opór.

Poznajemy więc główny zarys fabuły oraz motywacje bohaterów do walki z nieznanym wrogiem. Zwiastun nie zdradza jednak wielu szczegółów, więc gracze będą musieli sami się o nich przekonać w trakcie rozgrywki.

Nowy świat gry ujawniony

Zwiastun ukazuje też fragmenty samego świata gry, który w dużej mierze przypomina zrujnowane miasto. Mroczne, pozbawione życia ulice i ciemne wnętrza budowli budują ponurą atmosferę. Są też jednak momenty ukazujące piękne, dzikie krajobrazy, więc postapokaliptyczny świat ma wiele warstw.

Twórcy obiecują dalekie wędrówki po tych nieprzyjaznych terenach, pełne przygód i niebezpieczeństw. Najwyraźniej głównymi lokacjami gry będą zrujnowane, opuszczone przez ludzi miasta oraz otaczające je tereny - bory, góry, jeziora. Mimo destrukcji i upadku świat ten widziany z lotu ptaka urzeka swoim pięknem.

Czytaj więcej: Najświeższe zapowiedzi gier indie przed nadchodzącymi The Game Awards

Bohaterowie i ich historie

W materiale promocyjnym poznajemy głównych bohaterów - Anteę i Reda. Dowiadujemy się nieco o ich dramatycznych historiach i mrocznych przeszłościach.

  • Antea Duarte - młoda dziewczyna obdarzona niezwykłymi zdolnościami paranormalnymi
  • Red - tajemniczy mężczyzna dysponujący mocą kontrolowania dusz

Łączy ich wspólny wróg i cel, aby go pokonać muszą zjednoczyć siły. Red sprawia wrażenie opanowanego i pewnego siebie, podczas gdy Antea jest bardziej emocjonalna i impulsywna. Takie połączenie charakterów na pewno zaowocuje ciekawą dynamiką między bohaterami i dialogami pełnymi napięcia.

Oprócz tej dwójki, poznajemy też inne barwne postacie wspierające ich w wyprawach. Pozostaje mieć nadzieję, że te relacje i interakcje będą wciągające i wpłyną na fabułę.

Brak fragmentów rozgrywki

Ukryte tajemnice gry Banishers: Duchy Nowego Edenu - zapowiedź fabularna

Bardzo dużym minusem zwiastuna fabularnego jest brak jakichkolwiek konkretów na temat rozgrywki. Nie wiemy zatem jak będzie wyglądał model walki, eksploracji czy rozwoju postaci.

Walka brak informacji
Eksploracja brak informacji
Rozwój postaci brak informacji

Z jednej strony budowa hype'u na fabule i bohaterach bez ujawniania systemów rozgrywki może podziałać na wyobraźnię. Z drugiej jednak strony gracze oczekiwaliby choćby muśnięcia tematu tego jak w praktyce będzie wyglądała zabawa. W końcu to właśnie rozgrywka i jej jakość są najważniejsze dla powodzenia gry.

Data premiery produkcji

Banishers: Ghosts of New Eden ma ukazać się 13 lutego na:

  • Pecety
  • Konsole PS5
  • Konsole Xbox Series X|S

Mamy więc pewną datę debiutu gry, jednak nie jest znany jej przewidywany czas rozgrywki. Można przypuszczać, że skoro jest to gra akcji RPG, z fabułą i rozwiniętymi postaciami, zajmie około 15-20 godzin ukończenie wszystkich zadań i wątków fabularnych.

Ciekawym szczegółem jest brak informacji na temat wersji na konsole poprzedniej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One. Być może gra jest zbyt zaawansowana technologicznie i potrzebuje mocy nowych, next-genowych maszyn. Ale możliwe też, że wersje na PS4 i Xbox One zostaną zapowiedziane w późniejszym terminie.

Platformy docelowe tytułu

Banishers powstaje z myślą o następujących platformach:

PC
PlayStation 5
Xbox Series X/S

Zatem pecety oraz najnowsze konsole Sony i Microsoftu, które zapewniają większą moc, lepszą grafikę i szybsze ładowanie. Wygląda na to, że twórcy chcą w pełni wykorzystać ich możliwości do stworzenia wciągającego RPG akcji.

Produkcja studia Don't Nod o takim profilu, z rozbudowaną fabułą osadzoną w mrocznym świecie fantasy brzmi obiecująco. Pozostaje mieć nadzieję, że sama rozgrywka i mechanika będą satysfakcjonującej jakości. Przekonamy się już niedługo, bo do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiona została najnowsza produkcja studia Don't Nod - gra akcji RPG zatytułowana Banishers: Ghosts of New Eden. Przybliżono w nim fabułę i bohaterów na podstawie opublikowanego niedawno zwiastuna fabularnego. Zarysowano również mroczny, postapokaliptyczny świat przedstawiony w grze. Niestety w materiale promocyjnym nie pokazano fragmentów rozgrywki.

Wiemy za to, że tytuł zadebiutuje już 13 lutego bieżącego roku na pecetach oraz konsolach nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie podano niestety szacowanego czasu fabularnego. Biorąc pod uwagę gatunek gry i jej klimat, można oczekiwać wciągającej opowieści oscylującej w okolicach 15-20 godzin zabawy. Trzeba przyznać, że zapowiedzi fabularne często nie pokazują zbyt wiele z samej rozgrywki. Mimo to trailer Banishers z pewnością wzbudził zainteresowanie i ciekawość graczy.

Podsumowując, nowa gra studia Don't Nod prezentuje się obiecująco pod względem fabuły, klimatu i oprawy audio-wizualnej. Kluczowe jednak będzie to, jak będzie się w nią po prostu grało, więc w tej kwestii pozostaje zachować cierpliwość do premiery. Jeśli mechanika i system walki okażą się satysfakcjonujące, Banishers może być jedną z ciekawszych tegorocznych premier.

Mam nadzieję, że powyższe podsumowanie artykułu pozwoliło zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat gry Banishers: Ghosts of New Eden. Zachęcam do śledzenia kolejnych wieści w oczekiwaniu na lutowy debiut tego interesującego tytułu od twórców Life is Strange.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły