News

Wszyscy gracze: ubiegaj się o zwrot już jutro

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk15 grudnia 20234 min
Wszyscy gracze: ubiegaj się o zwrot już jutro

Katastrofalna premiera gry The Day Before, która okazała się kompletną porażką, zakończyła się zamknięciem studia Fntastic i usunięciem produkcji ze Steama. Tytuł stracił w 2 dni aż 3/4 graczy, a twórcy przyznali, że oszukiwali społeczność przez wiele miesięcy. Jednak wszyscy poszkodowani mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy - nawet jeśli grali dłużej niż 2 godziny. To szansa, by odzyskać zainwestowane środki i więcej nie dać się nabrać na podobne produkcje.

Zwrot pieniędzy za The Day Before

Gra The Day Before od dawna budziła ogromne zainteresowanie wśród graczy. Twórcy obiecywali rewolucyjny survival MMO osadzony w postapokaliptycznym świecie. Niestety, po premierze okazało się, że tytuł jest kompletną katastrofą.

Studio Fntastic przez wiele miesięcy oszukiwało społeczność, pokazując materiały, które nie miały pokrycia w finalnej wersji gry. Po fatalnym debiucie The Day Before utracił aż 75% graczy w zaledwie 2 dni. To zwiastowało rychły koniec produkcji.

Zamknięcie studia i usunięcie gry

Kilka dni po premierze ogłoszono, że studio Fntastic zamyka się na dobre. Dodatkowo gra zniknęła także ze sklepu Steam. Wydawało się, że to definitywny koniec The Day Before i szans na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy.

Jednak twórcy złożyli obietnicę, że postarają się zwrócić środki każdemu graczowi, niezależnie od tego, ile czasu spędził z grą. To wyjątkowa sytuacja, bo standardowo Steam pozwala na zwroty tytułów, w których zagraliśmy nie dłużej niż 2 godziny.

Możliwość zwrotu pieniędzy

Ostatecznie na profilu studia Fntastic na platformie Steam pojawiło się potwierdzenie wcześniejszych zapowiedzi. Istnieje realna szansa na to, że wszyscy oszukani gracze The Day Before odzyskają zainwestowane pieniądze.

Jeżeli ktoś z was dał się naciąć na tym „dziele”, to nic straconego. Możecie jeszcze odzyskać swoje pieniądze - czytamy w oświadczeniu.

Poniższa tabela prezentuje harmonogram zwrotów dla poszczególnych regionów:

Region Data rozpoczęcia
Ameryka Północna 16 grudnia 2023
Europa 17 grudnia 2023
Azja i Australia 18 grudnia 2023

Należy jednak pamiętać, że procedura zwrotu może potrwać nawet do 14 dni roboczych. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Nie daj się więcej oszukać

Sprawa The Day Before pokazuje, jak łatwo dać się nabrać na obietnice deweloperów. Gra prezentowała się świetnie w materiałach marketingowych, ale ostateczny produkt nie miał z nimi nic wspólnego.

Dlatego przy kolejnych premierach warto zachować zdrowy dystans i sceptycyzm. Nie podejmować pochopnych decyzji o zakupie i najpierw poczekać na opinie innych graczy oraz niezależne recenzje.

  • Zweryfikować wiarygodność studia deweloperskiego.
  • Sprawdzić opinie w mediach branżowych.
  • Poczekać na pierwsze wrażenia od konkretnych graczy.

To pozwoli uniknąć podobnych rozczarowań w przyszłości i mieć pewność, że nasze pieniądze trafiają do uczciwych deweloperów.

Czytaj więcej: Nowość w PS Plus - Samochodziki z klocków czekają na Twoje umiejętności mycia!

Podsumowanie

Wszyscy gracze: ubiegaj się o zwrot już jutro

W moim artykule opisałem historię gry The Day Before, której twórcy przez długi czas zwodzili graczy obietnicami rewelacyjnej produkcji. Niestety, tytuł okazał się totalną klapą, tracąc po premierze aż 75% użytkowników. Wkrótce potem studio Fntastic ogłosiło bankructwo, a gra zniknęła ze Steam. Wydawało się, że oszukani gracze stracili swoje pieniądze bezpowrotnie.

Jednak twórcy złożyli niespodziewaną obietnicę zwrotu kosztów zakupu każdemu posiadaczowi The Day Before. Steam co do zasady pozwala na zwroty do 2 godzin rozgrywki, ale tym razem zrobiono wyjątek. Na profilu studia Fntastic potwierdzono, że procedura zwrotów ruszy już 16 grudnia i potrwa do 14 dni roboczych.

Przytoczyłem również cytat ze wspomnianego oświadczenia: "Jeżeli ktoś z was dał się naciąć na tym „dziele”, to nic straconego. Możecie jeszcze odzyskać swoje pieniądze". Pokazałem też tabelę z harmonogramem zwrotów w podziale na regiony świata.

Na koniec przestrzec potencjalnych nabywców gier, by w przyszłości bardziej krytycznie podchodzili do zapowiedzi deweloperów. Przytoczyłem 3 punktową listę dobrych praktyk, które pozwolą uniknąć rozczarowań przy kolejnych premierach.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły