News

Bloober Team wchodzi na giełdę bez daty premiery remake Silent Hilla 2

Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk10.01.20246 min.
Bloober Team wchodzi na giełdę bez daty premiery remake Silent Hilla 2

Bloober Team zwiększa wartość przed premierą gry Silent Hill 2 mimo braku konkretnej daty jej wydania. Polskie studio z Krakowa specjalizujące się w produkcji gier horror, takich jak Layers of Fear czy The Medium, z powodzeniem zadebiutowało na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Tym samym firma przeniosła się z rynku NewConnect na regularny obrót giełdowy. Zarząd poinformował inwestorów, że notowania spółki rozpoczęły się od wzrostów pomimo braku jasności, kiedy doczekamy się oczekiwanego od lat remake'u kultowej gry z serii Silent Hill.

Bloober Team zwiększa wartość przed premierą gry

Polskie studio Bloober Team rozpoczęło 2023 rok od dużego sukcesu. Firma z Krakowa znana z produkcji horrorów, takich jak Layers of Fear czy The Medium, właśnie przeniosła notowania swoich akcji na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej spółka była notowana na rynku NewConnect, czyli tak zwanej małej giełdzie. Zarząd Bloober Team poinformował, że na rozpoczęcie pierwszej sesji w tym roku akcje firmy znalazły się na plusie.

To duży sukces finansowy dla Bloober Team, który zwiększa wartość spółki przed premierą wyczekiwanej gry. Jednak pomimo tego osiągnięcia nad studiem wciąż ciąży cień niepewności związanej z brakiem konkretnej daty wydania remake'u kultowego Silent Hill 2. Bloober Team odpowiada bowiem za produkcję tego tytułu, o czym wiadomo od dwóch lat, jednak wciąż nie podano daty premiery. Docierające informacje na temat postępów w pracach są bardzo skąpe.

Wyczekiwany remake Silent Hill 2 bez daty

Prezes Bloober Team Piotr Babieno postanowił jednak podzielić się planami studia na najbliższe miesiące. Jak podała Polska Agencja Prasowa, firma zamierza zaprezentować materiały promocyjne dotyczące nadchodzących projektów, w tym tajemniczego Projektu C. Babieno stwierdził, że pierwsza połowa 2023 roku będzie obfitowała w nowe informacje ze strony Bloober Team nie tylko na temat Silent Hill 2, ale także Projektu C oraz dodatkowych niespodzianek.

Studio skomentowało także kwestię braku oficjalnej daty premiery remake'u Silent Hill 2. Babieno wyjaśnił, że kampanią promocyjną zajmuje się wydawca Konami. Bloober Team wierzy, że promocja gry wkrótce się rozpocznie.

Spółka z Krakowa debiutuje na głównej giełdzie

Debiut Bloober Team na głównym parkiecie warszawskiej giełdy to duży prestiż dla polskiego producenta gier. Wcześniej od 2007 roku firma była notowana na rynku NewConnect. Przeniesienie notowań na rynek regulowany to awans świadczący o rosnącej sile i wartości spółki.

Zarząd Bloober Team zakomunikował inwestorom, że notowania akcji studia już na otwarciu pierwszej sesji znalazły się na plusie. Wskazuje to, że rynek pozytywnie ocenił debiut krakowskiej firmy na głównym parkiecie. Awans na rynek regulowany wiąże się ze spełnieniem wyższych wymogów informacyjnych, co powinno zwiększyć transparentność spółki.

Debiut na giełdzie to dla Bloober Team szansa na pozyskanie nowego kapitału na dalszy rozwój. W ostatnich latach firma mocno zainwestowała w zasoby ludzkie i technologiczne, aby produkować gry na miarę światowych hitów. Teraz potrzebuje środków na dokończenie trwających projektów, takich jak wyczekiwany remake Silent Hill 2.

Czytaj więcej: Nowe DLC i tryb hardcore dla Ghostrunner 2 dostępne za darmo!

Zarząd obiecuje nowe informacje o grach

W związku z debiutem Bloober Team na głównej giełdzie, prezes spółki Piotr Babieno podzielił się planami studia na najbliższe miesiące. Jak podała Polska Agencja Prasowa, firma szykuje prezentację materiałów promocyjnych dotyczących nadchodzących gier.

Dotyczyć to ma nie tylko wyczekiwanego od lat remake'u Silent Hill 2, nad którym Bloober Team pracuje od 2019 roku na zlecenie wydawcy Konami. Firma planuje także pokazać nowe materiały z tajemniczego Projektu C oraz innych produkcji, nad którymi trwają obecnie zaawansowane prace.

Babieno zapowiedział, że cały 2023 rok przyniesie regularne informacje i materiały promocyjne prezentujące postępy Bloober Team nad grami z portfolio studia. Ma to zapewnić stały dopływ dobrych wiadomości dla akcjonariuszy oraz fanów gier Bloober Team.

Serial The Medium opóźniony przez strajki w Hollywood

Bloober Team wchodzi na giełdę bez daty premiery remake Silent Hilla 2

Prezes Bloober Team odniósł się także do wcześniejszych planów stworzenia serialu na motywach gry The Medium. Przypomnijmy, że w 2021 roku studio podpisało umowę z hollywoodzką wytwórnią filmową Legendary Pictures na realizację serialowej adaptacji tego horroru.

Jednak jak wyjaśnił Babieno, okres pandemiczny oraz niedawne strajki filmowców w Hollywood opóźniły produkcję. Obecnie sytuacja powoli wraca do normy i prace nad serialem ponownie ruszyły. Bloober Team spodziewa się, że projekt zostanie zrealizowany zgodnie z planem w najbliższych latach.

Serialowa adaptacja gry The Medium to potencjalnie ogromna szansa promocyjna dla Bloober Team. Globalny zasięg platform streamingowych pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców na całym świecie i zachęcić ich do sięgnięcia po gry studia.

Podsumowanie

W artykule omówiono ostatnie sukcesy polskiego studia Bloober Team. Firma zadebiutowała na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, co zwiększyło jej wartość przed premierą nowych gier. Jednak wciąż nie podano daty wydania wyczekiwanego od lat remake'u gry Silent Hill 2. Prezes studia zapowiedział, że w pierwszej połowie 2023 roku pojawią się nowe materiały promocyjne z nadchodzących produkcji Bloober Team.

Przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek to duży prestiż i szansa na pozyskanie nowego kapitału przez spółkę. Debiut został pozytywnie oceniony przez inwestorów. Bloober Team potrzebuje funduszy na dokończenie trwających projektów, w tym wyczekiwanego remake'u Silent Hill 2.

Zaplanowane jest regularne publikowanie materiałów promocyjnych z gier studia, co ma dostarczać dobrych informacji dla akcjonariuszy. Oprócz Silent Hill 2, Bloober Team pracuje też nad tajemniczym Projektem C i innymi produkcjami. Ponadto trwają prace nad serialem na podstawie gry The Medium, który został opóźniony przez problemy w Hollywood.

Podsumowując, artykuł przedstawia aktualną, dobrą kondycję Bloober Team i plany zmierzające do umocnienia pozycji studia jako liczącego się producenta gier na świecie. Najbliższe miesiące przyniosą nowe informacje o wyczekiwanych grach w portfolio firmy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Far Cry 6 na PS4: Szczegółowa recenzja nowej części serii
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Radosław Szewczyk
Radosław Szewczyk

Witaj! Jestem kreatywną duszą o oku do detali i sercu w rękodziełach. Dzielę się nie tylko poradami z zakresu gier, lecz także inspirującymi książkami. Dołącz do mnie w podróży twórczego piękna!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły