News

Czy twórcy Halo Infinite szykują niespodziankę dla fanów serii?

Autor Diana Mazur
Diana Mazur27.11.20235 min.
Czy twórcy Halo Infinite szykują niespodziankę dla fanów serii?

Czy faktycznie twórcy kultowej strzelanki sci-fi Halo Infinite mają w planach coś ekscytującego dla oddanych fanów tej serii gier? Najnowsze doniesienia wskazują, że 343 Industries pracuje obecnie nad tajemniczym, dużym projektem we współpracy z innym studiem.

Kluczowe wnioski:

  • 343 Industries współpracuje z Certain Affinity nad nieujawnionym jeszcze projektem.
  • Firma przeszła niedawno falę zwolnień, ale nadal rozwija Halo Infinite.
  • Poszukiwany jest specjalista do opracowywania nowych trybów multiplayer.
  • Możliwe, że powstaje kolejna odsłona Halo lub duży dodatek fabularny.
  • Premiera Halo Infinite miała problemy, ale ostatecznie gra zebrała dobre oceny.

Współpraca 343 Industries z Certain Affinity nad tajemniczym projektem z uniwersum Halo

343 Industries, studio odpowiedzialne za najnowszą odsłonę kultowej strzelanki Halo Infinite, podjęło współpracę z Certain Affinity nad dużym, ale nieujawnionym jeszcze projektem osadzonym w uniwersum Halo. Jak ujawnił w wywiadzie założyciel Certain Affinity Max Hoberman, trwają obecnie prace nad czterema grami, z których trzy mają być duże, a jedna mniejsza. Jeden z tych dużych projektów realizowany jest właśnie we współpracy z 343 Industries.

Co prawda Hoberman nie zdradził żadnych szczegółów, ale fakt zaangażowania w prace dwóch studiów znanych głównie z marki Halo pozwala przypuszczać, że powstaje kolejna gra osadzona w tym popularnym uniwersum science-fiction. Być może jest to już następna pełnoprawna odsłona cyklu lub rozbudowany dodatek fabularny do Halo Infinite. Trudno oczekiwać bowiem, by 343 Industries angażowało zewnętrznych partnerów przy mniejszych projektach.

Niewielki, 30-osobowy zespół przy tajemniczym projekcie

Co ciekawe, Hoberman wspomina, że nad ich największym obecnie projektem pracuje stosunkowo niewielki zespół, liczący 30-35 osób. To niezbyt dużo, jak na prace nad dużą grą. Być może oznacza to, że Certain Affinity odpowiedzialne jest tylko za jakąś część produkcji, np. tryb sieciowy. Możliwe też, że projekt jest na wczesnym etapie i docelowo zaangażowanych zostanie więcej osób.

343 Industries przeszło falę zwolnień, ale rozwija Halo Infinite

Deveoper Halo Infinite, studio 343 Industries, zostało niedawno dotknięte przez falę zwolnień, jaka przeszła przez branżę gier. Niestety skala redukcji zatrudnienia była w ich przypadku bardzo duża, co początkowo wzbudzało obawy o dalszy los ich flagowego tytułu. Jednak mimo osłabienia, 343 Industries wciąż aktywnie rozwija Halo Infinite.

Potwierdza to choćby fakt opublikowania na stronie Microsoftu oferty pracy na stanowisko specjalisty od trybów sieciowych. Poszukiwana osoba ma odpowiadać za dodawanie nowych playlist i modułów do trybu Forge, przygotowanego przez społeczność graczy. To jasno pokazuje, że Halo Infinite wciąż pozostaje głównym obszarem zainteresowania 343 Industries.

Trudno przewidzieć, jak zwolnienia wpłyną na tempo prac i jakość nowej zawartości. Na ten moment wygląda jednak na to, że kluczowe systemy nadal działają i gra będzie rozwijana dalej. Być może jednak dodatkowe wsparcie ze strony Certain Affinity pozwoli utrzymać satysfakcjonujące tempo aktualizacji.

Czytaj więcej: GTA VI bez Social Clubu? Nowe doniesienia na temat trybu online

Nowe playlisty i moduły dla trybu Forge wkrótce trafią do Halo Infinite

Wspomniane wcześniej ogłoszenie o pracę potwierdza, że w planach jest dostarczenie graczom nowych playlist i modułów do popularnego trybu Forge. Daje on niezwykle szerokie możliwości modyfikacji i tworzenia własnych map oraz mini-gier w ramach Halo Infinite.

Odpowiedzialny będziesz za pomoc w wynajdowaniu, sprawdzaniu i dodawaniu treści do playlist trybu Forge stworzonego przez społeczność. Będziesz bezpośrednio współpracować z innymi osobami odpowiedzialnymi za treści do trybu Forge, aby upewnić się, że te doświadczenia spełnią oczekiwania.

Nowa zawartość tworzona przez graczy cieszy się ogromną popularnością, więc dalsze rozwijanie możliwości Forge powinno spotkać się z entuzjazmem fanów. Szczególnie cenne jest tutaj bezpośrednie wsparcie i zaangażowanie twórców gry, którzy pomogą wybrać i udostępnić najlepsze pomysły miłośników Halo Infinite.

Premiera Halo Infinite z wieloma problemami, ale ostatecznie ciepłe przyjęcie

Czy twórcy Halo Infinite szykują niespodziankę dla fanów serii?

Przygody Master Chiefa powróciły po latach nieobecności za sprawą Halo Infinite, które początkowo spotkało się z mieszanym odbiorem. Produkcja i premiera tytułu były wyjątkowo długie i nieobeszło się bez problemów. Ale ostatecznie deweloperom udało się dopracować grę i zebrać pozytywne oceny.

Jak zauważył popularny twórca internetowy Smuggler, Halo Infinite to najlepsza strzelanka, w jaką grał od lat. Chwalił on głównie starannie zaprojektowaną rozgrywkę i udoskonalony system poruszania się. Gra spotkała się także ze świetnym przyjęciem ze strony większości krytyków i graczy.

Nie obeszło się jednak bez kontrowersji związanych z trybem sieciowym, brakiem kampanii kooperacyjnej i zbyt wolnym tempem dodawania nowej zawartości. Ale wygląda na to, że przynajmniej ten ostatni problem uda się rozwiązać dzięki współpracy z Certain Affinity.

Podsumowanie

Halo Infinite spotkało się z doskonałym przyjęciem ze strony graczy i krytyków po napotkaniu początkowych problemów. Ta najnowsza odsłona przygód Master Chiefa oferuje świetnie zaprojektowaną rozgrywkę i ulepszony system poruszania się, przywołując wspaniałe wspomnienia dla fanów serii. Niestety dostarczanie nowej zawartości początkowo szło opornie, a opóźnienia spotkały też tryb kooperacji i sieciowy. Sytuację 343 Industries, dewelopera gry, dodatkowo skomplikowała fala zwolnień. Mimo to trwają dalsze prace nad rozwojem Halo Infinite, a gracze mogą spodziewać się nowych playlist, modułów do Forge i być może niespodzianki w postaci kolejnej produkcji z tego uniwersum.

O dalszych losach marki Halo dowiemy się zapewne więcej w nadchodzących miesiącach. Na ten moment wszystko wskazuje, że pomimo problemów studio 343 Industries nie rezygnuje z rozwijania swojego flagowego tytułu. Być może uda im się nawet zaskoczyć fanów czymś zupełnie nowym we współpracy z Certain Affinity. Przekonamy się wkrótce, ale na pewno warto śledzić na bieżąco wszelkie informacje z obozu twórców Halo Infinite.

Miejmy nadzieję, że mimo wymagających okoliczności deweloperom uda się podtrzymać entuzjazm graczy i jakość nowych treści. Halo Infinite pokazało, że ta marka wciąż ma w sobie spory potencjał. Oby udało się go w pełni wykorzystać w kolejnych aktualizacjach i być może także nowych grach osadzonych w tym kultowym sci-fi świecie.

Trzymamy kciuki za 343 Industries i nie możemy się doczekać, co przyniosą nam nadchodzące miesiące. A nuż doczekamy się niespodzianki dla fanów Halo w postaci kolejnej pełnoprawnej odsłony lub dużego dodatku fabularnego? O tym przekonamy się już wkrótce.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
  2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
  3. Far Cry 6 na PS4: Szczegółowa recenzja nowej części serii
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły