Książki

Książka Siedem sióstr - Lucinda Riley, 7 sióstr

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak07.01.202410 min.
Książka Siedem sióstr - Lucinda Riley, 7 sióstr

Siedem sióstr książka to bestsellerowa seria powieści obyczajowo-familijnych autorstwa brytyjskiej pisarki Lucindy Riley. Cykl składa się z siedmiu tomów, z których każdy opowiada losy jednej z tytułowych sióstr adoptowanych z różnych stron świata. Główną bohaterką jest Maia D'Aplièse, która po śmierci ojca odkrywa tajemnicę swojego pochodzenia i wyrusza w podróż życia, by odnaleźć swoje korzenie.

Kluczowe wnioski:
 • Książka opowiada historię siedmiu adoptowanych sióstr, z których każda reprezentuje jedną "siostrę" gwiazdę z konstelacji Plejad.
 • Bohaterki poszukują swoich korzeni i odkrywają niezwykłe historie swoich przodków.
 • Seria zawiera wątki obyczajowe, historyczne i romanse, które wciągają i wzruszają.
 • Styl autorki jest lekki i przyjemny, a fabuła wciąga od pierwszych stron.
 • Książka polecana miłośnikom powieści z rodzaju "saga rodzinna".

Genealogia sióstr w książce

Siedem sióstr książka to przede wszystkim opowieść o siedmiu adoptowanych siostrach, które odkrywają tajemnicę swojego pochodzenia. Każda z nich reprezentuje jedną z sióstr Plejad z mitologii greckiej. Poznajemy historię rodu D’Aplièse i losy poszczególnych bohaterek, które próbują odnaleźć swoje korzenie.

Główną bohaterką jest Maia D’Aplièse. Po śmierci ojca, słynnego biznesmena Pa Salta, Maia dowiaduje się, że jest adoptowana. Otrzymuje tajemniczy liścik, który prowadzi ją do posiadłości nad jeziorem Genewa. Tam poznaje prawdę o swoim pochodzeniu i postanawia odnaleźć pozostałe adoptowane siostry.

Poszukiwania sióstr z książki

Okazuje się, że każda z sióstr została adoptowana z innego kraju i kontynentu. Maia rusza w podróż życia, by je odszukać. W tej misji pomaga jej młodsza siostra Ally. Razem przemierzają Europę, Amerykę Południową i Australię, szukając tropów przeszłości sióstr.

Siedem sióstr to niezwykle barwna i wciągająca opowieść łącząca losy kilku pokoleń. Jest tu miejsce zarówno na wielką miłość, jak i dramatyczne wydarzenia. Każda z sióstr ma inny temperament i osobowość. Łączy je chęć poznania prawdy o swoim pochodzeniu.

Historia Maia D'Aplièse w Siedem sióstr

Bohaterką, z którą najbardziej się utożsamiamy jest Maia D’Aplièse. Poznajemy ją jako młodą dziewczynę mieszkającą w londyńskiej dzielnicy Hampstead. Wychowana w zamożnej rodzinie, prowadzi beztroskie życie. Wszystko zmienia się, gdy umiera jej ojciec.

Maia dostaje list, w którym padają zaskakujące słowa: „jesteś jedną z siedmiu sióstr”. Okazuje się, że została adoptowana w niemowlęctwie. Postanawia poznać prawdę o swoim pochodzeniu. Udaje się nad Jezioro Genewskie, do rezydencji należącej niegdyś do jej biologicznej babki - Anny.

Nie jesteście sierotami. Jesteście moimi wnuczkami - mówi tajemnicza kobieta imieniem Adriana.

W willi spotyka Adriannę, swoją ciotkę. Od niej Maia dowiaduje się o istnieniu sześciu sióstr: Ally, Star, CeCe, Tiggy, Elektry i Merope. Każda z nich została adoptowana do innej rodziny i kraju. Maia postanawia je odnaleźć.

Poszukiwania sióstr Maia

Pierwszą odnalezioną siostrą jest młodsza od Mai Ally, mieszkająca w Nowym Jorku. Razem ruszają w świat, by odszukać pozostałe siostry. Ich podróż jest pełna zwrotów akcji, niespodziewanych wydarzeń i wzruszeń. Odkrywają nie tylko losy sióstr, ale całe pokolenia ich przodków.

Siostry okazują się bardzo zżyte, mimo że dzielą je lata rozłąki. Łączy je chęć poznania prawdy. Każda z nich ma inny charakter i temperament. Wspólnie przeżywają niesamowitą przygodę odkrywania rodzinnych tajemnic.

Czytaj więcej: Byłam żoną szejka z Dubaju. Niesamowita historia mojego życia w luksusie

Losy Ally D'Aplièse z tomu drugiego

Druga część cyklu pt. „Córka mgły” koncentruje się na losach Ally (Alexandry) D’Aplièse. Jest ona młodszą, przyrodnią siostrą Maii. Poznajemy ją jako 19-latkę studiującą muzykę w Nowym Jorku.

Ally została wychowana przez ojca, słynnego gitarzystę. Jej matka zginała tragicznie, gdy dziewczynka miała zaledwie kilkanaście miesięcy. Ojciec nigdy nie mówił o swojej zmarłej żonie ani o adopcji Ally. Dziewczyna nic nie wie o swoich biologicznych rodzicach.

Ally D'Aplièse 19 lat Nowy Jork
Wychowana przez ojca Studiuje muzykę Nie zna prawdy o pochodzeniu

Sytuacja zmienia się, gdy Ally niespodziewanie odwiedza starsza siostra Maia i opowiada niezwykłą historię o przodkach sióstr D’Aplièse. Ally dołącza do Maii w poszukiwaniu pozostałych sióstr. Odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu i dziedzictwie rodu D’Aplièse.

Poszukiwania tożsamości

Podróż Ally do przeszłości jest niezwykle wzruszająca i pełna zwrotów akcji. Poznajemy dramatyczne losy jej matki oraz całej rodziny. Okazuje się, że każda z sióstr dźwiga bagaż bolesnych doświadczeń. Mimo to potrafią się zjednoczyć i wspierać w odkrywaniu prawdy.

Ally przechodzi swoistą metamorfozę z beztroskiej studentki w młodą kobietę świadomą dziedzictwa przodków. Jej muzyka zyskuje nowy, głębszy wymiar. Dziewczyna znajduje sens życia w poznawaniu historii sióstr D’Aplièse.

Przeznaczenie Star D'Aplièse w trzeciej części

Książka Siedem sióstr - Lucinda Riley, 7 sióstr

Trzeci tom cyklu nosi tytuł „Siostra znad morza” i opowiada historię Star D’Aplièse. Jest ona trzecią odnalezioną siostrą - pochodzi z Islandii. Ma darem jasnowidzenia i potrafi komunikować się z zaświatami.

Star od dziecka wychowywała się wśród fiordów Islandii, w otoczeniu dzikiej natury. Jej przybrana matka chrzestna nauczyła ją islandzkich tradycji, opowieści o elfach i trollach. Star potrafiła przepowiadać przyszłość i porozumiewać się z duchami.

Kiedy Maia i Ally przybywają na Islandię, Star już wie, po co one przyjechały. Czuła, że jej siostra jest na drodze do odnalezienia jej. Gdy dziewczyny spotykają się po raz pierwszy, czują głęboką więź. Wyruszają we trójkę kontynuować poszukiwania pozostałych sióstr D’Aplièse.

 • Star ma dar jasnowidzenia i komunikacji z zaświatami
 • Wychowywała się wśród fiordów Islandii, w zgodzie z naturą

Przeznaczeniem Star jest poznanie prawdy

Okazuje się, że umiejętności Star nie są przypadkowe. Dziewczyna jest medium, które potrafi łączyć świat żywych ze światem zmarłych. Jej zadaniem jest komunikowanie się z duchami przodków sióstr i poznanie całej prawdy o historii rodu D’Aplièse.

Dzięki darowi Star siostry poznają nieznane fakty ze swojej przeszłości. Star dowiaduje się o swoim prawdziwym przeznaczeniu jako medium. Jej rola jest kluczowa dla odkrycia całej prawdy przez rodzinę D’Aplièse.

Historia Star pokazuje, że nawet najdziwniejszy dar może okazać się przeznaczeniem, jeśli pozwoli ci zrozumieć swoją tożsamość i pomóc bliskim. Star akceptuje swój dar i z pasją podąża ścieżką, którą wytyczyły jej przodkinie D’Aplièse.

Cel tańca Cinny March w Córce fortuny

Córka fortuny to czwarty tom cyklu opowiadający o losach Cinny March, piątej z sióstr adoptowanych w różnych stron świata. Wychowywała się w Madrycie u boku słynnej tancerki flamenco La Candeli. Tańczyła od najmłodszych lat.

Cinnę jako dziecko adoptowała bezdzietna para: policjant Maldo i tancerka flamenco La Candela. Dziewczynka dorastała w rytmie muzyki i tańca, nie wiedząc nic o swoim biologicznym pochodzeniu. Flamenco było jej pasją.

Cinna March Flamenco od dziecka Hiszpania
Adoptowana przez parę artystów Nie zna prawdy o pochodzeniu Pasją jej życia taniec

Gdy do Madrytu przyjeżdżają Maia, Ally i Star, aby odnaleźć kolejną siostrę, Cinna nie może w to uwierzyć. Jej świat wywraca się do góry nogami. Postanawia jednak poznać prawdę o sobie. Wyrusza z siostrami do Argentyny szukać kolejnej adoptowanej siostry - Merope.

Odnalezienie siebie poprzez taniec

Okazuje się, że flamenco było przeznaczeniem Cinny nie bez przyczyny. W Argentynie dziewczyna poznaje historię swojej prababki - tancerki Carmen. Dzięki niej Cinna odnajduje siebie na nowo - już nie jako sierota bez korzeni, ale dziedziczka wielkiego rodu artystów i tancerzy D’Aplièse.

Pasja do tańca pozwala Cinnie zrozumieć, kim naprawdę jest i do kogo należy. Flamenco staje się dla niej sposobem na wyrażenie uczuć, emocji i poszukiwania własnej tożsamości. Na nowo definiuje swoje życie - już nie jako sierota, ale pełnoprawna dziedziczka rodu D’Aplièse.

Powieść Marina w Szóstej siostrze

Szósta część cyklu nosi tytuł „Atlas chmur” i opowiada historię szóstej adoptowanej siostry - Mariny (Merope). Wychowywała się w Argentynie na winnicy swoich przybranych rodziców. Uwielbiała czytać książki i pisać opowiadania.

Marina została adoptowana jako niemowlę przez bezdzietną parę: Emilio i Franciszkę Ruiz. Dorastała w winnicy La Disciplina, położonej w andyjskich górach. Uwielbiała pomagać Franciszce w spisywaniu przepisów kulinarnych. Sama z powodzeniem pisała krótkie opowiadania.

Marina (Merope) Uwielbia pisać Wychowała się na winnicy
Nie zna prawdy o pochodzeniu Kocha gotować Marzy jej się kariera pisarki

Gdy Maia, Ally, Star i Cinna przyjeżdż

Podsumowanie

Siedem sióstr książka to przede wszystkim niezwykła opowieść o siedmiu adoptowanych siostrach, które szukają prawdy o swoim pochodzeniu. Poznajemy losy rodziny D’Aplièse i historie poszczególnych bohaterek, reprezentujących konstelację Plejad. Jest to wciągająca saga z elementami romansu, dramatu i historii, która porusza i wzrusza.

Kluczową postacią cyklu jest Maia D’Aplièse, która po śmierci ojca dowiaduje się, że jest adoptowana. Rozpoczyna poszukiwania pięciu sióstr: Ally, Star, CeCe, Tiggy i Elektry. W tej niebezpiecznej misji pomaga jej młodsza siostra Ally. Razem odkrywają niezwykłe, często dramatyczne historie sióstr.

Każda z bohaterek Lucinda Riley siedem sióstr ma inny charakter i losy. Łączy je chęć odnalezienia swoich korzeni i zrozumienia, kim naprawdę są. Przechodzą swoistą metamorfozę z zagubionych dziewcząt w młode kobiety świadome swojego dziedzictwa. Siłą 7 sióstr jest rodzinne przeznaczenie.

Seria książka siedem sióstr to pozycja obowiązkowa dla miłośników wielopokoleniowych sag rodzinnych. Wciągająca fabuła, barwne bohaterki i niezwykłe tajemnice przeszłości sprawiają, że czytelnik pochłania kolejne tomy, pragnąc poznać finał tej niezwykłej opowieści.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły