Książki

Książki Wojciecha Chmielarza

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak30 stycznia 20247 min
Książki Wojciecha Chmielarza

Wojciech Chmielarz książki to fascynujące reportaże i opowieści podróżnicze polskiego dziennikarza i pisarza. W swoich licznych publikacjach przedstawia barwne historie napotkanych ludzi, ciekawe miejsca i niezwykłe zdarzenia. Sięgając po jego książki, przeniesiemy się w odległe zakątki świata i poznamy jego mieszkańców. Lektura pełna przygód, humoru i refleksji.

Kluczowe wnioski:
 • Książki Chmielarza to pasjonujące reportaże z podróży po świecie
 • Przedstawia w nich barwne historie napotkanych ludzi
 • Opisuje niezwykłe miejsca i zdarzenia
 • Lektura pełna przygód, humoru i refleksji
 • Pozwalają przenieść się w odległe zakątki świata

Książki reporterskie Chmielarza

Wojciech Chmielarz jest autorem wielu pasjonujących książek reporterskich, łączących w sobie cechy reportażu, podróży i opowieści przygodowej. W swoich licznych publikacjach przedstawia barwne historie napotkanych ludzi, ciekawe miejsca i niezwykłe zdarzenia. Książki te czyta się jednym tchem!

Jedną z najbardziej znanych książek reporterskich Chmielarza jest „Ścigani przez Boga. Reportaż z wyprawy przez Afrykę” z 2006 roku. To pasjonująca i pełna zwrotów akcji opowieść o wyprawie dwóch Polaków przez Czad, Sudan i Egipt. Autor barwnie opisuje napotkane po drodze plemiona, ich zwyczaje i codzienne życie.

Kolejną głośną pozycją jest „Dżihadista z wyboru” z 2017 roku. Reportaż ten przedstawia losy Polki, która przystała do dżihadystów i opowiada się po stronie tzw. Państwa Islamskiego. Książka wzbudziła spore kontrowersje i dyskusje w polskich mediach.

Nagradzane reportaże podróżnicze

W 2018 roku ukazała się książka „Gringo wśród dzikich plemion”, będąca zbiorem reportaży z Ameryki Południowej. Za tę pozycję Chmielarz otrzymał prestiżową Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Rok później na rynek trafiła kolejna świetnie przyjęta przez czytelników i krytyków książka „Czarnobyl. Powrót”, opisująca ponowną podróż autora do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, tym razem po latach od katastrofy elektrowni atomowej.

Reportaże i podróże Chmielarza

Choć na swoim koncie ma też powieści sensacyjne, to właśnie reportaże podróżnicze Chmielarza cieszą się największą popularnością i uznaniem czytelników. Autor ma niezwykły talent do barwnego opisywania egzotycznych i niebezpiecznych miejsc oraz snucia wciągającej opowieści.

Niezwykle ciekawie przedstawia też losy napotkanych postaci – zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Brawurowo kreśli ich portrety psychologiczne, nie unikając przy tym kontrowersji. Dzięki temu reportaże nabierają tempa i stają się jeszcze bardziej pasjonujące.

Chmielarz doskonale łączy w reportażach element informacyjny z rozrywkowym. Czytelnik nie tylko poszerza swoją wiedzę o świecie, ludziach i kulturach, ale także świetnie się przy tym bawi. Lektura tych książek to prawdziwa intelektualna uczta.

Najlepsze są reportaże, które czyta się jednym tchem, nie mogąc oderwać od kart książki. Te od Wojciecha Chmielarza właśnie takie są.

Nagradzane reportaże z Czarnobyla i Ameryki Płd.

Największe uznanie zdobyły reportaże podróżnicze Chmielarza opisujące jego wyprawy do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia oraz przez dzikie plemiona Ameryki Południowej. Oba te tytuły – „Czarnobyl. Powrót” i „Gringo wśród dzikich plemion” – zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami literackimi.

Świadczy to o niezwykłym talencie autora do przedstawiania odległych i egzotycznych zakątków świata, a także do wciągającego opowiadania o losach ich mieszkańców. Te dwie pozycje uznawane są za najlepsze reportaże podróżnicze w dorobku Chmielarza.

Czytaj więcej: Katarzyna Puzyńska - poznaj książki autorki bestsellerowych powieści

Najlepsze książki Chmielarza

Trudno jednoznacznie wskazać, które książki Chmielarza są najlepsze, bowiem każda z nich to istna perełka gatunku reportażu podróżniczego. Można jednak wyróżnić te pozycje, które zdobyły największe uznanie czytelników i krytyków:

 • „Ścigani przez Boga. Reportaż z wyprawy przez Afrykę”
 • „Czarnobyl. Powrót” - Nagroda Kapuścińskiego

Obie te książki uznawane są za majstersztyki reportażu podróżniczego. Czytając je, przenosimy się w odległe zakątki świata, poznając ich mieszkańców, kulturę i historię tych miejsc. Lektura wciąga i nie pozwala oderwać się od kart książki od pierwszej do ostatniej strony.

Nowości książkowe Chmielarza

Książki Wojciecha Chmielarza

Wojciech Chmielarz wciąż aktywnie pisze i publikuje nowe książki. W 2020 roku ukazał się jego najnowszy reportaż pt. „Korea Północna. Zakazane Oblicze”, opisujący podróż autora do tajemniczego państwa Kim Dzong Una.

Jak zapewniają wydawcy, jest to pozycja równie dobra i pasjonująca jak wcześniejsze książki dziennikarza. Barwnie przedstawia życie zwykłych Koreańczyków, opisuje kontrowersyjny i niepokojący system polityczny tego kraju, a także stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące północnokoreańskiego programu atomowego.

Trudno na razie przewidzieć, czy nowy reportaż Chmielarza z Korei Północnej zdobędzie podobne uznanie, co jego poprzednie dzieła. Jeśli jednak przyjrzeć się dotychczasowej twórczości autora, można śmiało założyć, że tak właśnie będzie.

Ulubione książki czytelników

Wśród ulubionych książek czytelników twórczości Wojciecha Chmielarza znajdują się przede wszystkim jego reportaże podróżnicze, takie jak:

Tytuł Rok wydania
„Ścigani przez Boga...” 2006
„Gringo wśród dzikich plemion” 2018
„Korea Północna...” 2020

To właśnie te pozycje najczęściej polecane są innym miłośnikom reportaży podróżniczych. Świadczy to o tym, że Chmielarz doskonale odnajduje się w gatunku barwnej i wciągającej opowieści z egzotycznych zakątków świata.

Polecamy bestsellery Chmielarza

Wśród najchętniej czytanych i kupowanych książek Chmielarza znajdują się przede wszystkim:

 • „Ścigani przez Boga...” - bestseller 2006 roku
 • "Czarnobyl. Powrót" - Nagroda Kapuścińskiego, najlepiej sprzedający się reportaż 2018 roku

Obie te pozycje przez długi czas utrzymywały się na szczytach list bestsellerów reportażu podróżniczego. Świadczy to o wyjątkowym talencie Chmielarza do porywającego opowiadania i niezwykłej umiejętności przyciągania czytelników.

Sięgając po bestsellery Chmielarza mamy zagwarantowaną świetną, pełną przygód i zwrotów akcji lekturę, która na długo pozostanie w pamięci. Gorąco polecamy!

Podsumowanie

Wojciech Chmielarz należy do czołówki polskich reporterów i autorów reportaży podróżniczych. Jego książki łączą w sobie cechy pasjonującej opowieści przygodowej, barwnego reportażu i fascynującej podróży w nieznane. Sięgając po publikacje Chmielarza, z pewnością nie będziemy się nudzić.

Największą sławę przyniosły mu reportaże z Afryki, Ameryki Południowej i Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Autor ma niezwykły talent do opisywania egzotycznych destynacji, przedstawiania losów ich mieszkańców i snucia barwnej, trzymającej w napięciu opowieści. Jego książki nagradzane były prestiżowymi nagrodami literackimi.

Choć na koncie ma też powieści sensacyjne, to właśnie reportaże podróżnicze Chmielarza cieszą się największą popularnością i uznaniem czytelników. Autor wciąż publikuje nowe pozycje - ostatnio ukazał się jego reportaż z tajemniczej Korei Północnej. Jak przystało na utalentowanego reportera - z pewnością warto zapoznać się z tą lekturą.

Podsumowując, książki Chmielarza to prawdziwa gratka dla miłośników reportaży, podróży i dobrej literatury. Gorąco polecamy sięgnąć po jego publikacje! To gwarancja świetnej zabawy, poszerzenia horyzontów i wzruszeń na każdej stronie.

Najczęstsze pytania

Wojciech Chmielarz jest autorem wielu świetnie przyjętych reportaży podróżniczych, m.in. "Ścigani przez Boga", "Gringo wśród dzikich plemion", "Korea Północna. Zakazane oblicze" oraz "Czarnobyl. Powrót". Ma na koncie również powieści sensacyjne.

Do najsłynniejszych publikacji Chmielarza należą "Ścigani przez Boga" - reportaż z afrykańskiej wyprawy oraz "Czarnobyl. Powrót" - nagrodzona za reportaż literacki pozycja opisująca powtórną podróż do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Reportaż "Czarnobyl. Powrót" otrzymał prestiżową Nagrodę Kapuścińskiego, a pozycja "Gringo wśród dzikich plemion" została uhonorowana Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Reportaże Chmielarza opisują jego liczne podróże po Afryce, Ameryce Południowej, Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia oraz Korei Północnej. Przedstawia w nich losy napotkanych ludzi, historię tych miejsc oraz własne przygody.

Książki Chmielarza to świetna lektura dla miłośników reportaży i podróży. Autor ma niezwykły talent do barwnego opisywania świata, a jego reportaże są pasjonujące i trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
 2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
 3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
 4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły