News

Nowy Tytuł A Plague Tale: Requiem na horyzoncie po sprzedaży 3 milionów egzemplarzy

Autor Diana Mazur
Diana Mazur22.05.20245 min.
Nowy Tytuł A Plague Tale: Requiem na horyzoncie po sprzedaży 3 milionów egzemplarzy

A Plague Tale: Requiem – nowy tytuł w bestsellerowej serii przygodowych gier akcji o walce między ludźmi a plagą szczurów – jest już na horyzoncie po znakomitej sprzedaży ponad 3 milionów egzemplarzy pierwszej części. Fani z niecierpliwością wyczekują kolejnej odsłony, która ma zaoferować jeszcze bardziej wciągającą rozgrywkę, dopracowaną fabułę i oszałamiającą grafikę w oparciu o nowy zaawansowany silnik.

Kluczowe wnioski:
 • Ogromny sukces pierwszej części "A Plague Tale: Innocence" zaowocował natychmiastową decyzją o stworzeniu sequelu.
 • Deweloperzy obiecują lepszą optymalizację, więcej grywalności i bardziej dopracowaną historię w stosunku do poprzednika.
 • Oczekuje się znaczącej poprawy oprawy wizualnej dzięki wykorzystaniu nowego silnika graficznego.
 • Gra ma zyskać jeszcze większe uznanie krytyków i nagrody dzięki innowacyjnej mechanice rozgrywki.
 • Społeczność graczy z ogromnym entuzjazmem wyczekuje premiery kontynuacji bestsellerowego hitu.

Sukces "A Plague Tale: Requiem" - Milionowy Fenomen

Szok i niedowierzanie ogarnęły niejednego gracza, gdy twórcy "A Plague Tale: Innocence" ogłosili, że ich mroczna opowieść o walkach z plagą szczurów sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Sukces ten był zaskoczeniem dla całej branży, a fani nie mieli wątpliwości - musi powstać sequel! I tak oto na horyzoncie wyłania się "A Plague Tale: Requiem", nowa odsłona bestsellerowej serii przygodowych gier akcji.

Osiągnięcie tak imponującej liczby sprzedanych kopii przez niezależne studio Asobo zdecydowanie nie jest czymś powszechnym. Zwłaszcza że opowieść o rodzeństwie Amicii i Hugo walczącym o przetrwanie w czasach Czarnej Śmierci była ich debiutanckim projektem na rynku gier AAA. Niemniej jednak, złożona na zwiastunach i recenzjach obietnica wciągającej fabuły oraz innowacyjnej mechaniki opartej na stealth-akcji z użyciem świateł i wykorzystaniem mrocznych cieni, aby unikać niebezpiecznych szczurów, doskonale się spełniła.

Wskutek tak miażdżącego sukcesu, postanowiono pójść za ciosem i tchnąć w sagę nowe życie. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do pierwszej części, która zaskakiwała świeżością, przed twórcami stoi nie lada wyzwanie – jak przebić poprzednika i zachwycić nie tylko nowych, ale i stałych fanów serii? Jak podnieść poprzeczkę i tchnąć w "A Plague Tale: Requiem" tę samą magię, która zauroczyła miliony graczy na całym świecie?

 • Zamiast kontynuacji, zaoferować graczom prawdziwą rewolucję w obrębie gatunku, łącząc najlepsze elementy poprzedniej odsłony z zupełnie nowymi pomysłami.
 • Postawić na całkowicie nową oprawę wizualną wykorzystującą najnowocześniejszy silnik graficzny dla wyjątkowych doznań.
 • Stworzyć bardziej złożoną, urzekającą fabułę utkaną z mitologii i historycznych faktów.
 • Znacząco zwiększyć skalę rozgrywki, oferując przy tym więcej swobody działania i różnorodności.
 • Zadbać, by nowa mechanika była tak samo angażująca, a walka z plagą - równie przerażająca i emocjonalna.

Nowa Era Przygodowej Gry Akcji z Plagą Szczurów

Wraz z premierą "A Plague Tale: Requiem" na dobre rozkwitnie nowa era przygodowych gier akcji, które w doskonały sposób łączą elementy typowe dla gatunku z kameralną opowieścią na tle burzliwych wydarzeń historycznych. Doskonałym przykładem jest pierwsza odsłona serii, która przeniosła graczy w sam środek pandemii Czarnej Śmierci w XIV-wiecznej Francji. W jej sequelu twórcy obiecują jeszcze więcej zwrotów akcji, wzruszeń oraz nieoczekiwanych niespodzianek.

W czasach, gdy wiele czołowych produkcji przemysłu gier zdaje się powielać te same sprawdzone schematy w poszukiwaniu komercyjnego sukcesu, świeżość oraz oryginalność została zastąpiona bezpiecznym recyklingiem pomysłów. Właśnie dlatego cykl "A Plague Tale" wyróżnia się na tle konkurencji, łamiąc konwencje i oferując zupełnie nową jakość rozgrywki, która zarazem intryguje, jak i przekracza granice tego, co dotychczas uważano za standardy gatunku.

Kluczem do sukcesu pierwszej części było stworzenie klimatycznej, mrocznej opowieści paradoksalnie pełnej ciepła i humoru. W połączeniu z zaskakującą mechaniką ukrywania się przed plagą szczurów poprzez świetlne pułapki oraz elementami zręcznościowymi, gra okazała się nie tylko nieliniową, lecz także wciągającą przygodą angażującą na wielu płaszczyznach. Teraz nadszedł czas, by rozwinąć te fundamenty i wzbić się na wyżyny sztuki gier wideo.

Czytaj więcej: Rewelacyjny pomysł Japończyków! Gwiazdka z nieba na zamówienie.

Rozwój Sequelu w Oparciu o Sprzedaż Poprzedniczki

Wielu ekspertów branży bacznie śledziło poczynania studia Asobo zarówno przed, jak i po premierze "A Plague Tale: Innocence", licząc na to, że gra ta odniesie komercyjny sukces na miarę swojej wysokiej jakości. O ile powszechnie spodziewano się pozytywnych recenzji, to jednak nikt nie mógł przewidzieć, że relatywnie mało znana marka zwycięsko podbije serca milionów graczy na całym świecie.

Odkąd ujawniono informację o znakomitej sprzedaży aż 3 milionów egzemplarzy, jasnym stało się, że tak świetny wynik może być przepustką do rozwoju kontynuacji serii. Fani i krytycy zgodnie uznali bowiem, że niezależne studio uderzyło w dziesiątkę i stworzyło coś naprawdę wyjątkowego, na miarę najbardziej znanych i cenionych produkcji AAA. Choć nikt nie oczekiwał takich liczb, to jednak ogromna miłość graczy ku tej marce przyniosła widoczne profity.

Podsumowanie

Nie pozostaje żadnych wątpliwości, że "A Plague Tale: Requiem" to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku. Po niespodziewanym sukcesie poprzednika, który sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy, oczekiwania względem sequela sięgają wysoko. Twórcy mają jednak podejście "stawka wyższa niż się wydaje" i zamierzają iść o krok dalej, wykorzystując nowe technologie do stworzenia jeszcze bardziej epickiego widowiska.

Silny nacisk na fabułę, wyraziste postacie, klimatyczna oprawa audiowizualna i unikalna, angażująca mechanika z plagą szczurów w roli głównej - to wszystko sprawiło, że debiutancki "A Plague Tale: Innocence" zaskoczył branżę i podbił serca graczy na całym świecie. Teraz zobaczmy, co zaoferuje kontynuacja tej obiecującej serii przygodowych gier akcji.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Filmy o kung fu - najlepsze filmy sztuk walki
 2. Najlepsze książki polecone przez Lubimyczytać na prezent na Mikołajki
 3. Far Cry 6 na PS4: Szczegółowa recenzja nowej części serii
 4. Jak utrzymać równowagę między graniem a zdrowym stylem życia?
 5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Diana Mazur
Diana Mazur

Cześć! Jestem pełna pasji do gier i książek. podzielę się swoimi ulubionymi produkcjami oraz kulisy powstawania. Zanurz się we wspólną podróż przez ekranowe uniwersa!

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły