News

Wydarzenia literackie: marzec w 2024

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak04.03.20247 min.
Wydarzenia literackie: marzec w 2024

Marzec to miesiąc pełen wydarzeń dla miłośników literatury i książek. W całej Polsce odbędą się targi, festiwale i spotkania autorskie, na których będzie można spotkać ulubionych autorów, kupić nowości wydawnicze oraz wziąć udział w inspirujących dyskusjach i warsztatach. W Poznaniu odbędą się duże targi książki, a w Krakowie i Katowicach festiwale komiksu i literatury młodzieżowej. Warszawa i Kraków przygotowały atrakcje dla najmłodszych czytelników. To doskonała okazja, aby zaczerpnąć wiedzy, nabyć interesujące pozycje i spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Poznańskie targi książki

Marzec to miesiąc, w którym w Poznaniu odbędą się duże Poznańskie Targi Książki. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, które przyciąga tysiące miłośników literatury z całego kraju. Targi odbędą się w dniach 8-10 marca i będą obfitowały w wiele atrakcji.

Na targach pojawią się stoiska ponad 200 wystawców, w tym największych polskich wydawnictw oraz wydawców publikujących ambitne, niszowe pozycje. Będzie można zakupić nowości wydawnicze w promocyjnych cenach. Oprócz tego odbędą się spotkania z autorami, dyskusje literackie, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawy ilustracji i komiksów.

Wejście na targi jest biletowane. Dostępne są bilety jednodniowe oraz karnety na całe wydarzenie. Bilet upoważnia także do wstępu na odbywające się równolegle Targi Edukacyjne. Targi książki w Poznaniu to doskonała okazja do zakupu interesujących pozycji wydawniczych oraz do spotkania pisarzy i ludzi z branży wydawniczej.

Wymiana książek

W ramach targów w Poznaniu odbędzie się 10 marca Wielka Wymiana Książek zorganizowana przez serwis Lubimyczytać. To wydarzenie, na którym można wymienić swoje przeczytane książki na nowe tytuły przekazane przez wydawców. Każdy może przynieść do 5 książek wydanych nie wcześniej niż w 2011 roku. W zamian będzie można wybrać nowości wydawnicze. To świetny sposób na odświeżenie domowej biblioteczki.

Festiwal Komiksu w Krakowie

Krakowski Festiwal Komiksu to coroczne święto miłośników komiksów, które odbędzie się w dniach 22-24 marca. Podczas festiwalu będzie można spotkać autorów komiksów z Polski i zagranicy. Odbędą się spotkania, warsztaty, wystawy prac artystów, a także targi komiksów.

W programie znajdą się wykłady poświęcone komiksowi jako formie sztuki, dyskusje o trendach w tej dziedzinie oraz warsztaty, np. ilustracji komiksowej. Dużą atrakcją będą wystawy prac polskich i zagranicznych twórców. Nie zabraknie też kiermaszu komiksów, na którym będzie można kupić interesujące tytuły.

Festiwal komiksu w Krakowie to świetna okazja do spotkania osób o podobnych zainteresowaniach i zaczerpnięcia wiedzy o komiksie jako formie sztuki łączącej literaturę i ilustrację. Jest to wydarzenie zarówno dla pasjonatów, jak i dla tych, którzy chcą dopiero odkryć ten gatunek.

Czytaj więcej:Nowe, oczekiwane książki styczeń 2024. Na ciekawe tytuły warto zwrócić uwagę!

Targi BookGame w Krakowie

W dniach 1-3 marca w Krakowie odbędą się targi BookGame łączące literaturę, gry planszowe i zabawy dla całej rodziny. Będzie można zapoznać się z nowościami książkowymi i planszówkowymi, wziąć udział w turniejach gier oraz spotkaniach z autorami książek i twórcami gier.

Na targach pojawią się wystawcy prezentujący książki oraz gry planszowe, edukacyjne i rozwijające kreatywność. Odbędą się spotkania autorskie z pisarzami oraz projektantami gier planszowych. Będzie można zagrać z autorami w ich gry. Przewidziane są także szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Targi BookGame to nowa inicjatywa łącząca świat książki i gier. To dobra okazja do poznania nowości na rynku oraz aktywnego uczestnictwa w grach i warsztatach. Impreza ma charakter rodzinny i edukacyjny.

Katowice YA Festiwal

Zdjęcie Wydarzenia literackie: marzec w 2024

W dniach 23-24 marca w Katowicach odbędzie się festiwal literatury młodzieżowej Katowice YA Festiwal. Będzie to połączenie spotkań autorskich, dyskusji oraz targów książki skierowane głównie do młodych czytelników w wieku 12-18 lat.

Podczas festiwalu będzie można spotkać popularnych autorów literatury młodzieżowej, porozmawiać z nimi o ich twórczości oraz zdobyć autograf. Odbędą się panele dyskusyjne poświęcone tej tematyce oraz targi książki YA. Będzie można kupić interesujące tytuły w specjalnych festiwalowych cenach.

Festiwal YA wpisuje się w program Katowic jako Europejskiego Miasta Nauki 2024. Organizatorzy chcą połączyć literaturę z popularyzacją nauki i zapraszają naukowców do udziału w wydarzeniu.

Katowice YA Festiwal to święto książki skierowane do młodych. To okazja do promowania czytelnictwa wśród młodzieży i zachęcenia jej do sięgnięcia po literaturę.

Mały Koneser w Warszawie

W dniach 23-24 marca w Warszawie odbędzie się festiwal literatury dziecięcej Mały Koneser. Będzie to połączenie targów książki dla najmłodszych, spotkań z pisarzami i warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Na festiwalu będzie można spotkać najwybitniejszych autorów literatury dziecięcej, którzy opowiedzą o swojej twórczości i poprowadzą warsztaty dla dzieci. Odbędzie się kiermasz książek wydawnictw publikujących literaturę dla najmłodszych. Mały Koneser to święto książki skierowane do przedszkolaków i uczniów klas 1-3.

Festiwal wpisuje się w program upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do bezpośredniego kontaktu dzieci z książką i autorami. To wydarzenie łączące zabawę z edukacją literacką.

Marzec w Pałacu Potockich w Krakowie

W marcu w Pałacu Potockich w Krakowie odbędzie się wiele interesujących wydarzeń literackich i kulturalnych. Będą to m.in. spotkania autorskie, koncerty, wystawy oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Wśród gości pojawią się znani pisarze i poeci, m.in. Wojciech Bonowicz, Tomasz Szerszeń, Marcin Czerwiński i Marcin Wilk. Odbędą się koncerty muzyki klasycznej i współczesnej. Nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych - warsztatów plastycznych i literackich.

Marzec w Pałacu Potockich to doskonała okazja do uczestnictwa w inspirujących spotkaniach kulturalnych i rozwijania swoich zainteresowań. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny lub biletowany. Szczegóły można znaleźć na stronie organizatora.

Podsumowanie

Marzec obfituje w ciekawe wydarzenia literackie w całej Polsce. Odbędą się duże targi książki, festiwale poświęcone komiksowi i literaturze młodzieżowej oraz spotkania z pisarzami. Fani książek z pewnością znajdą wiele inspiracji. To dobry moment, aby spotkać autorów, kupić interesujące nowości wydawnicze oraz poszerzyć wiedzę o literaturze na festiwalach i warsztatach.

Podsumowanie

Marzec 2024 obfituje w ciekawe wydarzenia literackie w całej Polsce. Odbędą się duże targi książki, podczas których będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich i zapoznać się z premierami książek. Odbędą się również festiwale literackie poświęcone komiksowi i literaturze młodzieżowej, podczas których zaplanowano wykłady i warsztaty dla uczestników.

Marzec to dobry miesiąc dla miłośników literatury - można wziąć udział w inspirujących wydarzeniach, spotkać ulubionych autorów, kupić nowości wydawnicze oraz poszerzyć swoją wiedzę podczas festiwali i warsztatów. Kalendarz wydarzeń literackich na marzec 2024 jest bardzo bogaty.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły