News

Sega przywraca kultową markę dzięki grze AAA crazy taxi

Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak19 lutego 20245 min
Sega przywraca kultową markę dzięki grze AAA crazy taxi

Sega ogłosiła powrót kultowej serii Crazy Taxi w postaci gry AAA tworzonej przez nowe studio w Sapporo. Z informacji podanych przez pracowników japońskiego producenta wynika, że gra otrzyma wysoki budżet na produkcję, co potwierdza ambitne plany wydawnicze firmy. W zeszłym roku na gali The Game Awards pokazano krótki teaser zapowiadający nadchodzące tytuły Segi, w tym nową odsłonę popularnej niegdyś serii wyścigów taksówkami.

Sega ogłasza powrót Crazy Taxi

Podczas ubiegłorocznej gali The Game Awards, Sega zaprezentowała zwiastun swoich nadchodzących gier, wśród których znalazła się zapowiedź nowej odsłony kultowej serii Crazy Taxi. Gra pierwotnie wydana na automatach, a później na konsolę Dreamcast, zdobyła status klasyka i do dziś wielu graczy wspomina z sentymentem szalone wyścigi taksówkami po mieście. Powrót marki z pewnością ucieszy fanów oryginalnej produkcji.

Z informacji podanych przez pracowników Segi w wywiadzie dla Japan Times wynika, że projekt nowego Crazy Taxi powstaje w założonym w 2021 roku studiu w Sapporo. Deweloperzy pracują nad grami z segmentu AAA, co oznacza wysoki budżet i jakość na poziomie największych produkcji. Wszystko wskazuje na to, że Sega postawiła sobie ambitny cel stworzenia nowoczesnej, bogatej w treści kontynuacji kultowej serii wyścigów taksówkami.

Studio w Sapporo odpowiedzialne za nowe Crazy Taxi

Studio Segi w Sapporo bierze udział w produkcji kilku gier z segmentu AAA, w tym właśnie zapowiedzianego powrotu szalonej serii wyścigów taksówkami. Deweloperzy ci wcześniej pracowali przy takich tytułach jak Phantasy Star Online 2: New Genesis oraz Hatsune Miku: Colorful Stage. Mają zatem doświadczenie w tworzeniu gier na wysokim poziomie.

Fakt, że to właśnie zespół z Sapporo został wyznaczony do prac nad nowym Crazy Taxi świadczy o randze tego projektu i zamiarze stworzenia pełnoprawnej kontynuacji klasyka z Dreamcasta. Gra z pewnością otrzyma sporą ilość zasobów, by sprostać oczekiwaniom fanów i kryteriom gier z segmentu AAA.

Ostatnia wypowiedź szefa Ubisoftu o grach AAA

Ostatnio dużo mówi się o segmencie gier AAA, który według niektórych zaczyna tracić na znaczeniu. Tymczasem Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu, uważa że tak nie jest. W swojej najnowszej wypowiedzi stwierdził, że trzy A to tak naprawdę niewiele i firmy powinny dążyć do produkcji gier na poziomie czterech lub pięciu A.

Nie sądzę, by rynek AAA zanikał. Wręcz przeciwnie, teraz mamy gry AAA, ale za kilka lat będziemy mieć gry AAAA lub nawet AAAAA.

Trudno powiedzieć, czy próba windowania poprzeczki przez producentów gier na wyższy poziom to dobry pomysł. Wysokobudżetowe blockbustery wymagają olbrzymich nakładów finansowych i ludzkich. Być może lepiej skupić się na jakości, a nie samej skali?

Czytaj więcej: Adwentowe czytadła na 24 dni - wskażemy najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

Crazy Taxi otrzyma wysoki budżet na produkcję

Zgodnie z tym, co już wiemy, nowa odsłona serii Crazy Taxi tworzona jest w formule gry AAA. To oznacza bardzo wysoki budżet na produkcję, nierzadko sięgający kilkudziesięciu milionów dolarów. Deweloperzy dysponują zatem znacznymi środkami na stworzenie tytułu odpowiadającego oczekiwaniom współczesnych graczy.

Wysoki budżet przełoży się zapewne na nowoczesną oprawę graficzną z wykorzystaniem zaawansowanych technik, dużą ilość unikalnej zawartości, starannie zaprojektowany model jazdy oraz liczne tryby rozgrywki i dodatkowe aktywności. Nowe Crazy Taxi zdecydowanie ma potencjał, by sprostać dziedzictwu oryginału z Dreamcasta i zapewnić fanom godny powrót do kultowej serii.

Ambitne plany wydawnicze Segi zapowiadają wiele gier

Sega przywraca kultową markę dzięki grze AAA crazy taxi

Zapowiedź nowego Crazy Taxi to część znacznie szerszych planów wydawniczych Segi. Firma zamierza powrócić do wielu swoich dawnych marek i pracuje równolegle nad produkcjami z gatunków RPG, wyścigi oraz gry muzyczne. W planach są między innymi nowe odsłony serii Jet Set Radio, Virtua Fighter oraz Shenmue.

Ponadto, poza grami z segmentu AAA jak właśnie Crazy Taxi, Sega szykuje także mniejsze tytuły na potrzeby fanów swoich klasycznych marek. Zapowiedziano już na przykład OutRun: Playgrounds oraz Sega Classic Games Collection. Firma ewidentnie stara się odzyskać dawny blask i zamierza mocno eksploatować sentyment graczy do produkcji sprzed lat.

Krótki teasera nowej odsłony Crazy Taxi z The Game Awards

Podczas gali The Game Awards 2021 Sega pokazała krótki zwiastun zatytułowany "Feel the Missions of Sega". Przez 30 sekund zaprezentowano w nim ujęcia z kilku gier, między innymi z nowego Crazy Taxi. Widzimy jak szalona taksówka pędzi ulicami futurystycznego miasta, a za kierownicą siedzi dobrze znana postać szabrowniczego kierowcy.

Mimo że materiał jest niezwykle krótki, daje pewien pogląd na to, czego możemy spodziewać się po nowej odsłonie kultowej serii wyścigów taksówkami. Gra zdecydowanie zachowa charakterystyczny, komiksowy styl, ale osadzony będzie w nowoczesnych realiach. Przed Sega jeszcze długa droga do ponownego podbijania serc fanów, ale pierwszy krok został wykonany.

Podsumowanie

Sega postanowiła odkurzyć kultową już markę Crazy Taxi i pracuje nad nową odsłoną gry z segmentu AAA. Projekt powstaje w nowo powstałym studiu w Sapporo, które otrzymało znaczny budżet na stworzenie godnej kontynuacji szalonej serii wyścigów taksówkami. Zaprezentowany podczas The Game Awards 2021 krótki teaser daje pogląd na to, ile udało się zachować z oryginalnego klimatu tytułu znanego z automatów i Dreamcasta.

Crazy Taxi ma szansę ponownie podbić serca fanów. Jeśli tylko Sega zdoła oddać ducha kultowej produkcji sprzed lat, gra może okazać się dużym sukcesem. Przed japońskim producentem jeszcze jednak długa droga pełna wyzwań. Czas pokaże, czy nowe Crazy Taxi sprosta oczekiwaniom i wyjdzie naprzeciw współczesnym trendom na rynku gier.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. The Forest za darmo: pobierz teraz na telefon
  2. Najnowszy oficjalny zwiastun The Game Awards podgrzewa emocje!
  3. Ewolucje Eevee: Przewodnik po wszystkich jego różnych formach
  4. Jak zacząć przygodę z czytaniem? Poradnik dla początkujących
  5. Battlefield: Ewolucja serii od drugiej części po Bad Company
Autor Kamil Woźniak
Kamil Woźniak

Cześć, jestem Kamil, a na tym blogu czeka na Was mieszanka pasji do gier, książek, filmów, seriali i recenzji. To miejsce, gdzie światy fikcyjne łączą się ze światem rzeczywistym. Na mojej stronie znajdziecie recenzje gier, zarówno tych najnowszych, jak i tych kultowych klasyków. Dzielę się również wrażeniami z lektur książek, od tych literackich arcydzieł po bestsellery.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły